Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

sarka0019
19.12.2016 5 z 5

Krásnější knihu jsem ještě neviděla, krásný a jemný příběh. Četla jsem ji nespočetně krát. Doporučuji každému. :)

pejty
16.12.2016 4 z 5

Když jsem tuto knížečku četl poprvé byl jsem ve školních letech a byl jsem moc mladý na to abych dokázal ocenit jednoduchost a krásu tohoto příběhu. Teď si naopak po přečtení této knížečky připadám až moc starý na to, aby mě tento nádherný a jednoduchý příběh dokázal ještě uchvátit.

Peršanka
16.12.2016 2 z 5

Kvalitní četba? NE, pouhý mem.

m.artina
12.12.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako malá. Pak na gymplu k povinné četbě. Ale až s odstupem času člověk pochopí jak moc nádherná kniha s hlubokým významem to je.

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Nádherná pohádka pro dospělé. Na konci přijde bolest.

kamolka
04.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla vtipná i smutná, ale hlavně vás donutí se zamyslet. Jediné, co mě mrzí, je to, že tuto knihu musí číst děti na základní škole a přitom mi přijde, že aby jste pořádně pochopili tuto knihu musíte být starší.

láskyplnáTerez
01.12.2016 4 z 5

90. nejlépe hodnocená kniha? Za mně vůbec. Když všem říkám, jak se mi tahle kniha nelíbila, tak jen nesmyslně zvednou obočí a dodají, že jsem knížku nepochopila a označují mně za naivní. Kdyby se mi nelíbila já nevím, Sophie Jordan, tak je to v pohodě, ale když se mi vůbec nelíbil Princ, tak jsem hned "jednoduchá" holka, co nepochopila děj? Za mně zkrátka ne.

vea2416
01.12.2016 5 z 5

Moje srdcová záležitost. Jak je psáno, je to víc knížka pro dospělé než děti, na druhou stranu i mé malé neteřce přirostla k srdci. U konce mi vždy ukápne i slza - dojetím.

BoredCop
28.11.2016 5 z 5

Malého prince jsem z donucení četl jako kluk a dodnes si pamatuju, jak jsem se u něj děsně nudil a nic nepochopil. Letos jsem si ji poprvé přečetl jako dospělák a je mi jasné, že svým dětem ji nutit nebudu.

Lightman
27.11.2016 5 z 5

V dětství a v dospívání, když jsem se k této knize dostal, nechápal jsem, proč je tak uznávaným dílem. Tvrdit, že je dobrá, když to všichni tvrdí? Proč? ... Dnes ale na ni mám jiný úhel pohledu. Nemyslím, že je to kniha pro každého, ale pouze pro ty, kteří se "umí dívat" :) a "umí vnímat". Nejde ani tak o úroveň teoretických znalostí, jako spíše o praktické životní zkušenosti, které člověka "přinutí" k zamyšlení a k poznání nadčasových hodnot a "kvalit", které tato kniha obsahuje ... kvalit, které jsou naším duálním poznáváním světa jen těžce postihnutelné ...
Kniha obsahuje hodně vznešených myšlenek, tato je jedna z mých nejoblíbenějších:
... "Navždy budeš zodpovědný za to, co k sobě připoutáš" ...

dreamhex
25.11.2016 3 z 5

Byť hezká knížka, tak pro mě jedna z těch silně přeceňovaných. Určitě stojí za přečtení, ale nad komentáři níže jen zvedám obočí. Původně jsem chtěl napsat poněkud svéráznější komentář, přece jen mě ta přílišná chvála téměř vytáčí, ale nakonec jsem vlastně i rád, že se lidem tolik líbí nějaká kniha.

kaktus0007
20.11.2016 5 z 5

K téhle knížce není ani co dodat, srdcovka :)

netty
19.11.2016 5 z 5

Má životní kniha. Vic netřeba psát, je to moje velká srdeční záležitost, ten malý prostý blonďáček.

Rup
16.11.2016 5 z 5

Už to čtu, ani nevím po kolikáté. Úžasné, kolik lidskosti a moudrosti se vejde na tak malý formát. Vřele doporučuji všem, a zvláště těm, kdož nemohou přenést přes srdce ponožky v sandálech.

tinka99
16.11.2016 4 z 5

Celkem mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď...a nebýt povinné četby k maturitě, asi bych se k ní ani nedostala :-) je to jedna z těch knih, přesně pro nečtenáře-krátká(94str.), velká písmena, velké obrázky...na první pohled je to kniha pro malé děti...ale věřte, že není :-)

Sofí.
16.11.2016 5 z 5

Tato kniha by se měla stát bibli každého člověka!

Asheen
15.11.2016 5 z 5

Miluji ho, jako cizí dítě, které potkáte uprostřed ulice, samotné, a ono na vás upře jediný ohled plný všeho vědění světa. Jsem jeho liška. poprvé jsem ho četla v devíti letech a od té doby aspoň jednou ročně. A vždy jako poprvé. Teď ho čtu synovi.

ondras666
13.11.2016 5 z 5

Myslím, že k této knize už bylo tolik napsáno, řečeno a zároveň i řešeno, že další komentář je zbytečný.
Buď ji člověk miluje nebo nesnáší...
Za mě vhodná k zamyšlení, i dnes velice aktuální téma...

adevis
10.11.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala až nedávno, díky jedné z mnoha návštěv v knihkupectví. Na ZŠ ani SŠ jsem knihu nečetla a teď mě příjemně zahřála. A možná dobře, že jsem knihu četla až teď, jelikož tenkrát bych ji asi moc nechápala. A teď... zdobí mou knihovnu. Určitě to nebylo poslední čtení a už se těším, až ji budu číst svým dětem :-) xx

BetkaB.
07.11.2016 5 z 5