Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

michal7592
22.09.2016 5 z 5

Knihu jsem cetl hned 2x. Kdyz mi bylo 12, tak jsem knihu pochopil uplne jinak, nez kdyz jsem ji cetl v 19 k maturitni cetbe. Kniha ma pekny pribeh.

Janca007
21.09.2016 4 z 5

Krásná kniha i příběh jak pro děti, tak pro dospělé. Svým příběhem a životní filosofii zaujme snad každého. Jednoduše krátká, ale výstižná :-) Doporučuji, stojí za přečtení.

JustWomen
14.09.2016 5 z 5

Návrat do minulosti, miluji tu knihu:
Ochoč si mě, prosím... Jestli chceš přítele, ochoč si mne! Musíš být trpělivý, každý den tě nechám sedět o něco blíž... To, co je podstatné, oči nevidí.
Neuvěřitelně jednoduché, pravdivé, krásné.

verka135
10.09.2016

Já tu knížku úplně miluji. Nejvíc se mi líbí scénka s liškou. To je prostě nejlepší. Jak u knížky tak i u filmu jsem se dokázala rozbrečet. Určitě všem, co to nečetli. Ať si to přečtou. Neznám lepší knížku.... :D :)

adlak
08.09.2016 5 z 5

Knížku mám strašně ráda. Jednou jsem ji i namluvenou poslouchala před spaním, ovšem samotnému čtení se do nedokáže vyrovnat. Líbí se mi, jak autor (jakožto dospělý) popisu příběh dítěte, který je "nezkažený" světem dospělých. Knížka se čte jedním dechem. Jestliže ji zrovna budeme mít v povinné četbě a nikdy jste ji nečetli, tak neváhejte. Stojí to za to.

divakor
04.09.2016 5 z 5

Ke knize s pravidelně vracím a nikdy mě nezklame :)

RoseThrone
03.09.2016 5 z 5

Knizka pro dospele i pro deti. Kazdy si najde neco sveho. A co je jeste lepsi? Je jedno po kolikate knizku ctete, ale pokazde najdete neco noveho, co pred vami bylo minule cteni skryto. Za malym princem se rada vracim opakovane a verim, ze mne to nikdy neomrzi. Tolik moudrych myslenek, ktere se vam zaryji do vasi mysli, tolik usmevavych okamziku a tolik placivych momentu na tak malo strankach snad v zadne jine knize nenajdete.
Dekuji svym rodicum, ze maly princ byl moji prvni prectenou knizkou a dekuji malemu princi, ze ve mne zazehl takovou lasku pro knihy. :-)

Tynule
03.09.2016 5 z 5

Oddechové čtení jednoho malého, zvídavého kloučka. Knihu jsem četla k maturitě a byla to jedna z nejlepších voleb knih po jaké jsem sáhla

Gwendelína
02.09.2016 5 z 5

Ach, to byla taková krása... To je to jediné, co k této knize můžu říci. Četla jsem ji poprvé ve svých třiceti letech a myslím, že to byl správný čas. Dospělí by opravdu měli zůstat dětmi. A děti by si tuto knihu měly přečíst, až budou dospělé. Pak teprve pochopí její správný odkaz. A ten konec, který ve Vás nechá otevřené úvahy. Nádhera! Vřele doporučuji!

81Erinka
01.09.2016 5 z 5

nadčasová kniha, ktorá nesmie chýbať v žiadnej knihovničke

Aroucaria
30.08.2016 5 z 5

Jako malá = co má ten ušmudlanej kluk s tou liškou a proč je to tak nudný? Dospělá = tolik pravdy srozumitelně a přitom hladíc napsáno :-)

barbora2530
29.08.2016 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli maturitě. Slyšela jsem na ní velké ohlasy a proto jsem si ji vybrala. Když jsem ji dočetla, děj se mi sice líbil, ale viděla jsem v něm převážně pohádku - pár filozofických věcí jsem v knize zachytila, ale věřím, že až se k ní vrátím příště, pochopím toho víc. A to je na tom to krásné. Stejná kniha, ale jiné vnímání. :)

qinska
27.08.2016 5 z 5

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Eliškam
27.08.2016 5 z 5

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

TerkaM
27.08.2016 5 z 5

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

Madlenka_Knihy
25.08.2016 5 z 5

Toto není žádná pohádka, či smyšlený příběh. V tomto příběhu jsou probírány podstaty života. Tato kniha mi dala hodně, nejen zábavu, že jsem tuto knihu četla, ale...
Myslím, že by si ji měli přečíst nejen děti, ale také dospělí.
U této knihy je zajímavé to, že je určena pro děti a mládež, ale přesto v ní je tolik smyslu, že se hodí pro všechny věkové kategorie!

Sulfid
25.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodl přečíst po zhlédnutí videa o Malém princi od jedné knižní YouTuberky. A ani náhodou toho nelituji, ba naopak ji řadím mezi mé TOP 3 knihy. Aniž bych to věděl měl jsem doma už pěkně starý poklad a přitom jsem ve slovech Malého Prince nacházel svoji životní filosofii.

Raven123
25.08.2016 4 z 5

Pěkná kniha, ale přesto jsem čekala něco víc :)

skautikledec
22.08.2016

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)

PetiJelinkova
22.08.2016 5 z 5

Je to kniha, kterou můžu číst znovu a znovu a neomrzí se ...