Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

lucie.kapal
29.01.2017 5 z 5

Při čtení jsem byla chvílemi velmi smutná, příběh něco zanechával na mém srdci, myslela jsem na spoustu věcí ve svém životě...

pucii
29.01.2017 5 z 5

Dítě v ní vidí pohádku, dospělý zdánlivě jednoduchý, ale přesto tak hluboký příběh.

Některé věci jsou dětem samozřejmostí. Jen dospělí, hnáni povinnostmi, zapomenou, co je vlastně pro život důležité, a ženou se za něčím beze smyslu.

macek8
27.01.2017 2 z 5

Nemohu si pomoc, ale tato kniha mě moc nezaujala. Nemůžu ji nějak pochopit a to občas ráda filosofuji. Vím, že je velmi oceňovaná, protože je neskutečně pozitivní, pojednává o tom dobrém v nás apod. Zkrátka má velkou filosofickou hloubku. Jenže každý v ní vidí něco jiného, svého, každý ji interpretuje jinak. Autor zde nechává velký prostor pro fantazii a filosofování. V Malém princi mi v podstatě chybí nějaké jednotné sjednocující poselství, které by čtenáři pomohlo knihu nějak uchopit. Jinak řečeno, něco, co by čtenáři pomohlo pochopit, co tím autor chtěl říct. Nicméně to je možná důvod, proč je kniha tak proslulá, že si tam právě každý najde to své...Nevím. Třeba jí časem přijdu na chuť.

Gretka66
26.01.2017 5 z 5

Jako dítě jsem ji začala číst dvakrát a nemohla jsem ji dočíst.Nešlo mi to. Vrátila jsem se k ní skoro po třiceti letech.Již mi nedělalo problém ji dočíst,zaujala mě a ráda se k ní vracím.(Hlavně ke kapitole o setkání s liškou.

jarki
25.01.2017 4 z 5

Zajímavá knížka k zamyšlení nad tím, co všechno je okolo nás.

fantasak
24.01.2017 3 z 5

Můj první kousek do povinné četby. Ani to nebylo tak hrozné. Docela jsem se na to těšil, jelikož jsem slyšel spoustu chvály. Bohužel, asi se nad tím neumím zamyslet, jelikož jsem to nepochopil. Já idiot, jsem si musel na internetu najít "co tím chtěl autor říci", protože to musíme znát při maturitě. Tak snad tu maturu za čtyři roky dám, i když jsem idiot, co si musí hledat smysl díla na internetu.

black99
24.01.2017 5 z 5

Knížku jsem četla už jako malá a v té době jsem to brala, jako obyčejný pohádkový příběh. Až teď, když jsme dílo probírali na střední, jsem se k tomu vrátila a přečetla znovu. Když jsem se nad tím hlouběji zamyslela, došla jsem k tomu, že kniha není pro děti, protože obyčejné dítě tento příběh nemůže pochopit.

Monuška22
22.01.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně srdcovka, ke které se stále velmi ráda vracím. Dávám pět hvězdiček

čtenářka4
22.01.2017 5 z 5

Nějak jsem se této knize dlouho vyhýbala, ale teď už si ji budu číst znovu a znovu. Je to jedna z mála knih u kterých, když je dočtete, máte pocit, že jste zažili něco výjimečného, vzácného, krásného, jako kybyste chvíli žili v jiném vesmíru. Velmi neobvykle napsaná kniha, která možná není pro všechny. Je pro ty, co vidí srdcem. Nemám slov.

anna4858
21.01.2017 5 z 5

Kniha se mi zpočátku zdála těžší na čtení. Nemohla jsem se začíst.. a pak najednou mě celou pohltila a Malý princ mě obejmul tak pevně, že mě pustil až na konci, kde se vrátil na svoji planetu... ale s radostí můžu říct, že mě nepustil napořád. ☺

LittleBubble
21.01.2017 4 z 5

Miloučká knížka, bohužel ztrácí na svém kouzlu- Co druhý člověk má vytetovanou lišku, nebo prince. Citáty, které kdysi měly hloubku, známe nazpaměť, protože jsou skoro pod každou fotkou náctiletých slečen. Zajímá mě, co by na to řekl sám Exupéry.

Lolaniky
19.01.2017

zajimavé

DatabazeKnih100
19.01.2017 3 z 5

Dle mého názoru mírně přeceňované dílo. Nepopírám, že má kniha určitou hloubku a sdělení. Také si myslím, že zcela pochopit ji může jen mentálně vyzrálý člověk, což ji povyšuje na něco více než jen pohádkový příběh. Přesto ale nesdílím názor většiny zde hodnotících. Za přečtení však rozhodně stojí.

Berken
16.01.2017 2 z 5

Zajímavá kniha určená podle mého názoru spíše mladším, ale každý si v tom najde svoje.
Není to literatura kterou bych četl často a nějak mě to k ní netáhne. Jenže Malého prince si musí přečíst každý.Hodně filozofická kniha

bakjo95
16.01.2017 5 z 5

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA!

Zdánlivě jednoduchý, ale přesto tak hluboký příběh.
Pokaždé když tuto knihu čtu, tak si z ní vezmu něco nového, něco jiného, čeho jsem si minule nevšiml...Doporučuji - 100%

Ni_kita
13.01.2017 4 z 5

"...A lidé nemají představivost. Opakují co se jim řekne..."
Trochu zvláštní ale krásný příběh, myslím že si v něm každý najde vlastní důvod, proč by si Malého prince měli přečíst i ostatní...

izfnp
12.01.2017 5 z 5

Asi nie som sama, ktorá má túto knižku na piedestále.

romana8163

Nejlepsi!

RichardvonT.
12.01.2017

Jejda, tady je k tisícovce komentářů a co ještě napsat? Knížka, ze které cituje Chuck Palahniuk nemůže být špatná:-)) Tečka.

MartinaSladkova
12.01.2017 5 z 5

Tak jednoduchý a přitom tak složitý příběh. Malého prince si musí zamilovat každý.