Manželka medzi nami

Manželka medzi nami
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399875/bmid_manzelka-medzi-nami-uzN-399875.jpg 4 922 922

Psychologický thriller o manželstve, zrade a nebezpečných pravdách, ktoré sa skrývajú medzi riadkami. KTORÁ JE TÁ DRUHÁ? Ponorte sa do príbehu Vanessy Thompsonovej... Budete si myslieť, že čítate o žiarlivej žene, ktorá je posadnutá snúbenicou svojho exmanžela. Bude sa vám zdať neznesiteľná a pochopíte, prečo ju manžel opustil a našiel si za ňu náhradu. Budete si istí, že dokonale poznáte pozadie a detaily tohto vzťahového trojuholníka. Lenže nech si myslíte čokoľvek, mýlite sa. Skutočná pravda sa skrýva medzi riadkami. Dokážete ju odhaliť, skôr ako sa dostanete na poslednú stranu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Wife Between Us , 2017

Puntíkatýhrnek
18.07.2019 3 z 5

Není to úplně špatné, ale většina příběhu je dost zmatená a konec překombinovaný až absurdně... Určitě jsem četla lepší, za mě průměr...

Laza27
09.07.2019 3 z 5

Má to potenciál, dobrý nápad, ale zpracování ho podle mě nenaplnilo. Je to takové ucourané, laciné, bez náboje. A přitom nápad výborný.

Kyparis
08.07.2019 3 z 5

Kniha pěkná, zajímavý příběh, ale trochu moc komplikované, také jsem se v tom chvilkami ztrácela...

Anita8
26.06.2019 3 z 5

Dobre sa to citalo, aj keď to bolo trochu monotonne "upovidane" . V kategórii "triler z prostredia manzelstva" je to taký priemer. Podľa recenzii som čakala na záver wau efekt, ale akosi neprišiel . Podľa mňa boli zapletky dobre vymyslené, s potenciálom, ale slabo napísané.

1alena1
26.06.2019 3 z 5

Jsem ráda, že ve velkém množství komentářů je poznámka, že se čtenář(ka) ztrácel(a) v postavách, časté přemýšlení kdo je kdo …. Čtivé, ale tak nějak zbytečně komplikované.

ErikaJ
24.06.2019 4 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že mám v hlavních postavách jasno, ale pěkně jsem se mýlila ... Do konce knihy jsem pořád přemýšlela, kdo je vlastně kdo a co se skrývá za tím, že je to tak, jak to je :-) Vyuzlení příběhu vše vysvětlilo a ve finále knížku hodnotím čtyřmi ****

Zlatinka.Emilly
23.06.2019 4 z 5

Prvních 150 stránek mě dokonale zmátlo. Měla jsem za to, že Vanessa je manželka a Nellie snoubenka, následující stránka mě však vyvedla z omylu. Tak jsem asi nebyla dost pozorná čtenářka, že jsem to nepochopila hned. Taky jsem nejdřív nechápala, proč má Vanessa takový zájem na tom, aby se svatba nekonala, když to byla ona, kdo Richarda za Emmou tlačil. Možná, kdyby byly poslední kapitoly těmi prvními, četla bych tuto knihu pozorněji. Tlak z té druhé strany působí věrohodněji, pokud je zaštítěn slůvky a projevy lásky a tak Vanessa učinila jednu moudrou věc, když si začala psát na tajnačku otázky, to bylo hodně dobrý. Někdy by to měl člověk zkusit, pak by se předešlo různým dohadám.

crazyslunicko
17.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a opravdu mě velmi překvapila. Chvílemi jsem se ztrácela mezi postavami Vanessou a Emmou, ale nakonec se to v závěru celé rozuzlilo. Začátek byl takový velmi zvláštní a vlažný - hodně mi připomínal dívku ve vlaku - alkoholička, nevyrovnaná, nervy na dranc. Postupně se to začalo velice slibně vyvíjet.
V podstatě se postupně dozvídáme jaké bylo její manželství - on zaneprázdněný a ona sama doma nudící se. Měl nad ní 100 % kontrolu, vyžadoval teplé večeře a dokonalou manželku. Snažili se o dítě, ale to nepřicházelo. Pak docházelo k několika nedorozumění a ona si začala psát deník. O tom, co jí řekl, ale i jak to cítila ona sama.
Skvělý příběh, ale nakonec ten závěr. Tak překvapující. Opravdu jsem to nečekala.

JaKa1974
11.06.2019 3 z 5

Napínavá kniha a závěr nečekaný.

Dixinka
02.06.2019 4 z 5

Polovina knihy byla hodně zmatená. Vůbec jsem si nějak nedávala souvislosti dohromady a několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale ten konec byl fantastický.

Saryinka
02.06.2019 2 z 5

Možný spoiler!!!!

Přečíst tuto knihu během jednoho dne, není, vzhledem ke čtivosti, žádný problém.

