Mlčící pacientka

Mlčící pacientka
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442974/bmid_mlcici-pacientka-2oX-442974.jpeg 4 1353 1353

Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů, nebo získaly významná literární ocenění. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu? Alex Michaelides (*1977) se narodil na Kypru. Vystudoval literaturu v Cambridge a scenáristiku na American Film Institute v Los Angeles. Napsal scénář filmu The Devil You Know (2013), v němž hlavní roli ztvárnila Rosamund Pike, a spolupracoval na scénáři filmu Angláni na útěku (2018), ve kterém si zahrála Uma Thurman. Mlčící pacientka je jeho debutový román.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Silent Patient , 2019

dzeta
04.07.2021 5 z 5

Přečtená velice rychle, takový zvrat na konci jsem vůbec nečekala.

Market116
04.07.2021 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, zda jsem byla z příběhu nadšená nebo zklamaná...a myslím, že od obojího trochu.
Nadšená proto, že takový konec jsem nečekala...nebylo tam nic vyloženě předvídatelného.
A zklamaná asi proto, že jsem Theovi fandila...asi jsem chtěla věřit, že je to pravý hrdina? Možná...navíc působil tak mile a zajímavě...teda až na tu trávu...s tou bych ho vypakovala ani by nemrknul...ale jinak jsem vážně věřila tomu, že chce Alicii pomoct...ale bohužel zrada bolí, zvlášť od někoho, koho milujete celým svým srdcem...
No uznávám, že mě tento příběh překvapil...

TVer
03.07.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nečekala jsem odhalení jaké tam nastalo, celou dobu jsem myslela, že vrahem byl někdo jiný. Zajímavá kniha.

Hanaluna
01.07.2021 3 z 5

Shoduji se s recenzemi, co jsou zde. Kniha ze začátku plyne opravdu pomalu, působila na mne tlumeně až unyle. Postupně mě kniha vztahovala více do děje a začínala být zajímavější, zvítězila zvědavost. Po dočteni hodnotím i unylý začátek spíše pozitivně, protože si myslím, že bez toho by tolik nevynikl závěr knihy.

kudrdlinka
20.06.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak se to celkem rozjelo, měla jsem víc tipů na vraha, ale konec mě opravdu překvapil.

Always a reader
13.06.2021 4 z 5

Měla jsem během čtení delší rozestupy, ale tak od poloviny knihy jsem se začetla a během pár dnů dočetla. Čekalo mě skutečně nečekané odhalení. Takové zakončení by mě nenapadlo.

Janadvorackova
13.06.2021 3 z 5

Zvláštně vystavěný příběh, ne každému sedne.
Na začátku se stane vražda, skoro jako by věc byla jasná. Ale ať si myslíte cokoli, skutečnost je někde jinde. Autor se k závěru dostává postupně a nenásilně.
Vyšetřování komplikuje fakt, že hlavní hrdinka nemluví, potvora jedna nespolupracující :).

micha-ella
10.06.2021 4 z 5

Psychologické příběhy - to je moje kafe! Na rozdíl od většiny komentářů mě tato knížka už od začátku bavila, jen konec mě namíchnul. Mně ten konečný zvrat - spíš překlop - zase jako v tolika thrillerech připadal vynucený, potíral některá místa v ději a zkazil reálnost. No, je to oddychovka, psychologové by se nad tím asi usmívali.

Johana
08.06.2021 1 z 5

Chválený psychothriller, s hlavním hrdinou psychoterapeutem. Kniha mne zklamala, příběh se mi zdá vymyšlený "na efekt" a napsaný dost nezkušeně (prvotina autora).
Nemohu říci, že by Mlčící pacientka byla nudná, ale celkově nedoporučuji. Možná jsem moc zhýčkaná, když jde na rozbory citlivých duševních stavů v literatuře... Ale, četli jste třeba Netrpělivost srdce?

Bara52
02.06.2021 4 z 5

Jak tady vetsina pise, zezacatku knizka moc nezaujala, dokonce jsem premyslela,ze ji odlozim.Ale jen diky komentarum,ze stoji za to to precist do konce jsem vydrzela a - pecka! Vubec by me nenapadlo,jak je to ve skutecnosti. Jednu hvezdu ubiram za trochu nechytlavou prvni pulku - i kdyz otazka je, kdyby byla prvni pulka knizky zazivnejsi,mela bych pak pocit te bomby a vyvalenych oci?Rozhodne vydrzte a doctete :)

petrzel
01.06.2021 4 z 5

Bylo to ze začátku dost nudné, příběh postupoval dost pomalu a konec a rozuzlení skvělé,ale těch pár stránek celou knihu nezachrání.

martina2540
30.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a závěr překvapil.

vekkr
24.05.2021 3 z 5

Byla jsem v mírné depresi a toto mi dost pomohlo,protože vidím,že na tom je někdo daleko hůř.Super

LenkaWal
24.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka mě moc nebavila. Bylo to spíš drama než thriller a dramata moc nemusím. Ale zajímavé to bylo, jen trochu nezáživné. Těšila jsem se na to překvapivé rozzuzlení.
No, překvapivé to bylo, ale že spolu budou mít něco společného jsem už čekala od půlky. Že to bude až takové jsem nečekala. Ale brát knížku jen jako drama z psychiatrické léčebny, tak super. Nálepka thriller jí vysloveně škodí.

Sova15
18.05.2021 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, kterou jsem si letos zařadila do čtenářské výzvy. Asi od poloviny jsem se opravdu začetla. Měla jsem ji i na CD, tak jsem poslouchala cestou do a z práce. takovýto konec bych nečekala.

novina
13.05.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale pak se to rozjelo a nemohla jsem přestat.

izinkaVENDULKA
09.05.2021 2 z 5

Snad do poloviny knížky jsem se nemohla začíst, ale stále jsem ji na radu kamarádky dávala šanci. Konec byl opravdu překvapení. Takže nakonec se mi kniha líbila, ale úplný wau to nebylo

Orechanda
09.05.2021 5 z 5

Tak to byl masakr. Takové rozuzlení jsem nečekala.

Adél784
29.04.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že jsem nečetla lepší thrillery, ale už jen kvůli tomu konci stojí za to si Mlčící pacientku přečíst...
Kniha nemá v průběhu čtení plno zvratů, jako to bývá u thrillerů zvykem, ale i tak ji mohu doporučit.
4/5

TerezaaBaarova
27.04.2021 4 z 5

Knižní výzva, jinak bych si knihy nevšimla.
*MOŽNÝ SPOILER* sice to nebylo úplně originální, nesetkala jsem se s tímto námětem poprvé (v knize Sebastiana Fitzka) i tak se mi to dost líbilo!
Psycho v psychu, psychopatka, psychoterapeut psychopat, dobrý psychologický román.

Tato věta se mě dotkla:
Jenže skutečná, pravá láska je velice tichá, velice stálá.
Láska je hluboká a klidná… a stálá.