Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254615/bmid_dievca-ktore-uviazlo-v-pavucej-siet-SMs-254615.jpg 4 2176 2176

Milénium / Millennium série

Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania. Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku. Berie na seba riziká, ktorým sa doteraz vyhýbala. Toto sa na ňu nepodobá. Špičkový odborník na výskum umelej inteligencie profesor Frans Balder zavolá uprostred noci Blomkvistovi, aby ho informoval, že disponuje šokujúcimi informáciami o amerických tajných službách. Prezradí mu, že bol v kontakte s mladou geniálnou hackerkou. Blomkvist tuší, o koho ide. V Blomkvistovi skrsne nádej na senzačné odhalenie, ktoré on aj časopis Millennium zúfalo potrebujú. Ako zvyčajne, Lisbeth Salanderová sleduje svoje vlastné ciele. Nadišiel čas, aby sa ich životné cesty opäť stretli. Román Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti z pera Davida Lagercrantza je štvrtým dielom fenomenálnej série Millennium Stiega Larssona, autora prvých troch častí (Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Det som inte dödar oss , 2015

ddkk
30.10.2017 2 z 5

Určitá nedůvěra v pokračovatele geniálního Stiga byla určitě namístě. Nebylo to tak špatné, jak jsem podvědomě očekávala, ale bohužel, překombinovanost děje mě moc nebrala. A vůbec nejhůř jsem nesla snahu co nejvíce vytěžit z Lisbetiných tajemství. Přečetla jsem i další "pokračování" Milénia " - Muž, který hledal svůj stín" a to už je úplný propadák...

Mindy
27.10.2017 3 z 5

Jde poznat, že to psal někdo jiný, není to tak dobré, jako předcházející díly.

hroneczek
25.10.2017 4 z 5

Jako pokračování úspěšné Larssonovy trilogie není kniha vůbec špatná. Lagercrantz se štafety ujal obstojně. Není to sice Larsson, ale v podání jiných, to mohlo dopadnout podstatně hůře.

Praevka
23.10.2017 3 z 5

Jasně, Larsson to nepsal, tak nemůžeme čekat stejnou úroveň ani styl, jako u Larssona. Nicméně i tak mě nenadchnul příběh a taky mě dost dráždily slabé dialogy. Děj mi přišel zajímavý až tak od 3/4, vyústění rozbředlé a velmi okatě si říkající o další pokračování. No, nevím, jestli si je přečtu.

Bar16
20.10.2017 4 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala, protože jsem se bála, že čtvrté Milénium nebude tak dobré jako ty tři předchozí, jelikož Stieg Larsson již bohužel není mezi námi. Možná i proto jsem se dlouho nemohla začíst. Po dočtení mi však došlo, že krom prvního dílu jsem první půlku knihy četla vždy déle, pak se to tak nějak rozjelo a já nemohla příběh opustit. Takže vlastně takový standard této série a musím říct, že ani nebylo poznat, že to napsal jiný autor. Doporučuji :-)

Janisska
15.10.2017 2 z 5

Pro mne zklamání, původní trilogii nesahá ani po kotníky........

IvaKo
04.10.2017 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala trochu skepticky, ale zklamaná rozhodně nejsem. Příběh není tak chytlavý a šokující jako Larssonova trilogie, je vyprávěn střídměji, ale napětí mu nechybí. Dovíme se leccos nového z dřívějšího života Lisbeth a pojednání o autistickém chlapci - savantovi bylo velmi zajímavé.

Barbora94
30.09.2017 3 z 5

První polovina se docela táhla, pak se to zlomilo a čtení šlo samo, ale nevím zda se pustím do dalšího dílu, něco mi na knize nesedí.

Aliii
22.09.2017 2 z 5

Bohužel je pro mě Dívka v pavoučí síti dost velkým zklamáním. Některými pasážemi jsem se prokousávala neúměrně dlouho, příběh úplně ztratil čtivost, napětí a také pocit sounáležitosti s Lisbeth. Myslím, že by si postavy zasloužily mnohem lepší pokračování a než číst "další díl", raději se s chutí vrátím k těm třem brilantním od S.Larssona.

JosefPluhař
16.09.2017 3 z 5

Porovnání se Stiegem Larssonem myslím není potřeba. Jiný autor, jiný způsob psaní, zůstávají pouze jména, povahy, názory, minulost.
Kniha se dobře čte. Příběh kolem malého autisty je napsán opravdu pěkně. Celkově ale, plujete po poklidné hladině, mnoho zvratů, přemíru napětí a hádanek nečekejte. Závěrečná věta o padající hvězdě je opravdu příliš!

agnes25
14.09.2017 odpad!

