Princezna klamu

Princezna klamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519974/bmid_princezna-klamu-652020d0127d4.jpg 4 203 203

Mostní království série

Dvě věci ví princezna Lara naprosto jistě. Zaprvé, že král Aren je její úhlavní nepřítel. A zadruhé, že to bude ona, kdo ho srazí na kolena. Proto ochotně přistoupí na dohodnutý sňatek, který má znepřáteleným královstvím přinést mír. Lara ale mír na srdci nemá. Naopak je odhodlaná udělat cokoli, aby Arenovo království oslabila zevnitř a spolu s ním přinesla zkázu i samotnému králi. Čím víc se však dozvídá o svém novém domově a o válce o most, jež v bouřemi zmítaném světě zuří, tím víc začíná pochybovat o tom, jestli sama stojí na straně dobra, nebo patří k těm zlým. A když se její city k Arenovi promění z ledové nenávisti v prudkou vášeň, ocitne se Lara před nelehkou volbou. Které království zachrání… a které zničí?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Bridge Kingdom, 2018

Aires
21.01.2024 4 z 5

Podle (nepovedené) obálky to vypadá jako když se Severuse Snapea pokouší zavraždit zmijozelská zmije ;) A není to daleko od pravdy.
Princezna Lara je skutečně proradná jako had. Celý život ji vychovávali k tomu, aby nenáviděla Ithicanu a především jejího krále. Má se stát jeho manželkou, v pravou chvíli ho bodnout do zad a skoncovat tak s monopolem Ithicany a na převoz zboží po mostě mezi kontinenty.
Král Aren je fakt jako Severus Snape. Všichni,kdo ho neznají z něj dělají kruťase a tyrana, pod slupkou se ale skrývá měkké srdce a muž co dělá drsné věci, ale jen aby chránil vše, co má rád.
Skvělá myšlenka, nápaditý svět, vynikající slow burn atmosféra. Čtivé a vzrušující čtení z kterého dýchá hustá atmosféra jako z ithicanské džungle a příběh těch dvou překlene všechno, jako most ke čtenářskému srdci.

Přesto je tu jeden kámen úrazu. Lara. Lara a zase Lara. Je jako had a tajfun v jednom. Její fanatická touha vše zničit i když už v srdci ví, že to není správné, mi dráždila na nervy. A závěrečná zkáza a zmar je taky její dílko, přitom by stačilo kdyby komunikovala. Bohužel je naivní jak mimoňská holka z pouště. Bod k dobru je fakt, že ona skutečně z tý pouště je...

kindlova42
16.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v originále.
Moc povedený příběh, skvěle vystavěný svět a dynamické postavy. Nemohla jsem přestat poslouchat. Hned jsem se pustila i do druhého dílu a celou duologii dokončila během čtyř dnů. Stojí to za to!
Plánuji si přečíst / poslouchat i další knihy z tohoto světa.

akinomV
11.01.2024 5 z 5

Než jsem knihu začala číst, dostala jsem se k docela negativní reakci na ni. Tak jsem knihu začala číst s určitým odstupem, že to asi nebude ono. Ale mě to fakt bavilo. Jako ano, klišé, předvídatelný děj ... to tam všechno je. Ale čte se to super dobře, je tam humor, zápletky fajn. A ten závěr, už teď se těším na pokračování!!! No není to žádný vyšší literatura, ale když se chcete pobavit, tohle rozhodně funguje.

Kroana3
09.01.2024 5 z 5

Princezna klamu je v zásadě taková alternativa pro fanoušky Sarah J. Maas. Lara je sympatická, jedovatá a lidská. Dělá chyby a pořádně za ně platí. Její tatík je parchant a Aren... Na jednu stranu typický svalnatý prototyp fešného partnera hlavní hrdinky, na druhou stranu sem tam vykoukne charakter. Budu se těšit na další díly

MichaelaJan
28.12.2023 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto nečekaně úžasný ! Knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem přestat ! Nutně potřebuji další díl ! Kdy vyjde ????

AniDi
26.12.2023 5 z 5

Velké překvapení! I přes pro mě ošklivou obálku byla kniha opravdu úžasná. Jak mě mrzí, že nemohu ihned sáhnout po dalším díle! Děj svižný, plný akce, hlavní hrdinové zajímaví, s charakterem. Vedlejší postavy, které chcete poznat více. Uvěřitelná romantická linka, zajímavý zvrat hned v první kapitole. Pro mě lahůdka, určitě přečtu znovu. Zase jedna z knih, kde se mi nechce rozloučit se světem kolem Lary a Arena. Naprosto doporučuji.

