Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1772 1772

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

hnilda3
10.01.2018 5 z 5

Naprosto skvělé! Už od první stránky mě to vtáhlo do děje, protože mě ten námět zaujal. Velmi čtivé, rychle to ubíhalo a zápletka opravdu zajímavá.

minde
17.12.2017 5 z 5

"Muže vás snad potkat něco lepšího než ztráta paměti? " Tak tenhle titulek knihu přesně vystihuje, že vše co se nám v životě přihodí má nějaký smysl...Knihy s tématikou ztráty paměti mám rada, i když to většinou byly psychothrilery, tak jsem možná čekala něco podobného. Ale nakonec jsem byla ráda, jak se příběh ubíral. Bylo to moc hezke, milé. Těšila jsem se na každou další stránku, byla jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat. Moc se mi to líbilo, čtení jsem si užila :-)

maličkán
17.12.2017 4 z 5

Nebyla špatná, rozhodně zajímavé téma, ale dávám přednost thrillerům či krimi, takže pro mě to to pravé nebylo.

Janca91
10.12.2017 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala. Její knihy mě moc baví a vždy se těším na jejich čtení. Rozhodně doporučuji, stojí za to, si ji přečíst, to mi věřte ☺️

x.capricorne
10.12.2017 5 z 5

Skvělé. Přečteno takřka jedním dechem.

Aneleh
09.12.2017 5 z 5

Ztráta paměti je tématem v mnoha knihách. Zde se autorce povedlo zajímavě rozvinout, co se stane, když se ve vašem životě vymaže celých deset let. Nejhorší pro každou matku musí být, když najednou vůbec neví a ani nepoznává svoje děti. Příběh je hodně rozvinutý, někdy se zdá, že až zbytečně se mluví o různých příhodách a situacích. Ale myslím, že to bylo třeba, abychom citlivě pochopili, co vše Alice vnitřně prožívala a čím si musela projít. Líbilo se mi, že do poslední chvíle nebylo jasné, s kým hlavní hrdinka zůstane, ale dostatečně bylo naznačováno, že její úraz a ztráta paměti z ní udělaly jiného člověka, mnohem více chápajícího a vážícího si těch pravých hodnot. Navíc nám byl poskytnut příběh její sestry, s též velmi častým námětem neplodnosti, ale zde moc krásně a citlivě vykreslený se všemi pocity Elisabeth a jejího manžela. Je to moje třetí přečtená kniha od této autorky a zatím mě ani jedna nezklamala, proto se těším na další.

TinaTina
30.11.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky, nemam co vytknout. Naprosto me bavila, kazdy den jsem se tesila, az si zase kousek prectu. Pecka. Jsem zvedava na dalsi dila.

Tejuš
24.11.2017 4 z 5

Moje třetí kniha od Liane Moriarty. Strašně moc se mi líbila.
Píříběh- zdánlivě ohraný nápad, ale ač nemám ráda happy endy, tady jsem do poslední chvíle manželskému páru nesmírně fandila.
Přečteno za pár dní, jako všechny autorčiny knihy :-)

mrkvajda
20.11.2017 5 z 5

Tuto autorku jsem četla poprvé. A musím říct, že hodně zajímavé čtení. Nemohla jsem se dočkat, až budu číst, co nového se Alici přihodilo, očekávala jsem, co se stane, až se jí paměť vrátí, tedy pokud se jí vrátí. Kniha pobavila a zároveň nutí k přemýšlení. Konec pak byl najednou rychlý, ale přesto se mi kniha líbila a doporučuji ji.

Danca196
08.11.2017 5 z 5

Čtivá oddechovka s pěkným koncem. Co ke knize dodat... Snad jen, že občas by se potřeboval praštit do hlavy asi každý z nás.

adevis
07.11.2017 5 z 5

Prostě Moriarty, má nejoblíbenější, která nikdy nezklame. Na co Alice zapomněla na mě čekala dlouhou dobu v knihovně, ale konečně jsem se do ní pustila a přečetla ji bleskovou rychlostí. Zaujalo mě téma celého příběhu, Alice byla dokonalá, ale po nehodě už tolik ne, bylo zajímavé sledovat vývoj jejího nadcházejícího žití. Její sestře Libby jsem z celého srdce fandila, aby s Benem uspěli. Sama jsem teď v onom stavu, tak jsem to s nimi velmi prožívala. Jsem opět moc nadšená, ale stále vedou Sedmilhářky :-) Už se těším na Šílené výčitky, které vychází v ČJ za pár dní.
Doporučuji a dávám 5/5!

