Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Nelasp
01.10.2017 5 z 5

Moje srdeční záležitost už od dětství. Velice mile až naivně napsaný příběh, který ovšem obsahuje takovou moudrost, že kdyby se všichni nad jejím významem zamysleli a chovali se dle ní, svět by byl hezčím místem.

NeradovaKatka
29.09.2017 5 z 5

U této knihy je asi opravdu potřeba k ní časem dospět. Ale o to hezčí zážitek z ní potom člověk má. Kniha má své kouzlo, jsem zvědavá, jak na mě bude působit třeba za pár let.

los
28.09.2017 5 z 5

přečetl jsem několikrát, v každé životní fázi ke mně kniha promlouvala úplně jinak

KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Povinná četba pro všechny věkové kategorie.

St.Evelin
24.09.2017 5 z 5

Moje srdcovka! Přenádherná moudrá kniha, kterou člověk spíše ocení s postupujícím věkem. A ty ilustrace v tomto vydaní jsou naprsto skvostné! Můj lék na špatnou náladu a pohlazení na duši.

DitaV.
22.09.2017

Moje Bible. Návod na život. Láska.

dagmar.rub
21.09.2017 5 z 5

Malý princ, klasika, která když vás jednou chytne, tak nikdy neomrzí.

evickakyticka
21.09.2017 4 z 5

Trochu jsem se bála, co na to budou říkat děti, když začneme číst Malého prince. Spousta lidí kolem říká, že tuto pohádku nikdy nepochopili. Ono to totiž ani není moc pohádka. Vyprávění je o nějakou tu úroveň výš než jen "příhody zvířátek a statečných kovářů, co chodí po světě..." Nakonec se jim putování po planetách líbilo. A já si příběh oživila, takže jsem spokojená. Pokud budou někdy chtít znovu ji přečíst, splní svůj účel.

Maus
20.09.2017 5 z 5

Nádhera!

mirektrubak
20.09.2017 5 z 5

Přečíst Malého prince trvá chvilku. To je jeden z důvodů, proč po něm docela často sáhnu - někdy i tehdy, když potřebuji „protijed“ po konzumací složitého a depresivního románu.
Když jsem si minulý týden donesl knížku jako věrnostní dárek z naší samoobsluhy, tak jsem to bral jako signál, že je čas na to, zkusit si zase jednou nakreslit beránka.

Když čtu Malého prince, tak začínám s emočním odstupem, moje „cynické druhé já“ se pošklebuje a obrací oči v sloup. Ale s postupem času cítím, jak se ten „cynik ve mně“ rozpouští jako kostka cukru v kávě a nejpozději při přistání na Zem jsem už ponořen do příběhu - nic nezpochybňuji, v ničem se nepitvám a jen si dopřávám ten luxus, že se dívám do knihy dětskýma očima a nechávám se dojímat.

Musím ještě zmínit svoji oblíbenou postavu - lišku. Dostane jen malý prostor (pět stran?), ale dokáže pronést dvě základní myšlenky, nabídne princovi své přátelství, a ještě dokáže ustoupit stranou, když pozná, že budoucnost Malého prince není po jejím boku. Krásný a dojemný příklad nezištného přátelství, myslím si. Občas někoho slyším říkat, že má po dočtení téhle knížky chuť Malého prince obejmout. Tomu rozumím. Ale já, kdybych otočil kouzelným prstenem a dostal se do knihy, tak bych nabídl svou náruč právě lišce.

Artos
19.09.2017 5 z 5

Tuto knihu budete buď milovat, nebo nesnášet. Já spadám pod milovníky..
Princ mě provází od dětství až po současnost. A možná bude provázet až do konce života. Kniha, která je stále aktuální a mnoho lidí by si ji mělo přečíst, aby si mnohé uvědomili. Tento skvost se nedá popsat slovy. To se musí prožít!

Smiley96
19.09.2017 5 z 5

Mám dlouho o čem přemýšlet... Nějak nemám slov... Úžasná knížka k zamyšlení

Život-s-Kačí
18.09.2017 4 z 5

Krásný a dojemný příběh. Nechápu, jak autor mohl na tak málo stránkách popsat snad všechny pocity a ještě dodat tolik ponoučení. U knihy by se člověk měl pozastavit a přemýšlet, o čem opravdu život je a za co stojí. Nádherná kniha, kterou jsem dozajista nečetla naposled a všem ji musím doporučit k přečtení.

doktorking
16.09.2017 1 z 5

Tohle je pro mě asi jedna z nejpředcenovanějších knih pro mladší čtenáře a její status tedy absolutně nechápu.Jedinou její předností je že je tak kratoučká asi chápu že spoustě lidem něco dala nebo je to pro ně klasika ale já to zkoušel i s filmovou verzí a dopadlo to uplně stejně.Malý princ bude holt šálkem kávy pro někoho jiného...))))

bekule
14.09.2017 5 z 5

Pohlazení na duši...............čteno mnohokrát a snad ne naposledy

Predator3313
13.09.2017 5 z 5

Klasika, 3x čtená a věřím že budu číst ještě hodněkrát.

tomikste
13.09.2017 5 z 5

Jak to, že jsem se k takové knize dostal až teď? :-)

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Moc krásná kniha, psána více méně dětský stylem, ale plná hlubokých myšlenek. Určitě si ji přečtu někdy znovu a zase mi dá něco víc.

Kassiopeia
12.09.2017 5 z 5

Přečteno několikrát a pokaždé si odnesu něco nového.

M100
11.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla společně s dcerou a obě nás zaujala, zasáhla, pobavila, poučila,..každá jsme si z této knihy něco odnesly.