Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

LadyAlis
15.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha :) už jsem ji přečetla dvakrát a pokaždé mi dá tenhle příběh něco nového :)

Jacck
15.08.2017 2 z 5

čteno až v dospělosti. Osobně moc nechápu, proč je tato kniha plná triviálních myšlenek a dialogů a považována za jakési hluboké dílo. Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že kniha byla tak krátká :-)

Moňas17
14.08.2017 5 z 5

Tato kniha ixkrát v dětství přečtená, nemůže mezi ostatními chybět. :-)

Alchemi
12.08.2017 5 z 5

Malý princ je jak pro děti, tak pro dospělé - a každému z nich poodkryje něco jiného, pokud se tomu nebrání. Mně tato pohádka odkryla mnohé.

ALadin1905
03.08.2017 5 z 5

Na brigádě v Albertu za kasou jsem si potají znovu prožil setkání s Malým princem při příležitosti vydání dětských knížek pro zákazníky ... Po těch letech jako bych snad zapomněl, jak hluboká, krásná, vlastně hluboce krásná a taky moudrá i vtipná tahle knížka je ... Malý princ je z jiného světa, a to doslova :-)
Génius se podle mne pozná tak, že jeho dílo chápou tzv. "dospělí" i děti; mladí i staří ...

A znám jednu dívku, která umí Malého prince tak úžasně recitovat, jak by jej snad ani sám pan Antoine de Saint-Exupéry nedokázal interpretovat :)

katkaq
02.08.2017 5 z 5

Dokonalá kniha. Na jednu stranu jednoduchá, ale na druhou velmi složitá. Člověk ji přečte za den, ale přemýšlí nad ní celý měsíc. Tolik krásných myšlenek zachycených v krásném textu. Rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Pro lidi, kteří o ní nepřemýšlí a nepochopí myšlenky skryté pod příběhem je to asi nudné, ale já jsem si ji oblíbila. Doporučuji.

Mikkinnen
31.07.2017 5 z 5

Nesmírně citlivá kniha, které mohou dát nízké hodnocení jen opravdový dospěláci. :-)
Opravdu málo kdo dokáže napsat knihu, která promlouvá jak k dětem, tak i k dospělým. Kniha se nesmí číst jako dějový příběh. Musí se číst, jako galerie úžasných obrazů, mistrně seřazených do jednoho celku.

vampiru
29.07.2017 2 z 5

Nikdy jsem nepochopil, proč má tato kniha takovou oblíbenost... přečetl jsem jí 2x a stejně mě neskutečně nudila... nenašel jsem tam vůbec nic záživného ani vtipného...

JointlieKat94
28.07.2017 4 z 5

O knížce jsem slyšela už na základce, bohužel jsem ji nikdy nečetla. Možná jsem měla, a teď bych se k ní vrátila. Malý Princ je tak něžné stvoření, tak moc miluje. A tak moc ho trápí, jak žijí dospělí. Ano, je to smutné, a chvílemi depresivní, ale zároveň tak krásné! :)

Lenka1204
28.07.2017 5 z 5

Miluju tu knihu. Paradoxně jsem se k ní dostala až v pokročilejším věku a možná proto jsem si jí tak oblíbila. Těším se až ji jednou budu číst dětem.

iška
28.07.2017 5 z 5

Když jsem kdysi před lety poprvé vzala knihu do ruky, nesmírně mě zklamala. Bylo mi asi tak 7 a měla představu, že prince políbí princezny, on vyroste atd. Po pár letech jsem se k ní vrátila a dodnes patří k mým znejmilejších. Teď s ní seznamuji vnučky.

Fanttastica
26.07.2017 3 z 5

Četla jsem ji jako povinnou četbu a moc se mi nelíbila. Děj a celkově celá kniha byla smutná a depresivní. Navíc jsem nepochopila dost věcí a abych je pochopila musela bych to číst znovu a takhle ztrácet čas nechci. (Omlouvám se jestli jsem někoho urazila, ale každý čtenář má prostě svůj názor.)

verca2247
26.07.2017

Zbožňuji tuto knihu! :)

Drahomirka
26.07.2017 5 z 5

Na této knize jsem vyrostla :) krása a není co dodat :)

Carol96
25.07.2017 2 z 5

Knihu jsem četla poprvé až tento měsíc, ale nějak jsem příběhu nepřišla na chuť.

notsohappyanny
24.07.2017 5 z 5

Malého prince mám ráda, protože je to docela roztomilá kniha, ale vůbec nechápu ten hype okolo toho, jak si každá druhá slečna nechá vytetovat nějakou ilustraci, popřípadě citát z této knihy.

Knihontýnka
24.07.2017 2 z 5

Kouzlu malého prince jsem nikdy nepodlehla. Připadá mi depresivní a tak nějak nijaký.

danulika10
20.07.2017

Upřímně, nevím jestli jsem na tuhle knížku dost vyzralá, a proto ji nebudu hodnotit. Nemůžu říct, že bych ji nepochopila ale nemůžu ani říct, že bych ji pochopila. Ke konci to bylo pro mě dost zmatené. Pochopila jsem, že i když někdo odejde, tak vlastně nikdy nezmizí, protože bude žít dál v našich srdcích kdykoli si na něho vzpomeneme. Malého prince si každopádně na 100 procent přečtu za pár let až mi bude přes 20. Zajímá mě totiž, jak ho budu chápat potom. Možná se mi zalíbí a budu na něho mít stejný názor jako ostatní. Ted se ale prozatím neřadí do mých top knížek.

Dáma s hrnstjm
20.07.2017 5 z 5

Napsáno tu bylo už mnohé. já jenom dodám, že je to kniha tak jednoduchá, ale přitom tak složitá. Škoda, že jsem její četbu tak dlouho odkládala (matně si vzpomínám, že mě něco asi odradilo na základní škole... nutili nás vybarvovat obrázek Malého prince, aniž by nám vysvětlili, o co vůbec jde, myslím... a museli jsme použít jen ty "správné" barvy). Knihu čas od času prolistuji, abych si připomněla pravdy o životě a lidech.

Aríka
19.07.2017 3 z 5

Tato kniha nepatří mezi čtivé knihy, tj. místy je velice náročná na čtení. Je pravdou, že mnohdy skrývá moudrou ideu. Já určitě preferuji jiný styl psaní a moudré myšlenky samozřejmě srývájí i ostatní knihy v knihovničkách. Tato kniha je stavěna na piedestal, za mě bych tam posadila jinou knihy, ale je na každěm čtenáři, která z knih je pro něj ta pravá. Tato kniha vyžaduje vyspělého čtenáře. Sto lidí, sto názorů.