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu mě hodně bavila, ani se mi od ní nechtělo odcházet, bude patřit k těm nezapomenutelným :-)

kkristynaa
01.11.2017 4 z 5

Moc hezká oddechová knížka. Velmi dobře se čte, místy byla i napínavá a do celkového epilogu člověk vlastně neví, jak to přesně dopadne. Na takové to volné, klidné odpoledne ideální :)

Len2očka
01.11.2017 3 z 5

Moje první knížka od této autorky,četla se mi celkem dobře,ale paf z ní nejsem,to určitě ne.

konformita
30.10.2017 5 z 5

Třískla se do hlavy a zapomněla. Zapomněla na to, že se z ní stalo to, čím nikdy nechtěla být, že přestala rozumět svým dětem, že už nemiluje svého muže, že se vzájemně se svou sestrou odcizily. Ale skutečně si za to může sama? Nej kniha tohoto roku. Nedá Vám spát :-)

Arlenka
28.10.2017 4 z 5

Tématika ztráty pameti není moje oblibene, ale musím říct, že pojetí v této knize je tak poutavé, že jsem chtěla pořád číst dál a dál, sic chvílemi to už bylo zdlouhavější. Ale kniha mě donutila se zamyslet, co bylo před deseti lety a jak bych se na svůj současný život dívala s tehdejším pohledem. Někdy by jsme každý trochu potřebovali ránu do hlavy...

ivzu77
23.10.2017 4 z 5

Čtivý dámský román, oddechovka. Ztráta paměti a její znovuobjevovaní by kolikrát bylo řešení k rodinný krizím.

sona9984
21.10.2017 5 z 5

Ztráta paměti vděčné téma. Za mě super. Možná proto, že jsem věkově podobná Alici, jsem se dokázala do hlavní hrdinky skvěle vcítit. Co by řeklo vaše mladší já tomu současnému? Za čím se honíme? Mám život hezký, přesto jsem si po přečtení začala trošku víc uvědomovat jaké je štěstí, že mám to, co mám. Hlavně co se rodinných, kamarádských a partnerských vztahů týče! Doporučuji!

Anastazie0810
17.10.2017 4 z 5

Velice čtivé a oddechové čtení. Téma mi přišlo zajímavé....akorát mi tam možná ještě něco malinko chybělo..nějaká zápletka, či nějaká záludná vzpomínka..., ale i tak mě to bavilo.

Lalina3
06.10.2017 3 z 5

Snažím se nesrovnávat s Sedmilhářkami a Manželovým tajemstvím, ale nějak mi to nejde. Prostě tohle bylo oproti těm dvěma knihám jen oddechovka.
Dá se říct, že se tu v podstatě vůbec nic nedělo. Kromě malých dramatů opravdu nic. Jen vzpomínání na to, co se stalo. To mi tak úplně nevyhovovalo.
To ale nic nemění na tom, že kniha byla opravdu hodně čtivá, autorka umí psát. Jen jsem čekala mnohem víc, a to jsem nedostala.
Konec? Proč tak rychle proboha? To opravdu nešlo dát tu miliardu nových informací na třeba o trošku víc stránek? Moc rychlé zvraty na mě...
Pečení dortu se mi moc líbilo...úplně cítím vůni citrónu...Mňam!

Takže když bych to měla shrnout, autorka rozvíjela situace, které být rozvinuté nemusely. A ty, co to potřebovaly, stály chudé a nerozvinuté. Taky vlastně žádná zápletka, a po Sedmilhářkách jsem nějakou čekala.

Od teď už se do knih od Moriarty pouštím jen, pokud budu chtít nějakou oddychovku. Což mě mrzí, měla jsem ji zařazenou výš.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty