Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Martina.wardas
02.03.2016 5 z 5

dobrá knížka

RosMeggie
28.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha... kterou nepochopí jen tak všichni... a zároveň v každém věku si z této knihy vezmeme něco jiného... nového... :)

Vaše Rose

LiliputQueen89
28.02.2016 5 z 5

Jako malá jsem tu knihu totálně žrala :D :) Super citáty^^

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Pěkná pohádka s krásnými a pravdivými citáty.

jennas
26.02.2016

Nádherná kniha, byť jsem se k ní dostala až po třicítce. :-) Myslím, že jedna z mála, ke kt. se vrátím.

Andylovehorse
24.02.2016 5 z 5

Jak tady tak čtu tyto komentáře, tak mě
tato kniha čím dál více fascinuje. Někteří lidé tu píšou, že tuto knihu je pro něj nemožné pochopit, jiný zase že knihu chápou.Já chodím do 4 třídy a knihu jsem pochopila.Nedokážu to žádným spůsobem vysvětlit ani popsat těm,co knihu nepochopily.Je ale moc krásná sama o sobě.Za mě 5★

asanita
24.02.2016 5 z 5

Nádherná hluboká kniha, ke které se rozhodně vrátím. :-)

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Čtená opakovaně :-) Srdcovka.

ziriant
23.02.2016 5 z 5

Všechny mé předsudky ohledně "populárních knih" padají před Malým princem. Po tomto nejsem nic, vždyť jsem jen dospělá. Už dospělá. Ale občas jsou tu ty krásné okamžiky, kdy se ještě dokážeme ptát a vydržet u svého dotazu, dokud není zodpovězen, ať je to jakkoli společensky nekorektní. Občas si ještě vzpomeneme na to, jaké bylo býti dětmi. Krásný příběh.

mila.vesela
22.02.2016 5 z 5

Po letech jsem si znovu přečetla tuto kouzelnou knihu, jako malou mě nebavila, později jsem toho pochopila víc a nyní jsem jí četla se svým sedmiletým synem a hodně jsme si o ní povídali a já ji najednou viděla úplně jinýma očima.
"Dospělí jsou hrozně zvláštní, pomyslel si cestou malý princ."
A přitom je všechno vlastně tak jednoduché, tak jak jednoduše to popisuje kniha.
Co vidíme a co ne, vidíme srdcem nebo jen očima. Jak se staráme o sebe a své okolí a třeba i o svůj domov? Co je to odpovědnost. A kde jsou naše city. Kdo chce, najde odpověď na spoustu věcí.

Markét.t
22.02.2016 3 z 5

Jednoduše...

"Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

ElSalvador
21.02.2016 3 z 5

Zlatá klasika, která mne však nevzala za srdce až tolik, jak jsem původně čekal...

MarketaK.1
21.02.2016

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla.

lulenky
18.02.2016 5 z 5

moje nejoblibenější kniha byla jsem na ni i v kině :)

bevicka
18.02.2016

Jedna z nejhezčích knih už od dětství. Knihu miluji!!!

Fantýna
17.02.2016 odpad!

Tato knížka mě nebavila, protože text byl o ničem a celkový příběh nebyl dobrý. Jediný, co se mi líbilo bylo liščina filosofická úvaha.

Nikolka001
15.02.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Doporučuji. :-)

ungy
15.02.2016 5 z 5

Kouzelný příběh o všem a vlastně o ničem. Myslím, že neexistují dva lidé, co by ho chápali stejně a možná proto je ta knížka tak výjimečná. Není to pohádka pro děti a není ani pro dospělé, protože ti zjevně nejsou schopní knížku pochopit. Přesto tuhle knížku miluju a vlastně dík ní jsem začala u knih číst věnování. Už jen za to věnování si knížka zaslouží pět hvězdiček.

Petruse21
15.02.2016 2 z 5

Bohužel se přidávám do skupiny lidí, kteří tuto knížku nedokáží adekvátně pochopit. Osobně mě to nebavilo a nic jsem si neodnesla.

Totojsemja
13.02.2016 4 z 5

Jinak slon v hroznýši mě opravdu pobavil. :-)