Nelly
22.12.2023 4 z 5

Překvapivě dobré - zajímavé, neotřelé prostředí, hlavní hrdinka, která vás zpočátku svým chováním štve, ale nakonec jí porozumíte. Perfektní naznačení toho, co by se mohlo dít v dalších dílech vzhledem k vedlejším postavám. Jediné, co mne mrzelo, byla mapa (moc rozmazaná a neúplná) - možná bude v dalším díle lépe graficky pojatá.

zuzak82
14.12.2023 3 z 5

Tohle mi nesedlo. Styl psaní mi přišel strohý, příliš rychlý, pádící vpřed a nechavajici za sebou všechny postavy. Ani atmosféra ostrovů, pouště nebo moře z knihy nebyla cítit. Je to příběh lásky, zrady i boje o moc, ale po emoční stránce to na mě bohužel vůbec nefungovalo.

Luccinda
27.11.2023 5 z 5

Tohle byla ta nejlepší romantická fantasy, co jsem za poslední dobu četla! Chytlo mě to od první kapitoly, knížka byla plná akce a ačkoliv dějově se nejedná o nic světoborného, přece jen jsme tu podobné motivy už měli mockrát, autorce se povedlo napsat příběh tak poutavě a čtivě, že mi nic z toho nevadilo. Já navíc miluju motiv domluveného sňatku, takže v tomhle ohledu jsem byla totálně nadšená.

A zamilovala jsem si i autorčin humor, kolikrát jsem se musela při čtení smát, což je vždycky velké plus. Bavily mě i hlavní postavy. Lara a Aren měli mezi sebou skvělou chemii, až mě mrzelo, že tam té romantiky nebylo víc. Ale snad nám to autorka vynahradí v dalším díle, který teda po tom šíleném závěru potřebuju nejlíp hned!

Petra-1
27.11.2023 3 z 5

Mně se to celkem líbilo (četla jsem v aj), ale fantasy to teda rozhodně není. Je to vyloženě červená knihovna. Je to předvídatelné a v podstatě se toho v knize moc neděje. Takže doporučuji spíše těm, kteří mají rádi vztahové knihy a fantasy ani nepotřebují.

klarunas
25.11.2023 5 z 5

Pokud hledáte knihu, při které se nebudete ani minutu nudit, jelikož je plná akce, humoru a sexuálního napětí, tak je to přesně tato kniha. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů a to princezny Lary a krále Arena.

Lara je princezna, která je od útlého věku společně se svými sestrami učena k boji, intrikám a především k dosažení svého cíle a tím je pád krále Ithicany. Laru jsem si velmi oblíbila. Je chytrá a samosebou velmi krásná a silná hrdinka. Tohle vše, když se spojí, vznikne velmi silná zbraň pro někoho, kdo je “pouhý muž.

Lara má jediný úkol ,a to díky sjednanému sňatku se stát manželkou a špionkou zároveň. Musí probádat ostrovy Ithicany a všechny vstupy na Most, díky kterému by její země měla přístup k potravinám a jinému zboží. Jenže tento most je přísně chráněn a střežen ithicanskými vojáky. Proto musí získat důvěru krále Arena. Nepočítala však s tím, že Aren je nejen velmi pohledný, ale i milý a vlídný ke svému lidu. Postupně zjišťuje pravdy o své zemi a Ithicaně a její dosavadní život, se hroutí jako domeček z karet.

Aren, jež je králem, se tak nicméně vůbec nechová, je jedním z lidu Ithicany a především je lovec a voják, který se bezhlavě zamiluje do princezny nepřátelské země.

Jedná se o slow burn fantasy romanci a já si ji neskutečně užívala. Slovní přestřelky, které sednou jako hrnec na p**** jsem si vychutnávala s úsměvem na rtech, ale emoce lítaly i na závěr knihy, kde nezůstalo ani jedno oko suché. Je to velice dobře napsaná kniha. A varuji!!! Příběh končí velmi otevřeně, takže po druhém dílu budete prahnout!

tyrkysoveknihy
19.11.2023 5 z 5

Tuhle sérii miluju od března 2022, kdy jsem hned po sobě zhltla první dva díly, a za tu dobu jsem nebyla schopná napsat k této super knížce nějakou ucelenou recenzi. Očekávejte chaos tedy i teď.

