Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Makoves
06.05.2016 4 z 5

Skvělé myšlenky. Není to jen pohádka, je to cesta k zamyšlení.

Podpovrchem
05.05.2016

Příběh pro malé i velké čtenáře, spousta něhy a smíření v něm. Není už moc těch, kterým kniha nebyla předčítána či ji sami nečetli. Nemusí se líbit každému, ale kdo ji dočetl, už nezůstal stejný a i když už jsem velká holka, slza ukápne i dnes.

alcaaja
04.05.2016 5 z 5

to je kniha meho srdce ♥

Faji
02.05.2016 3 z 5

Rozhodně netvrdím, že je to špatné - to ne! Knížka je svým způsobem roztomilá a čímsi svá, čtivá, ale myslel jsem si, že už ve svém věku ji pochopím. Nepochopil. Tedy, aby nedošlo k omylu. Pochopil jsem ji více než desetileté dítě, jenže ne všechno jsem pochopil, tak jak autor zamýšlel. Občas jsem se musel zastavit a daný úsek přečíst víckrát, abych se dopátral onoho schovaného. Knihu neodsuzuji, dám jí ještě šanci v budoucnu a možná že pak přepíšu své hodnocení na ještě vyšší :-)!

skatynka
27.04.2016 5 z 5

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. - Antoine de Saint-Exupéry

houston
24.04.2016 5 z 5

Nejznámější dětská kniha pro dospělé, kterou jsme nejspíš četli úplně všichni. Dětské čtenáře rozesmutní, znejistí je, vyděsí. Pro ně zkrátka určena není (snad ani autor ji tak nezamýšlel). Dospělého ovšem uchvátí. Jde o dokonalou šablonou světa, lidství a všech jeho stránek, navíc napsanou s ohromným citem a smyslem pro jazykovou estetiku.

Sorrow
24.04.2016 5 z 5

O této knize už bylo řečeno mnohé a já půjdu s davem...Je to výjimečná kniha, u které se musí přemýšlet a hledat...Vždyť kdo hledá, najde :)

applause
22.04.2016 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství! Když jsem ji četla jako malá (asi 11 let), tak jsem ji brala jako pohádku. Pak jsem ji četla znovu před maturitou a přemýšlela jsem nad ní, brala jsem ji jako filozofický román. Celkově si myslím, že je tahle knížka velmi poučná, hodně toho skrývá i odkrývá. Hlavně ukazuje pravé hodnoty života (přátelství), protože "když k sobě někoho připoutáte, jste za něho už navždy zodpovědní."

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Proč pro děti? Já ji jako dítě číst nemohla, nechtěla snad už po první stránce mně nebavila. Nedávno jsem ji objevila v zapomenutém koutě a jsem jí okouzlená. Dnes a denně maluji svým dětem "klobouky" a šťastná žasnu nad jejich fantaziemi a nevinnými představami.

amysa
20.04.2016 4 z 5

K přečtení Malého prince jsem se dostala až teď v dospělosti a vůbec mi to nevadí, myslím, že právě až nyní si mohu najít a ocenit krásu celého příběhu... Víc snad ani není co dodat, snad jen, že se opět ráda vrátím... kdykoliv... Jo, a taky jsem konečně pochopila, proč jsou ty ilustrace takové jaké jsou a záměna hada a klobouku mě velmi mile pobavila:-)... Tak kvůli ní se vrátím určitě!:-)

Natyna3
19.04.2016 5 z 5

Malého prince jsme četli asi v 7. třídě na ZŠ. To bylo mé první setkání s ním. Moc jsem to nepobrala.
Až teď- v 17ti letech dokážu ocenit mimořádnost tohoto díla. Malý princ mě zasáhl opravdu hluboko.

Alseri
15.04.2016 5 z 5

Malá kniha s veľkou myšlienkou pre dospelých, ktorú asi omylom zaradili medzi povinnú detskú literatúru len preto, že rozprávačom príbehu je ,,dieťa". O zmätenom svete a zvykoch dospelých ľudí, o blúdení stagnujúcej duše, o zrelosti duše ktorá nie je určená vekom, ale aj o hmotnom a astrálnom živote. Exupéry a Bach u mňa dlho hrali prvú ligu. Asi na tom lietaní niečo bude ;)

Voliarty
14.04.2016 odpad!

Áno, ako tu niekto písal predo mnou, nezabudnuteľný zážitok. Aj keď, u mňa to platí skôr v tom negatívnom zmysle slova.

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Krásná knížka s hlubokými myšlenkami. Četla jsem také knížku Malý princ v nás od Mathiase Junga, kde autor Jung jednotlivé myšlenky z Malého prince rozvíjí a uvažuje nad nimi ještě více do hloubky.

Kazich
09.04.2016 5 z 5

Nezapomenutelný zážitek.

Cryptkeeper
05.04.2016 5 z 5

Je toho tolik,co bych mohl k tomuto dílu napsat,ale myslim si že postačí jen .. "tohle je víc než kniha" .. :)

Lessana
03.04.2016 3 z 5

Milý príbeh s nadčasovým posolstvom vyrieknutým líškou (To najdôležitejšie vidieť len srdcom.), s vtipnými opismi charakterov rôznych obyvateľov planét, no v konečnom dôsledku dielo preceňované.

Tempy
03.04.2016 5 z 5

Za mě nejparádnější zpracování klasického díla. Sice už nejsem dítě, ale ty "hejblátka" mě prostě bavily! Miluju ten příběh a miluju tuhle obrazovou knihu.

Dvora
30.03.2016

tuto knihu bych mohla číst každý měsíc..nikdy neomrzí a nemůžu se dočkat, až ji jednou budu číst svým dětem :)

Arya26
30.03.2016 5 z 5

Člověk by nikdy neřekl, že povinná četba může tolik bavit. Příběh se mi hlavně líbil, protože tam bylo mnoho skrytých myšlenek, a přesto byl kouzelný. Měla jsem ho přečtený za chvíli. Na konci jsem byla smutná, kvůli Malému princi. Z knížky jsem byla vyloženě dojatá a musela jsem o ní přemýšlet.
PS: pozor na baobaby :D !