Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272976/bmid_mraz-GEI-272976.jpg 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šílenství uprostřed francouzských Pyrenejí! Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah. - vítěz prestižní Crime Novel Prize v Cognac v roce 2012 - nominace na Elle Reader´s Prize - dle hodnocení The Sunday Times jeden z 50 nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Glacé, 2011

mareksevc
09.12.2019 3 z 5

rozuzlenie sa dalo tak trochu očakávať, vhladom na počet strán si myslím že sa tam toho až zas tolko nestalo

terez_knihomol
29.11.2019 5 z 5

Naprostá pecka.

sebemi
26.11.2019 5 z 5

Pecka až mi běhal mráz po zádech.

Ginny
22.11.2019 5 z 5

Napínák od začátku do konce! Kniha se krásně čte. Rozhodně si přectu další díl.

MaKolar
20.11.2019 4 z 5

Prvotně jsem se do knihy nemohl začíst. Prvních sto stran se víceméně nic neděje. Poté dostane příběh rychlý spád a knihu nechcete odložit. Závěr je částečně otevřený, ale předpokládám, že se bude prolínat do dalších dílů. Za mě povedená kniha.

PetaZ
15.11.2019 5 z 5

Uz pri anotaci jsem se sklebila kvuli smrti kone.. Nakonec jsem se prekonala knihu zacala cist a musim rict, ze to byla fakt jizda.. Vraha jsem tipovala celou dobu spatne.. Tesim se na dalsi dily serie a celkove knihy tohoto autora :-)

mataj
14.11.2019 5 z 5

Povedená detektivka, která se výborně četla. Ponurá a mrazivá atmosféra Pyrenejí a zajímavá zápletka k tomu.

Rezie86
11.11.2019 5 z 5

Tak tohle bylo napínavé až do konce. Když už jsem tušila, že vrahem bude jistá osoba, ejhle úplně jinak. Takže autor si s tím umí pohrát. Čte se to jedním dechem. Už se těším na další díl..

LeSk
10.11.2019 3 z 5

Dlouhá kniha, začátek celkem nudný, od poloviny to začalo být zajímavé, konec jsem četla jedním dechem.

raty
05.11.2019 5 z 5

Skvěle propracovaný detektivní příběh. Ne, že by mi nedal spát, jak se píše na obálce, ale čte se velmi dobře. Skvělé mrazivé prostředí, postavy, z nichž skoro každá něco skrývá, pár nečekaných zvratů ve vyšetřování. Při čtení jsem si párkrát vzpoměla na film Purpurové řeky. I když to byl úplně jiný případ, atmosférou jsou velmi podobné.

betulabi
04.11.2019 5 z 5

Bernard Minier umí vytvořit mrazivou atmosféru, která vás nutí číst dál a dál. Přestože jsem už četla lepší detektivky, tak musím udělit plný počet bodu a skvělý styl vyprávění. Teď se chystám na jeho další knihu Kruh, tak uvidíme jaká bude další kniha. Minier je ale úžasný vypravěč, který umí vtáhnout do děje.

Zulufox
25.10.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších dektivek co jsem četl. Vynikající prostředí francouzských Pyrenejí. Mrazivé.

danka13
13.10.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, asi bych si ji sama nekoupila. Občas si čtu hodnocení ostatních, někdo je nadšený, jiný ne. Mile mě ovšem překvapila, dnes jsme byli málem bez oběda, musela jsem dočíst :-), asi si koupím i druhý díl.

Babouš
03.10.2019 2 z 5

Takhle pomalé tempo už jsem u detektivky dlouho nezažil. Po 250 stránkách se tam pořád nic zajímavého nestalo. Zločiny jsou sice brutální, ale všechno se děje tak daleko od sebe, že když už se stihnu ponořit do příběhu, autor zase přispěchá s padesáti stránkami výplně. Atmosféru jsem taky čekal mrazivější. Není to vyloženě špatné, ale mezi fanoušky se rozhodně nezařadím.

Klarulina
22.09.2019 5 z 5

Úžasný, Minier prostě nezklame!

hrabalikoval
22.09.2019 3 z 5

Jsem v knize tak 30:70 za dobrý výkon. Ano kniha má zajímavý děj i zápletku. Ale prvních 200 stran bylo trochu nudných a musela jsem něma překousat abych se dostala do správného čtecího rytmu. Potom to ale šlo jako po máslo. Krásně děj plynul a objasňoval se tak jak jsem si přála. Jsem zvědavá na další pokračování.

Atak
20.09.2019 5 z 5

Úžasně napsaný příběh který chytí a nepustí až do samotného závěru.

pedroK
09.09.2019 3 z 5

Mé pocity jsou trochu rozporuplné. Detektivka je dobře vymyšlená, ale! Prvních 150 stran asi z 620 byla vyloženě nuda. Pak už lepší a lepší, nicméně přeskakovala jsem celé odstavce popisu počasí nebo popisu receptů jídel, co detektivové jedli. Ale hlavně to počasí. Na dvě strany děje půl strany popisu kovového nebe, síly větru, stavu čvachtavé vozovky, temné siluety hor a zasněžených stromů..a pořád dokola a dokola. Už se mi chtělo křičet:"Jo!
Jsme v prosinci v horách!! My víme, je tam škaredě a mokro!!"
V podstatě je to meteorologický průvodce oblasti podhůří Pyrenejí a pak detektivka s napínavými posledními 200 stránek.
Úplně motivovaná na dalšího Miniera nejsem.

Corso
09.09.2019 4 z 5

Ked pomiesate Hanibala Lectera, tajomne spolky a nasilie na detoch, co dostanete?? ...Dobre odvypravana kriminalka. Ked sa milion citatelov zhodne na tom ze je to dobre, nesklame nikdy ani mna. Len sa mi to zdalo miestami uz zdlhave. Akoby sa pribeh odvijal vela smermi a ja to nemam rad, niekedy prejde aj par dni kym sa ku knihe vratim. Ale to je moj osobny problem, vzdy sa tesim uz na dalsiu knihu ktoru zoberiem do ruk. Celkovo naozaj ale naozaj dobre napisane. Plne detailov, postavy zive a oblubil som si ich. Trosicku mi skazil dojem ...dojem, ze je to napisane presne z tych spravnych ingrediencii z ktorych sa detektivka (moderna) ma skladat. Takze mate niekedy pocit, ze to su uz take zname proflakle veci. (Napr. prekvapivy pachatel, ktoreho nejak cakate od polovice :) vysetrovatel ktory ma osobne problemy a praca mu nedovoluje ich riesit, kazisuk z vlastnych radov. Ale dalsiu zo serie si precitam...to joooo.

koudelu
08.09.2019 5 z 5

Velmi tlustá kniha, na začátku mi to moc napínavé nepřišlo, ale po cca 100 stranách jízda! Líbilo se mi i nezvyklé prostředí francouzských Pyrenejí.