Nudné,nezajímavé,nedočteno a to přečtu skoro všechno.Kam se kniha hrabe na trilogii Milénium.Pro mne veliké zklamání.

jana3526
14.09.2017 5 z 5

Příběh mne opět zaujal, ale tentokrát mi přišel děj poměrně krátký, nebo málo zápletek.

Rachel
11.09.2017 3 z 5

Co mi chybělo? Postavy byly dost ploché, stejně tak jako vztahy mezi nimi. Většinu náboje ať už mezi Lisbeth a Mikaelem nebo Mikaelem a Erikou jsem si jako čtenář předchozích dílů spíš domýšlela ze zvyku a setrvačnosti. Osobního mezi postavami se tady vlastně nedělo skoro nic a kniha nepřinesla žádný nový vývoj.
Taky jsem postrádala nějaký společensky kritický přesah, který původní trilogie měla a dost mě bavil.

Navíc mi přišla překombinovanost v linie "vracíme se k Lisbethiným kořenům". Jasně, v původní trilogii se taky dělo spousta věcí přitažených za vlasy (většina z nich byla divnější), ale nakonec většina z těch nepravděpodobností zapadla na svoje místo, to se tady úplně nestalo.

Co se mi líbilo? Linie malého autisty a celkově ta "současná" detektivní část. Vlastně celá ta knížka se mi docela líbila, akorát s Lisbeth s Mikaelem mi v ní přišli tak trochu navíc, jako postavy co nemají co hrát. :)

Jsem ráda, že jsem si tohle pokračování přečetla. Nijak mě ale neurazilo ani nenadchlo a tak další díl už nejspíš vynechám.

Lodrich
10.09.2017 4 z 5

No, David Lagercrantz prostě není Larsson. Nápad vynikající, ale je to trochu překombinované. Zkrátka, jak mě učila babička.. Někdy méně, znamená více!

MonicaMonique
08.09.2017 5 z 5

Je jasné, že to psal jiný autor a proto je potřeba k tomu přihlížet. Když pominu fňukání Mikaela na začátku, kniha mě rychle chytla.

lassse
04.09.2017 3 z 5

První půlka knihy celkem nudná, navíc tam bylo postav jak na orloji. Druhá to vylepšila. Na Larssona to nemá.

Schamila
03.09.2017 5 z 5

Za mě bezva jako všechny díly předtím, nedloubala jsem se v každém řádku, protože to napsal někdo jiný, prožívala jsem neskutečný příběh, který pokračoval čtvrtým dílem a povedlo se, pro mne má pokračování stejně vysokou hodnotu, jako všechny díly dřív. Zase jsem byla v tranzu, jak to všichni hrdinové příběhu zvládnou. Znovu byl zajímavý problém a znovu je pokračování, na to se už moc moc těším. Já si myslím, že nový autor navázal tu správnou nit a já rozhodně všem doporučuji - pokračujte ve čtení.

JPART
03.09.2017 4 z 5

V první řadě chci také odkázat na skvěle napsaný komentář / recenzi uživatele "pankaplan".
Dívka v pavoučí síti je velice dobrá. První polovina knihy je dobrá, ale ne moc akční. Dost pomalé tempo nás spíše seznamuje s postavami a světem kolem. Teprve v půlce knihy se v podstatě rozjíždí příběh.
Postavy jsou zpět, Milénium je zpět. Je to čtivě psané, napínavé s několika opravdu nervy drásajícími scénami.
Proč ale není zážitek stejný jako u knih Larse?
Zkrátka Larse tomu dal něco navíc. Jakési koření, které dělalo jeho tři knihy vyjímečnými.
Dívka v pavoučí síti je dobrá kniha, ale je z ní cítit respekt a možná i strach, aby se autor vyrovnal původní trilogii.
Avšak přesto všechno si ji přečtěte. Stojí to za to a já věřím, že druhý díl už bude o něco uvolněnější a odvážnější. A taky co si budeme povídat....Lisbeth a Mikael? .... to je oč tu běží. ;)

gmc84
01.09.2017 3 z 5

Celkem nuda :(

alca.h
27.08.2017 3 z 5

Stieg Larsson, autor třídílné série Milénium, která dosáhla celosvětového úspěchu, by se asi divil, kdyby si přečetl pokračování, které napsal David Lagercrantz. V tom dobrém, nebo špatném smyslu? U mě to jde spíše do mínusu. Nepřekonatelná hackerka Wasp, Lisbeth Salanderová, je stále nepřekonatelná, ale už není taková punkerka, jakou bývala, nějak nám změkla. A Mikael Blomkvist je vyhořelý. Kniha je hodně upovídaná a popisná, a to i v částech, které dýchají akcí a mají zrychlit tep. Ale historie ukázala, že kniha obstojí a už se na nás z valí pátý díl “Muž, který hledal svůj stín”.