Matkin hrob

Matkin hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491723/bmid_matkin-hrob-J4B-491723.jpg 5 1174 1174

Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese pochované telo, policajnej náčelníčke Josie Quinnovej sa začínajú vracať nepríjemné spomienky. Aj ona sa ako dieťa v tom lese hrávala, aby bola čo najďalej od svojej nevyspytateľnej matky Belindy Roseovej. Josie však už nemôže svoje spomienky ďalej potláčať. Policajná analýza dokáže, že nájdené telo patrilo mladej žene zavraždenej pred tridsiatimi rokmi. Žene menom Belinda Roseová... Josie svoju matku roky nevidela a nechce na tom nič meniť. Spojenie medzi ňou a prípadom ju však donúti oživovať veci, ku ktorým sa už nikdy nechcela vracať. Blíži sa odhalenie tajomstva. Keď sa nájde ďalšie telo, navždy jej to zmení život. Je jasné, že niekto z Josinho okolia sa nezastaví pred ničím, len aby udržal pravdu navždy hlboko pochovanú. Dokáže Josie vybojovať bitku s démonmi zo svojej minulosti, aby dokázala ochrániť ďalšie nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave, 2018

kaja7319
11.04.2022 5 z 5

Dokonalá hlavní hrdinka. Doporučuji všechny příběhy Josie Quinové. Naprosto jsem si tuto sérii zamilovala! :)

Bara52
11.04.2022 4 z 5

Pri 96% bych cekala, ze me to vystreli ze sedacky...ale nestalo se, bohuzel. Propracovany, smysluplny pribeh, ale za prve nemam moc rada serie knih s jednou super postavou, a za druhe nemam moc rada serie knih, kde ta jedna postava prozije cca 10 zivotu, protoze ty udalosti a zazitky by ani za 5 zivotu nestihla. Navic je podobnych knizek dneska vsude plno.

KydlochMoris
07.04.2022 5 z 5

Nooo, tak za mě super! Nezklamala! Jdu na další díl :-)

Andrea7272
04.04.2022

No to zase byla jízda :-) hltačka od první stránky !!!!!
Chudák Josie, to co si prožila děs běs tedy. Jdu na 4.díl a už se těším !!!!!

ivoiro
02.04.2022 4 z 5

Tohle byl zajímavý příběh.

ještěrka38
31.03.2022 5 z 5

Naprosto úžasné, člověk hltá jednu kapitolu za druhou.. Do této série jsem se zamilovala a těším se na další.

Katulinka69
30.03.2022 5 z 5

Naprosto senzační, vše bylo na 100% Knížka super až do poslední věty

Pavlína2019
25.03.2022 5 z 5

Naprosto skvělá a perfektně napsaná kniha! Nedovedu si představit, jak někdo může napsat opak. Neskutečně nabitý a propracovaný příběh, napínavý děj, výborně popsané postavy i situace. Ohromně šikovná paní autorka. Rozhodně všem doporučuji!

evask
22.03.2022 3 z 5

Nijak nadšená nejsem.

uzivatel42014
20.03.2022 5 z 5

Mizející dívky moc dobře napsané, zajímavé řešení a různé zápletky to samé Dívka beze jména ale můj top je Matčin hrob to sem čuměla

Michla76
19.03.2022 1 z 5

Ano ano, je velmi pravděpodobné, že se dívka, kterou jako pětiletou nalezli v lese, kde žila jako zvířátko a nemluvila mluvit naučila. A to přes to, že něčeho takového je člověk schopen cca do tří let věku, což ví každý průměrně vzdělaný člověk. A je tudíž i velmi pravděpodobné, že byla schopná takových myšlenkových konstruktů, aby se mohla mstít. Asi novodobý Tarzan v těle ženy. Fakt mě to pobavilo! Nejspíš si od autorky ještě něco dalšího humorného přečtu.

okeey
17.03.2022 5 z 5

Třetí díl ze série Josie Quinnová a musím říct, že parádní. Audiokniha je děsivá, skvěle vymyšlená a napínavá, kolikrát jsem u poslechu ani nedýchala. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o ,,strašácích" Josiina dětství.
Naprosto nepředvídatelné zvraty jsou v celé této audioknize a hlas Vandy Hybnerové byl naprosto trefný! Rozhodně doporučuji!

