Manželkou podruhé

Manželkou podruhé
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492923/bmid_manzelkou-podruhe-ZYp-492923.jpeg 4 258 258

Hořkosladký romantický příběh osvědčené humoristické autorky je skutečně překvapivý a neotřelý. Je psán vtipným jazykem, přesto námět přinejmenším vybídne k zamyšlení nad hodnotnou lidského života, lásky a péče o druhé. Odhaluje hrdinku až na kost a ukazuje, jak může být pro některé lidi těžké připustit si vlastní zámutek a ztrátu – spousta lidí se uchyluje k různým úhybným taktikám, podobně jako Abigail, která namísto aby přiznala vlastní slabost, smutek či emocionální nevyrovnanost, vše obrací v žert. Z toho ji však rychle vyvede situace, do níž se souhrou životních okolností dostane. Abigail je spisovatelka zamilovaných románů s historickou tematikou. Coby spisovatelka je vcelku úspěšná, ale po životní tragédii jí psaní nejde, a proto není schopná pokračovat v zavedené sérii „O vévodkyni“. Ne zcela dobrovolně se musí odstěhovat z luxusního bytu v New Yorku. Místem, kde se chystá začít nový život, je malý ostrov u kanadských Pobřežních provincií. Drsná přímořská krajina a malebné městečko plné rázovitých postaviček sehrají v příběhu nezanedbatelnou roli. Román Manželkou podruhé je nevšední ukázkou červené knihovny a uspokojí náročnější čtenáře, kteří nečekají jen kýčovitý happyend.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

The After Wife, 2020

MarNe
17.11.2022 5 z 5

Hořkosladký romantický příběh plný rozličných emocí, tápání, bolesti, smutku, odpuštění, smíření, naděje, ale i hledání nejen odvahy, ale i sama sebe a lásky.
Velmi se mi líbily i citáty v úvodu každé kapitoly.
Knížku mohu vřele doporučit. Slabší povahy nechť přibalí kapesník.

Monika-cte
04.11.2022 3 z 5

Pohodové a nenáročné čtení.

Jaruš71
30.10.2022 5 z 5

Tak tohle stojí za přečtení, prostě život. Doporučuji.

Violliga
22.10.2022 4 z 5

Velice příjemný příběh o životních útrapách a o to,jak se s nimi dá poprat. Krásně a vtipně popsané. Někdy mi to přišlo jako klišé proto hvězdička dolů.

lucakuca
21.10.2022 5 z 5

Osud je ale vtipálek, až to vhání slzy do očí.
Čtivé.
Drsnější romantika psaná životem.

evask
12.10.2022 3 z 5

Já jsem to nedočetla. Ne snad že by to bylo tak špatné, ale měla jsem zrovna půjčené i lákavější tituly a pak už se mně nechtělo se k téhle knížce vracet.

mamina2
11.10.2022 5 z 5

Nádherná kniha. I když máte pocit, že to bude zase jen oddychovka, řeší spoustu problémů života, kterým se většina těchto knih vyhýbá. Snad i tím, že rezonuje s mým životním příběhem ji stavím velmi velmi vysoko. Kdo neprožil, těžko posuzuje. Někdy je dobré se zamyslet, co kdybych to byl/a já.

Jaruš7
05.10.2022 5 z 5

Humoru se zde nedočkáte, spíše naopak, to ke konci.
Vdova, kterou byste chtěli protřepat, aby se vzpamatovala a konečně začla chápat, že láska na první pohled je to, co oslňuje duši, nemá vyjasněné životní postoje.
V době váhavých úvah si drásá srdce a to dramaticky, spolu narůstajícími citovými vztahy.
Jako spisovatelka má tendenci vygradovat svůj příběh do konečné vrcholné extáze, jenž se opravdu zdařila.
Místo humoru, jenž byl původním záměrem, jsem objevila hezké romantično s citovými zákrutami osudu.

AngeliS
29.09.2022 5 z 5

Kniha mi byla doporučená na dovolenou jako oddychovka a že sranda. Přesně s tím jsem do toho šla, jinak tenhle žánr ráda nemám a jindy bych asi nedočetla. Stránky mi uběhly pod očima a už byl konec. Tak příjemně se to čte. Ano, nasmála jsem se, ale aj jsem si upřímně poplakala. Padlo mi to krásně do nálady. Ideální stav. ️

orson
11.09.2022 4 z 5

Klasická oddechovka na dovolenou, i když vlastně pár neklasických originálních nápadů tam bylo...