- První dva díly se soustředí na Laru a Arena (přehled všech knih najdete v grafice), další pak na jiné postavy. Tohle vidím jako velké plus, protože se nebude zbytečně natahovat jejich vztah.

- Dva úhly pohledu! No a ty nejsou v romantasy až tak běžné.

- Knížka mě uchvátila už svým celkem brutálním začátkem, který dává tušit, že tohle bude vážně jízda. A taky že je. Postavy si moc neoddechnou.

- Perfektní enemies-to-lovers a domluvené politické manželství? To chcete!

- Žraloci, hadi, a ještě více žraloků! Příběh se odehrává v prostředí království plného džungle, ostrovů, a jednoho dost důležitého mostu, který královstvím prochází a spojuje další dvě země. A pozor ve dvojce přijde i poušť!

- Je to vysoce návykové čtení, které vás udrží v pozoru. Nebyla jsem to schopná odložit.

- Lara je naprosto báječná! Miluju hrdinky, kterém jde bleskově logicky uvažovat a umí pohotově reagovat, když se dostanou do úzkých.

- Lara i Aren jsou oba badass, ale nejsou nepřemožitelní. Mají své logické slabiny vycházející z prostředí ve kterém žili většinu života.

- Tohle by mohlo bavit i ty, co na romantasy nejsou. Pomalu doutnající romance a nějaké ty steamy/spicy scény tam sice jsou (asi dvě, co si tak pamatuju), ale pořád je tam víc akce a politiky.

- Jde o tzv. realistickou fantasy, tedy vymyšlený svět bez magie a magických prvků.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji nakladatelství Laser společnosti Euromedia Group.

Peetullka
11.11.2023 5 z 5

Kniha mě bavila a velmi mile překvapila. Pořád se něco dělo a děj ubíhal až moc rychle. Skvělý humor.
A velmi mě mrzí, že jsem to přečetla moc rychle, tak snad se dočkáme brzy dalšího dílu.

Knihomolkka
05.11.2023 5 z 5

Proč jsem se ke knize dostala až teď ? Panebože nemám slov na tuto knihu. Bylo to od první až do poslední stránky naprosto ÚŽASNÝ! Sice se píše, že je to fantasy kniha, ale žádný prvky fantasy jsem si tam nevšimla, ale to vůbec nevadí.

Hlavní postava Lara je sympatická mladá princezna, která je od útlého věku cvičena k tomu, aby přemohla svého nepřítele. Není to žádná křehká dívenka to vůbec.

Aren je král, který na první pohled působí velmi krutě, ale opak je pravdou a pro svou zemi by položil klidně svůj život.

Aren i Lara jdou do dohodnutého sňatku. I přes překážky se pomalu do sebe zamilovávají a pro Laru začíná být obtížné dokončit svůj úkol.

Jenže je otázka zdali má Lara pravdu. Jestli je pravda vše co ji učili o krutém králi.

Příběh je plný akce a skvělého humoru. Všechny postavy, které se v příběhu vyskytují si rozhodně zamilujete. Dlouho jsem neměla tak úžasný pocit z knihy. Jediný co mohu za sebe říct, tak je to od teď moje oblíbená série a doufám, že další díly se u nás přeloží co nejdříve.

sabina4546
29.10.2023 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha roku.

DreamerX9
25.10.2023 3 z 5

Pozor SPOILERY

Tahle kniha se těžko hodnotí.

Nejprve výtky: ;)

Tohle bylo stejné klišé jako ta obálka. Kniha není nějak originální, dějově a ani světem zajímavá. Lara která na začátku byla drsňák pěkně vyměkla, dále zranění, jak na střídavém páse a Král tvrdý vůdce s ostrými tvářemi ale hladkým, sladkým srdcem. Holínky, bahno, pletení až příliš zbytečných postav okolo a jejich jmen (především začátek jména od A) a pak ta zatraceně divná scéna se žralokem. Zkrátka klišé.

