Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254615/bmid_dievca-ktore-uviazlo-v-pavucej-siet-SMs-254615.jpg 4 2176 2176

Milénium / Millennium série

Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania. Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku. Berie na seba riziká, ktorým sa doteraz vyhýbala. Toto sa na ňu nepodobá. Špičkový odborník na výskum umelej inteligencie profesor Frans Balder zavolá uprostred noci Blomkvistovi, aby ho informoval, že disponuje šokujúcimi informáciami o amerických tajných službách. Prezradí mu, že bol v kontakte s mladou geniálnou hackerkou. Blomkvist tuší, o koho ide. V Blomkvistovi skrsne nádej na senzačné odhalenie, ktoré on aj časopis Millennium zúfalo potrebujú. Ako zvyčajne, Lisbeth Salanderová sleduje svoje vlastné ciele. Nadišiel čas, aby sa ich životné cesty opäť stretli. Román Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti z pera Davida Lagercrantza je štvrtým dielom fenomenálnej série Millennium Stiega Larssona, autora prvých troch častí (Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Det som inte dödar oss , 2015

Riley11
10.08.2016 3 z 5

Kniha byla celkem dobrá, ale jsem z ní zklamaná, Bohužel není to pan Larsson.

lukaflek
09.08.2016 4 z 5

jo, nebylo to jako originální trilogie, ale i tak to bylo poutavý. největší legrace bylo, když se lisbeth na konci knihy rozpovídala a vedla svoje monology - to by pan larsson myslím nikdy nedopustil ;)

bareva
08.08.2016 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že tato kniha postrádá jiskru. Předchozí knihy jsem hltala, ale tato mě moc nenadchla.

Jupijow
06.08.2016 3 z 5

Zbytečné pokračování originální série. Kniha sama o sobě je dost průměrná, autor přidává detaily ke každé osobě, která se jen mihne dějem, objevují se zde chaotické či divné postavy s místy dost pochybnými motivy jednání, no a klišé v podobě hlavního záporaka...co na to říct....Přesto všechno, nebo možná navzdory tomu všemu, prostě chcete vědět, kam se posune vztah Lisbeth a Mikaela, což byl vlastně jediný důvod proč jsem knihu dočetla.

MaKolar
01.08.2016 3 z 5

Originálu Larssona kniha bohužel nedosahuje. Příliš mnoho postav a konečné rozuzlení děje mě nenadchlo.

Michaela823
31.07.2016 4 z 5

Na knížky pana Larssona to nemá, což se dalo očekávat. Ale i přesto mě knížka bavila, byla napínavá a líbila se mi postava Kamily. Chtělo by to ještě další pokračování a ukončit i tuhle linii.

DriftBooks
30.07.2016 3 z 5

Čtenáři prostě nechtějí nechat některé literární postavy umřít. Rádi přehlédnou nelogičnosti jejich návratu, a tak jim nevadí ani zázračné znovuzrození z vlastního popela. A dosti často jim je úplně jedno, kdo postavu vlastně oživí, když například původní autor zázračného znovuzrození (myslím sebe sama) není prostě schopen Těchto literárních Fénixů je halda. Namátkou třeba Sherlock Holmes. Lizbeth Salanderová, žena, která nenávidí muže, bude zřejmě další.

Mladá, díky svým hackerským schopnostem bohatá. Nezávislá. Ocvočkovaná, pokérovaná punkerka, nebo hipsterka, nebo… dodejte, co se vám hodí. Sexuálně značně uvolněná. Nemilosrdná a tvrdá bojovnice. Roztěkaný uzlíček nervů… Takový prototyp generově vyvážené osobnosti 21. století. Sám autor (Stieg Larsson) o ní píše: „Zkusil jsem plavat proti proudu. Chtěl jsem vytvořit hrdiny, kteří se dramaticky odlišují od běžných postav kriminálního žánru. Mým výchozím bodem byla úvaha, jaká by byla Pipi Dlouhá punčocha v dospělosti. Dívali by se na ni jako na sociopata, protože vidí společnost jiným způsobem a chybějí jí sociální dovednosti? A tak vznikla Lisbeth Salanderová, která má celou řadu mužských rysů.“

Ale jaké je toto nové znovuzrození dospělé Pipi? Inu – číst se to rozhodně dalo. Trochu mi vadí, že Lagercrantz znovuzrozenou Lisbeth tlačí do komiksové podoby superhrdinky. Geniální, vševědoucí, neporazitelná… Se zájmem o černé díry a nikým nepochopitelnou matematiku. Ztrácí tím svou lidskost a zranitelnost. A čtenář ztrácí možnost se s ní ztotožnit. Může se jen buď stát fanouškem, nebo ji nenávidět. Samotný příběh se točí okolo umělé inteligence, autismu a fenoménu savantů. A samozřejmě kolem nekonečné hry zpravodajských agentur, úniku informací a ekonomické kriminality. Takový pikantní makro bio kybergulášek, který vám naservírují v hypermoderní restauraci plné skla a kovu. Cigáro a pivo zapovězeno. Dva knedlíky navíc taktéž…

unique
23.07.2016 5 z 5

Lisbeth je zpět! Ano! A už se nemůžu dočkat dalšího pokračování souboje mezi Thanosem a Wasp!

Předchozí tři díly série Milénium mám moc rád a musím říct, že Lagercrantz servíruje velmi důstojné pokračování. Akcí nabytá třaskavice, velmi sympatizovatelné postavy, hi-tech kyberkriminalita a jako protipól malý savant. Do toho mix správňáckého Mikaela a nekonvenční (super)hrdinky Lisbeth. Škoda konce, ale zase si nechává autor otevřená dvířka pro slíbené další 2 knihy.

genie
22.07.2016 3 z 5

Předchozí knihy jsem nečetla, první díl Milénia jsem jen viděla v televizi (skvělé!) a to mě možná navnadilo (i přes změnu autora) ... Rozjezd byl z mého pohledu velmi pomalý, druhá polovina knihy ušla. Přišlo mi to překombinované, vzdálené mně představitelné realitě, navíc mnoho různých postav mluvilo o tom, čemu jsem občas vůbec nerozuměla (příliš odbornosti ve vztahu k IT, security, matematice ...) - i když bych řekla, že se autor snažil. Každopádně očekávání detektivky (včetně rozuzlení) knížka nenaplnila. Dočetla jsem asi jen kvůli Augustovi ...

paulinschildie
22.07.2016 3 z 5

Je to taková pohádka pro dospělé. Feministická superhrdinka a mlátička všech úchylných chlapů versus její sestřička bestie v roli krvelačné antihrdinky. Ten příběh mi připomíná válečnici Xenu, která bojuje proti zlé Calisto. Válka se jen odehrává ve virtuálním světě, kde stačí hacknout ty správný hajzly. V Larssonově Miléniu jsem si připadala jakžtakž v normálním světě, ale Lagercrantz je asi posedlý komiksy nebo kreslenými postavičkami s mačetou v ruce.
Taky mě mrzí, že Lisbeth a MikeaI byli spolu tak málo v kontaktu. Přišlo mi to takové neosobní, jako když si každý hledí svého písečku. Konec se mi nelíbil vůbec, byl dost odfláknutý.
I přesto si troufám říct, že kniha není zas tak špatná. Byla to fajn oddychovka, kterou jsem přečetla raz dva. Děj byl celkem svižný a nějaké odborné věci mi přišly zajímavé. Oceňuji, že autor vynechal erotické scény s Erikou Bergerovou, která mi už u Larssona děsně lezla na nervy. Z nových postav se mi líbil Ed the Ned, který příběh hodně okořenil.
Za mě kniha 65 %.

d.a.s.a
22.07.2016 3 z 5

Larsson to neni...Knizka bohuzel postrada atmosféru Milenia,presto jako oddychovka neurazi. Jsou zde sami superhrdinove, normalni lidi,aby clovek pohledal. Dej je predvidatelny, tim padem se tochu vytraci napeti, jak se to všechno z te pavouci site rozmota. O Mikaelovi u Lisbeth je toho napsano dost malo, o Erice jen takova zminka. Vice je venovano odbornym vecem a movym postavam,coz nerikam,ze je spatne,ale proste uz to neni ono..

Richardson
20.07.2016 2 z 5

Skoro jsem nedočetl, konec za to nakonec taky nestál - srovnání s Larssonem je absolutně nemožné, bohužel se mu to ani nepřibližuje.

Anneska
20.07.2016

Napad s autistickym ditetem neni spatny, nicmene take to neni nic prevratneho, a bohuzel leccos z deje je predvidatelne. Rozhodne tato kniha ale patri k lepsimu cteni, i kdyz zdlouhave popisy obcas berou ctenari kus z napeti. Nepodarilo se mi ji precist tzv. jednim dechem, jako se mi stava u jinych knih, ale nenarocnym ctenarum, kteri si jen chteji uzit kus kvalitniho cteni, vrele doporucuji.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

viviann
15.07.2016 5 z 5

Prijemne, napinave, ctive cteni. Kniha podle meho nazoru navazovala na predchozi dily, autorovi se pokracovani zdarilo. Kdybych nevedela, ze to nepsal Larsson, nepoznala bych to. Libil se mi napad s autistickym ditetem.

sBety
15.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Kde osudy hrdinů jsou opravdu spleteny do jedné pavoučí sítě. ze začátku jsem byla skeptická, jestli někdo dokáže oživit Milénium. A pokud ano, nebude to vykrádání Stiega Larssona?. Kniha je napsána tak věrohodně, že bych nepoznala že ji nepsal autor minulých dílů.

Doufám, že trojí SMS pro Lisbeth na konci slibuje ještě nějaký ten díl:)

nai.ivka
08.07.2016 2 z 5

Mám z knížky pocit jako z podruhé vylouhovaného pytlíku čaje. Mikael a Lisbeth jsou jiní, divní. Je to celé děsně ukecané. Škoda, že neproškrtal nadbytečné popisy všeho a všech a znovu popisoval co bylo dávno známo.
Nebo spíš - škoda že se nevěnoval nějakému svému tématu.

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

skvěle vedený příběh.Napětí od začátku do konce.

studentice
02.07.2016 4 z 5

Já jsem tuto knížku nebrala jako pokus o nahrazení Millénia, ale spíše jako poctu jejímu autorovi a jeho mistrovství. A musím přiznat, že skutečnost, že jsem se mohla znovu potkat se známými postavami se mi prostě líbíla:). Takže bez srovnávání s prvními třemi díly mě příběh a jeho spletitost a zároveň úžásná propojenost naprosto chytly a já si čtení prostě užívala. Doufám, že David Lagercrantz napíše brzy další díl:).

MajlaMorgan
29.06.2016

Zpočátku jsem se do toho jaksi nemohla dostat,ale nakonec se mi líbila. S Larssonem se to sice nedá srovnávat,ale brala jsem to jako volné pokračování a nic moc si od toho neslibovala..Jen mi přišlo někdy zbytečné,jak moc autor odbíhal od tématu popisováním snad naprosto každé osoby,která se v knize vyskytla a taky nadměrným užíváním odborných terminologií. Taky Lisbeth mi přišla jako skoro superhrdinka a ne člověk..Ale ve finále-proč ne? Za mě určitě stojí za přečtení.