katynka78
06.09.2022 4 z 5

Přiznám se, že často si říkám, že je více žánrů, co nečtu a nebo je čtu velmi málo. Romantika je jedním z nich. Nevím proč, ale používám tento žánr jako oddech od těch, co opravdu vyhledávám a zbožňuju.
Ale tak jako v každém pravidle, je i tady výjimka a to taková, že si řeknu, jo toto si přečtu, toto vypadá dobře.
A tady to tak bylo. Ke knize jsem se dostala přes společné čtení, které jsme si vybraly na prázdniny a jsem za to ráda.
Kniha je vtipná, má určitý přesah, nutí přemýšlet a nese i dost životní pravdy a to se u sladkobolných románů a erotických románů často nestává.
Toto bych spíše označila jako životní příběh zasazený do jemnější noty laděné romantikou a nadějí. Toto se stát může, je to životní zkouška, kterou prožilo mnoho žen a bohužel se s tím musely, stejně jako hlavní hrdinka této knihy, poprat. Takže jo, reálný základ bychom měli. Do toho dost filosofických myšlenek z různých literárních děl i filmů a to vždy na začátku kapitoly.
Pak tam máme humor, který je použit vkusně, nenásilně a místně.
Ale protože je to román, tak tam je dost klišé, které bije do očí. A stejně jako Růžičková ve filmu Slunce, seno... říkala: "Se vemete, pak se nevemete a zase se vemete a toho doktora si vemeš i kdybych Tě měla k oltáři za vlasy dotáhnout." Tak tady se nejdříve nesnášeli, pak se snášeli, pak kolem sebe kroužili, pak nekroužili a nakonec se milovali. NO spoiler to tak úplně není, protože toto se u románu prostě očekává no.
O dalších klišé bych řekla toto, je to román a spisovatelka se prostě těch klišé držela. Při četbě zjistíte sami.

Výhodou celé knihy je a to je uvedeno všude, že její konec je neočekávaný a zcela jiný, než jsme u románů zvyklí. Tak tady tomu dávám za pravdu a tady spisovatelka "naštěstí" klasické zakončení vynechala. A to hodnotím opravdu velmi vysoko a čtení této knihy rozhodně doporučuju.

maminaOlina
05.09.2022 5 z 5

úžasné, krásné a i trochu poučné, jaký život může být, kprostě jsem ji četla jedním dechem

Deevv
31.08.2022 5 z 5

Velice krásný příběh. Tolik bolesti a zároveň odvahy. Protože pustit se znovu prožít to, co už nás jednou rozsekalo na kousky, je opravdu odvaha.
Přečteno za pár hodin, nemohla jsem přestat číst.

hanka0630
25.08.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila, bylo v ní všechno, co od dobré knihy očekávám. Zajímavý příběh, spousta emocí, napětí, ale i humor. Ideální letní čtení.

Gabriela456
24.08.2022 5 z 5

Super čtení, vhodné na dlouhé letní chvíle.

Kekik
22.08.2022 5 z 5

Kniha by mě úplně minula, kdybych ji nezahlédla ve výprodeji u Dobrovského. A když jsem si přečetla nadšené komentáře, bylo rozhodnuto o koupi.
Stálo to za to. Kniha je hořkosladkým příběhem o ztrátě blízkých, o lásce, o strachu, o naději, o nových začátcích. Napsaná úžasným stylem. Autorčin jemný smysl pro humor mně přirostl k srdci. Několikrát mě kniha rozesmála. Stejně tak přišly i slzy lítosti.
Z komentářů vím, že je na konci chyba. Při tisku došlo k omylu. Proto jsem si nejprve přečetla kapitolu 36 a pak se vrátila ke kapitole 35. Doporučuji i ostatním čtenářům.
Moc ráda si přečtu další příběh z pera Melanie Summers.

Ráčkajda
16.08.2022 5 z 5

Krásný i smutný příběh, na konci i slza ukápla.

Lofda
16.08.2022 5 z 5

Někdy si člověk myslí, že mu osud naložil příliš a víc už neunese.. Tohle bylo moc krásné vyprávění, smutné i veselé, plné krásných myšlenek, hledání sebe sama, naděje i smutku a zklamání. A pak se zas sebereš a jdeš dál, protože "to, jak prožiješ každý den, pak v součtu dá dohromady celý tvůj život."..
Za mě jednoznačné doporučení, nic není jak se zdá, stejně tak jako v životě, a to je nakonec to úžasné..

sidonka
13.08.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se ke mě dostala ve správnou chvíli, nádherný příběh plný úžasných myšlenek, ale i okamžiků kdy jsem se zasmála, a i těch kdy se mi po tvářích kutálely slzy

sweeney
06.08.2022 5 z 5

Krásný a zároveň smutný příběh o spisovatelce Abbey, která se v důsledku ztráty milovaného manžela stěhuje do zapomenutého městečka v Kanadě. V něm ji však čeká nezapomenutelný příběh :) Knížka je psaná vtipnou formou, místy střídanou smutnými pasazemi...přesně jako v životě..