cucik14
14.03.2022 5 z 5

Zase další skvělý díl, série je moc povedená. I když je příběh hodně překombinovaný, spousta neuvěřitelných náhod, ale čte se velice pěkně. Těším se na další díly :)

Renca.ch
07.03.2022 5 z 5

Skvělý thiller, napínavý od začátku až do konce. I když jsem předchozí díly od autorky nečetla, nevadilo to a ráda si je přečtu. Kniha má neotřelý námět,z popisu dětství Josie mě úplně mrazilo...

putpuda
27.02.2022 5 z 5

Výborná série. Tento díl byl nejlepší a už se moc těším co bude dál s Josií. Na konci knihy je napsáno, že v angličtině už vyšlo 12 dílů z této série, tak snad nebudeme čekat dlouho ....;)

Olcab264
20.02.2022

Pro mě asi nejlepší díl s Josií,i první dva byly dobré,ale tenhle byl nejlepší

Evule *
19.02.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé a velmi čtivé. Rozuzlení a závěr podle mých představ. Už se moc těším na další díl s Josie.

Lovana
17.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. Už předchozí knihy ze série s Josií byly moc dobré, ale Matčin hrob byl skvělý. A to jsem od knihy měla po všech nadšených recenzích opravdu velká očekávání, která ale byla splněna.
Kniha byla od začátku velmi čtivá, rychle jsem se dostala do příběhu a měla problém knihu odložit, čemuž přispívalo i střídání dvou časových rovin příběhu. U kapitol z Josiina dětství mi teda vůbec nebylo do smíchu a často mi běhal mráz po zádech, ale bylo to napsáno opravdu skvěle. I část vyprávění ze současnosti mě bavila a já musela pořád číst dál, abych věděla, jak příběh skončí.
Tato série mě opravdu hrozně moc baví a já jsem moc ráda, že třetí díl byl lepší než předchozí dva. Po přečtení druhého dílu jsem měla trochu strach, jak bude série pokračovat, protože Dívka beze jména za mě byla o něco slabší než Mizející dívky a měla jsem strach, že to v této tendenci bude pokračovat... A nakonec můžu říct, že za mě je Matčin hrob z této série zatím nejlepší díl a moc se těším na pokračování.

Hodnocení 4,75*/5*

Pavlina50
16.02.2022 5 z 5

Předchozí dva díly z této série byly docela fajn, ale při hodnocení jsem k nim přistupovala spíše vlažněji. Pořád jsem měla pocit, že ve srovnání s jinými knihami stejného žánru jim přece jenom něco málo chybí. Ovšem toto byla nečekaná pecka. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje, poutavé byly obě časové roviny – jak ta současná a podivnosti kolem nálezu ostatků ženy, která ale prokazatelně vůbec nezemřela, tak i ta z minulosti, která nás seznamovala s dětstvím vyšetřovatelky Josie.
Pokud jsem u Mizejících dívek napsala, že mi Josie nijak zvlášť k srdci nepřirostla, v tomto dílu, jsem ten pocit musela naprosto přehodnotit. Je pochopitelné, že k tomu došlo zejména díky flaschbackům z jejího složitého dětství. Postava Josie je zde totiž nejen vyšetřovatelem činu, ale vlastně středobodem celého příběhu, protože kolem její osoby se vlastně celý děj točí.
Příběh byl originální, napínavý, zápletka i jednotlivé zvraty byly přijatelně promyšlené, i rozuzlení mělo hlavu i patu. Kapitoly byly vesměs krátké a s ukončením, které navádělo knihu neodkládat a číst pořád dál a dál a vlastně ani nevím, jak rychle mi těch 384 stránek pod rukama zmizelo. Lisu Regan si určitě ponechám v hledáčku a budu doufat, že se do Česka dostane víc jejích knih. Tato byla perfektní.

poter
14.02.2022 5 z 5

Knížka byla hodně napínavá,nemohla jsem se od ní odtrhnout.O soužití s toxickou matkou něco vím,tak se mně to chvílemi dotýkalo tak,že jsem si musela dát pauzu a bylinky na uklidnění.Rozhodně patří mezi mé top favority.