Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Veronique_Mrack
12.02.2016 5 z 5

Když jsem četla knihu poprvé jako malá holka, tak se mi vůbec nelíbila. Pak jsem si ji přečetla znovu, když jsem ji měla na seznamu povinné četby a zamilovala si ji.

Makaa
11.02.2016 5 z 5

Přečteno po několikáté... Pokaždé přinese nový význam...

Podívejte se na nebe. Ptejte se: "Spásl,nebo nespásl beránek květinu?" Uvidíte, jak se hned všechno změní...
A žádný dospělý nikdy nepochopí, že je to tak důležité.

IvankaM
11.02.2016 4 z 5

Přečteno za 2 hodiny. Pustila jsem se do toho kvůli povinné četbě k maturitám a nelituji. Nádherně se to čte, úplně samo. Musí se však hodně zapojit mozek, aby člověku došla ta filozifie ukrytá ve větách. Pro někoho to musí být náročné, ale jakmile to jeden pochopí, pohled na svět se s ním zatočí.

Malin
11.02.2016 2 z 5

Trvalo mi několik let, než jsem Malého prince dočetla.
Možná jsem barbar, ale až na překrásné ilustrace mi knížka přijde zbytečně přeceňovaná. Pár mouder se tam sice objeví, ale nic, co by mě dokázalo oslnit.
A navíc ta samotná postava Malého prince... To jsem fakt jediná, kdo ho měl v průběhu čtení chuť výchovně profackovat?

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Jako dítě jsem ji nepochodila. Ač se tak tváří, myslím si, že děti ji nedocení. Opět jsem k ní před pár měsíci sáhla a s nadšením hltala :-)

martunka
08.02.2016 5 z 5

Prostě krásná kniha plná hlubokých myšlenek. Co víc říct?

Atuin
05.02.2016 5 z 5

Princ i pilot jedno jsou ( možná i princ je víc autorem nežli pilot ). Nelze to kouzlo šablonovat. Jeho malá planeta je jeho mikrosvět, představa a fikce. Exupéry patří oběma,nelze jej vtěsnit do jedné,to by bylo hrubé. Nosil v duši něco nepojmenovatelného a tak se dovedl autor zadívat dovnitř i ven....

Miaelaa
04.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku mi četla teta když jsem byla malá. Když jsem se teď měla rozhodnout jestli si ji zvolim k maturitě, bála jsem se, že pro mě ztratí dřívější kouzlo. Naštěstí jsem to riskla a udělala jsem dobře, tahle knížka mi připoměla o čem život je v době, kdy jsem byla ztracená.

bareva
02.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film. Obojí je kouzelné. Samozřejmě kniha pro mě znamenala větší požitek. Myslela jsem si, že si ji nikdy nepřečtu - nelákalo mě to, ale teď vím, že by to byla velká chyba. :)

Hanka_Bohmova
01.02.2016 5 z 5

Když mi bylo nějakých -náct, objevila jsem v sobě vášeň pro skutečnosti, pro něž mi později Exupéry poskytl i slova. Co znamená dávat. Stavět. Milovat. Co je odpovědnost. A jak málo to všechno má co do činění s pocity.
Dávno už mi není -náct, ale vášeň přes každodenní selhání stále plane a má nehynoucí vděčnost panu Exupérymu též. Zdaleka nejen za Malého prince.
Byla bych dnes karmelitkou, kdybych nemilovala Exupéryho knihy? Dva zásadní akcenty mého života. A poušť, snad, jako styčný bod.

Anyzz
31.01.2016 5 z 5

Toužila jsem si ho přečíst už dávno, už dávno mě to k tomu chlapci se zlatými vlásky táhlo, ale odjakživa jsem měla obavy, že bych Malého prince nedokázala pochopit. Věděla jsem, že do něj musím dospět. A myslím, že právě nastal čas na naše seznámení.
S Malým princem jsme si padli do oka hned na prvních stránkách. Vzhledem k mému výtvarnému umění a jeho představě o uzavřeném a otevřeném hroznýši jsem v něm našla další, hlubší zalíbení. Ale to, co mi Malý princ dal, to už mi nikdo nikdy nevezme: "Správně vidíme jen srdcem - co je důležité, je očím neviditelné."
Svým názvem se jedná sice o Malého prince, ale pro mě zůstane navždy mým velkým Malým princem.

Michaela823
29.01.2016 1 z 5

Pamatuji si, jak nám učitelka češtiny říkala, že někteří knížku nenávidí a někteří jí milují, já jsem ta, co ji nenávidí, četla jsem ji jako malá na základce a pak i na střední a prostě tak i tak se mi vůbec nelíbí.

smajlik25
29.01.2016 5 z 5

Velice pěkná kniha

lentilka_007
28.01.2016 5 z 5

Od dětství jsem četla Malého prince mnohokrát a s každým dalším čtením mi kniha dává stále něco nového. Člověk s věkem do příběhu asi dorůstá.

tynka65
26.01.2016 5 z 5

Žádná jiná kniha pro mne nebude nikdy důležitější než právě Malý princ .... Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.

nocnymotyl38
25.01.2016 5 z 5

Prečítala som mnoho kníh, ale keď sa ma spýtajú, ktorú mám najradšej, Malý princ je prvá na ktorú si spomeniem. Zakaždým.

angelice
25.01.2016 5 z 5

Vždy, když se potřebuji uklidnit, jdu do knihovny a čtu si Malého prince ve slovenštině. Oboje, kniha i jazyk jsou sladce konejšivé. O to větší zkouškou sebeovládání pak je se v závěru příběhu nerozplakat. Vím, že Exupéry nezemřel po sestřelení jeho letadla. On jen odešel za svým Malým princem a pomáhá mu vytrhávat baobaby.

26e
25.01.2016 5 z 5

Keby sa toto dávalo do každej domácnosti miesto Biblie.....

OndrejVasicek
24.01.2016 5 z 5

Dalo by se na prstech jedné ruky spočítat, kdy mě nějaký umělecký zážitek dojal k slzám.

Malý princ byl v mém mládí jediná kniha, které se to podařilo. Po dvaceti letech znovu.

Knížka do mě zarostla natolik, že když jsem nedávno viděl trailer na filmovou adaptaci Malého prince, v slzách jsem nechápavě zíral, co se to se mnou děje. Co se mnou dělal průběh samotného filmu, raději ani nebudu zmiňovat.

katadvoraku99
23.01.2016 5 z 5

O knize jsem věděla, ale nikdy jsem netušila, co skrývá její obsah. Knihu jsem musela přečíst k maturitní zkoušce a po přečtení mi přirostla k srdci. Je to nejhezčí knížka co jsem kdy četla. Autor chtěl tímto dílem vyjádřit, jak to mají děti s dospělými těžké, zkrátka, že děti vidí vše jinak (dětskýma očima) a myslím si, že tímto dílem poznamenal budoucí generaci příštích staletí. Občas si knihu vezmu a prohlížím si obrázky nebo si pročítám útržky. Všem doporučuji!