Přítky:
Svým způsobem mě kniha i bavila a překvapila. Pořád se něco dělo, kniha se četla velice svižně, Také se mi líbí že je kniha doplněna bonusovými kapitolami a myslím že by mi vůbec nevadilo kdyby dvě ne až tak vedlejší postavy měli svou dějovou linku, která by myslím děj obohatila. Zároveň mě kniha několikrát pobavila humor za mě kraloval daleko lépe než knižní Vladař

Také mě překvapil konec který krásně pobízí k přečtením dalšího dílu. Uvidíme kam až to Lara doplave.

Jeanine8
23.10.2023 5 z 5

Souhlas s komenty níže a malá poznámka: nečtěte to, dokud není vydaný druhý díl! Sakra.

Mona787
23.10.2023 5 z 5

Od prvej strany napínavé až dokonca. Top kniha tohto roku

Prokrastinuji
20.10.2023 4 z 5

Žena se usmála a vycenila na Laru rovné bílé zuby. “Ithicana je nebezpečné místo."
A já jsem nebezpečná žena, pomyslela si Lara.

Miluju trope domluveného sňatku, hate to love vztahy, a fantasy romance, takže tohle bylo něco pro mě :) Jasně, tu část “vezme si ho s myšlenkou, že ho později killne/rozloží jeho králoství/ - to už tady párkrát bylo zpracované, ale mně to zas tak nevadilo. Koneckonců, každej ten příběh je ve finále trochu jiný, a jakmile jsem se začetla, nešlo přestat. A bože jak jsem zase ponocovala :D Totálně jsem propadla tomu světu - ostrovy spojené mostem? A za mě i příjemná změna díky všem těm zvířátkům, které bych v reálném světě fakt nechtěla potkat O.O A na té obálce pořád vidím Halbranda a Galadriel z Prstenů moci - sorry not sorry, idk co bylo dřív (tipuju knihu), ale při čtení jsem si Arena a Laru reálně představovala jako ty herce. Jejich slovní přestřelky byly skvělý. Jen teda zmíním, že nevím proč, ale čekala jsem to víc spicy xD Na druhou stranu oceňuju, že je tady určitý (skoro až slow burn) building jejich vztahu. Samozřejmě celkově v příběhu nechybí akce, napětí, zrady a intrik :D Vím, že někteří ty samolepky nemají rádi, ale tohle je fakt pro fandy Maasové a Jennifer L. Armentrout.

4-4,5/5

“Je načase, aby nám naši nepřátelé přestali diktovat, jak máme žít..."
“Sen."
“Tak ho proměňme ve skutečnost."

Matri
19.10.2023 5 z 5

"Krásná jako jasné nebe nad Rozbouřeným mořem. A stejně zrádná.“
Při té lichotce zabalené do kruté pravdy jí žaludek udělal kotrmelec.
„Tak to už chápu, proč ses do ní zamiloval,“ prohodila Marisol něžně. „Vždycky tě lákaly výzvy.“

Opäť kniha, od ktorej som mala naozaj veľké očakávania a musím s radosťou povedať, že sa naplnili. Možno dokonca aj prekonali...
Princezna klamu začala naozaj veľkolepo. Lara je nesmierne inteligentná, zčasti chladnokrvná, vypočítavá a na druhej stane súcitná a plne oddaná svojmu cieľu. A vyzdvihujem aj veľmi pútavú romantickú linku - hate to love je pre mňa jedna z tých naj! Slovné výmeny, aj tie hot scény som si naozaj užila. Autorka ich vzťah vystavala naozaj dôveryhodne a veľmi mi obaja sadli.
Svet je za mňa absolútne originálny - ostrovy obklopené morom spájajúce most. Z každej strany bičované počasím, morskými obyvateľmi a do toho neustále útoky nepriateľov. Žiť by som tam veru nechcela - tie hady uff!!!
Bolo celkom hrozné čítať knihu, kde viem s takmer úplnou istotou, že sa to celé rúti do úplnej katastrofy. O to viac potrebujem pokračovanie!
Určite vrelo odporúčam!! ;-)

"Arene, máme tu špeha,“ vyhrkla naléhavě.
Aren Laru provrtal očima. Dočista zkoprněla. Prsty ji svrběly touhou sáhnout po dýkách u pasu. Klidně se odsud proseká, když bude muset.
„Je to jediné možné vysvětlení,“ pokračovala Ahnna. „Jak jinak by ten zákeřný zmetek věděl, která z dcer ti udělá ze života naprosté peklo?“

romantasy

2023  87%Princezna klamu