Kniha je rozdělená do tří částí. Každá část nám samozřejme odhaluje různá tajemství a přináší zvraty. (Pro mě bylo největší odhalení v první části).

Díky umístění "top thriller" si od příběhu čtenář může slibovat hodně.

I já si slibovala.

Příběh je to promyšlený do detailu, ale i přesto nedokážu, po přečtení této knihy, říct, že bych byla překvapená nebo šokovaná vším tím odhalením, které nám hlavní hrdinka postupně servíruje.

Už od poloviny knihy je jasné, že Richard je tak trochu psychicky narušený a ona je obětí v jejich "dokonalém" manželství. Každý hrdina má svou minulost, která samozřejmě vyplouvá na povrch. Největším zklamáním pro mě bylo Richardovo odhalení minulosti. Tu se musela hlavní hrdinka dozvědět od jeho sestry. Opravdu se kvůli těmto věcem z minulosti člověk stane takovým psychopatem?
Nevím.
Možná věřím, že ano, ale autorkám se to nepovedlo čtenáři naservírovat s emocemi.
Já jsem při čtení knihy necítila nic. Žádné napětí, zvědavost nebo pocit nemožnosti odložit knihu, aniž bych ji nedočetla do konce.

Co se autorkám velice povedlo je to, že jsem se dokázala bez větších potížích orientovat mezi vzpomínkami z minulosti a přítomností. Děj plynul bez zádrhelů, ve svém vyprávění se hrdinka několikrát třeba uprostřed odstavce vracela do minulosti a pak se zase plynule vrátila do přitomnosti.
Prostě jen tak.

Mám však takový pocit, že thrilleru na toto téma je už spoustu.

A tento mě tedy nepřesvědčil, že bych jej měla do rukou vzít znovu.

Naďulka
30.05.2019

Skvělá četba s nečekaným závěrem.

magic11
22.05.2019 4 z 5

Nemohla jsem se do ní začíst, jak se skákalo v časové ose tam a zpátky, ale stojí za to dočíst do konce, závěr jsem vážně takový nečekala...

Carol96
15.05.2019 3 z 5

Na knihu Manželka mezi námi jsem se opravdu těšila a měla jsem veliká očekávání, protože jsem na ní četla mnoho a mnoho kladných ohlasů.

Když jsem se do knihy začetla, tak jsem po pár stránkách měla celkem bordel v tom, o kom je vlastně řeč. Takto to bylo celou první část knihy. Poté už to bylo celkem v pohodě, ale až konec knihy mi vlastně pomohl dat to všechno dohromady, abych to pochopila.

Styl psaní autorek mi celkem vyhovoval. Příběh byl podle mě super vymyšlen, ale nebyl úplně dotažený. Něco mi tam chybělo, jen úplně nedokážu říct, co to bylo. Možná tu nedotaženost způsobil právě ten začátek knihy...ale těžko říct. Jinak konec knihy byl opravdu povedený a za ten bych dala určitě palec nahoru.

Knihu asi úplně doporučit nemohu, protože si stále nejsem jistá, co si o ní mám myslet. Možná si jí někdy v budoucnu přečtu ještě jednou a udělám si na ní jiný a možná i lepší názor.

Hodnocení: 3*/5*

Hugola
12.05.2019 5 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale ten konec...

terka95
11.05.2019 4 z 5

Kdybych nebyla od druhé půlky tak zmatená, bylo by to jasných 5*. Krásně promyšlené, neuvěřitelně hezky se to četlo..ale ta zmatenost kdo je kdo a kom se právě píše, jak to celé je.. mě rušila. Až po dočtení mi to jakžtakž secvaklo. Čtení bych si užila více, kdybych nad dějem nemusela až tak moc dumat.. jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a doporučila bych ji :)

Dalimila12
10.05.2019 3 z 5

No já nevím... čekala jsem něco víc. Kniha se četla celkem dobře, jen to zmatené skákání z přítomnosti do minulosti mi vadilo, než jsem se zorientoval kde právě jsem. Konec mi přišel spíš zbytečný než překvapivý, ale věřím, že mnohým se kniha moc líbila (dle hodnocení).

Hella
08.05.2019 4 z 5

Mně se to moc líbilo. Od momentu, kdy jsem (konečně) pochopila vztah mezi Vanessou a Nellie, jsem knihu dočetla na jeden zátah. Dobré to bylo, dobré!

domihruzkova
07.05.2019 4 z 5

Něco mezi V pastí lží, Poslední paní Parrishová a Za zavřenými dveřmi. Za přečtení stojí.

ujunka
02.05.2019 4 z 5

A mě to bavilo... Kniha se četla dobře, děj plynul svižně, byly tam překvapivé momenty. Nejsem přední kritik a fanoušek psychothrillerů, takže mi nic nepřišlo nějak výrazně otřelé. Ano, časem začnete předvídat, kdo je tady asi ten špatný, ale i tak, za mě fajn čtení. :-)