Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1940 1940

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight, 2018

Alíša236
17.11.2019 3 z 5

Jen takový bonbónek pro milovníky série. Jen tedy větší soucit, nebo spíše větší milosrdenství s Tamlinem by jim neškodilo....

Aidinera
10.11.2019 2 z 5

Knížka na mě působila, jako "Vánoční speciál" - trochu kýč, bez většího děje. Přečíst se to dalo, ale místy to působilo jako něco z fanfiction stránky. Upřímně bych možná byla raději, kdyby tato novela nebyla a informace, které skutečně posouvali děj a postavy byly šoupnuté až do další knihy.

Elize
06.11.2019 4 z 5

Vzhledem k "tloušťce" knihy jsem nic neočekávala, takže žádné překvapení, zklamání, ani nadšení. Knížka nemá žádný děj, spíše přibližuje každodenní život jednotlivých postav ze světa Dvorů. Zkrátka takové lehké vánoční čtení.

zuzana4291
05.11.2019 3 z 5

Nevím, proč byla tato kniha napsaná. Nic se zásadního se tam nedělo. A skákání od jedné postavy k druhé, taky nic moc. Chvilkama jsem ztrácela pojem o tom, kterou postavu čtu.

JaneSteini
05.11.2019 5 z 5

Celou sérii jsem si zamilovala. Takže tato mini verze uspokojí aspoň ty z nás, kteří netrpělivě čekají na další díly.

normen
04.11.2019 4 z 5

Super čekám další díl.

LadyHip
04.11.2019 5 z 5

Laskavé vánoční pohlazení. Příběhově nika neposouvá, ale za to hladí po duši.

Jeninas
27.10.2019 4 z 5

"Na hvězdy, které naslouchají... Na sny, které se plní..."

Taková milá jednohubka, ve které se toho sice mohlo stát víc, ale pro Feyre a Rhysanda to bylo nepochybně podstatné. Ráda jsem to prožila s nimi! Nejvíc jsem se dojala asi při úvodním rozhovoru mezi Cassianem a Rhysem v domě jeho matky. Doporučuji všem, kteří mají rádi lyriku vztahů mezi hrdiny této série, ti ostatní by to asi uvítali spíše jako součást dalšího dílu, na který se těším jak na Vánoce!

Charmedka
17.10.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd se mi rozhodně líbil ze všech dílů nejvíce. Tohle čtení jsem si poprvé vážně užila. Za mě to je strašně milé, citlivé a dojemné čtení. Byla jsem úplně rozněžněná.

Rommy.S
10.10.2019 1 z 5

Zbytečná kniha, dějově se příběh nikam neposune. "Dokonalost" Rhyse a Feyre mi začíná připadat otravná.

Safrika
04.10.2019 3 z 5

Cetla se dobre,jen uz to bylo takove obycejne.

Ainyska
17.09.2019 4 z 5

Zajímavý pohled do běžného života našich hrdinů. Mě to bavilo, tedy rozhodně víc než třetí díl. Pravdou je, že pár věcí mě dokázalo na chvíli parádně odbourat. Například příhoda na chatě, při plnění tradice :D. Vůbec by neuškodilo více stran. Taková jednohubka, při které si ještě prodloužíte chvilku s hrdiny.

pecinka21
02.09.2019 2 z 5

No tak toto už autorka nemusela vůbec vydávat předchozí knihy super ale toto už je kniha navíc kdo nepřečte o nic nepřijde. Za mě velké zklamání

Lucik100
31.08.2019 5 z 5

V tomto dílu se toho vlastně moc nedělo. Řešila se tam jen oslava svátku a vypořádání se s věcmi po válce. Moc mě to nebavilo, ale kniha byla zase velmi pěkně zpracovaná.

whiolet
27.08.2019 4 z 5

Bylo to fajn se znovu setkat s Feyre a Rhysandem, ale nemohu se zbavit dojmu,že to setkání bylo krátké a o ničem. Autorka zde jen rozmichala popel a já doufám,že brzy vyjde další kniha,která bude obsáhlejší :)

MishRarach
24.08.2019 5 z 5

Když se tuto knihu četla prvně byla jsem z toho lehce rozpačitá. Po druhém čtení, kdy jsem si dala zatím všechno ze série, jsem si ji zamilovala jako nic jiného. Zatím snad u žádné knihy jsem se tolik nezasmála a tolik si nepřála, aby měla více stránek a abych s postavami mohla ten obyčejný život prožívat. A osobně doufám, že to nemá být nějaké zakončení, protože s tím rozhodně nejsem ochotná se sžít a hlavně se tam otevřelo tolik otázek, na které musím mít odpověď. Doufám jen, že je tato kniha takovým mostem, které nás opět vrátí do světa, ve kterém nemůžete nemilovat vladaře nočního dvora..

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Taková hezká třešnička na dort. :)

wotana
11.08.2019 4 z 5

No co říct? Na jednu stranu miluji obě dvě série od této autorky, na druhou stranu tato kniha mi přišla prostě zbytečná. Jako četla se sama (ostatně jako každá kniha od autorky), ale nic se v ní nedělo, nic mě nezaujalo. No doufám, že to tímto dílem celé neuzavřela a bude pokračování, protože Rhys...OMG :-) (Někde jsem četla, že další díl bude, tak doufám, že brzy).

Kačka_h
06.08.2019 4 z 5

Na tuto knihu se snesla kritika od spousty lidí, ovšem hrdě můžu říct, že já mezi ně nepatřím. Možná to byl tak trochu nadbytečný díl, ale pro ty, které zajímá, jak to bylo s Feyre, Rhysem a jejími přáteli dál, je to ideál.
Knížka byla taková nenáročná, psaná z mnoha pohledů, a i když se může zdát, že se v ní nic moc nedělo, není tomu tak. Bylo v ní spoustu zápletek a některé zůstaly dokonce nevysvětlitelné, což mě přivedlo k myšlence, že tato série možná bude mít ještě další pokračování...a nebo to tak Sarah Maas prostě zamýšlela :)

4129
16.07.2019 4 z 5

No, co k tomu dodat. Oddechovka. Co je ale pravda (a už to tu padlo) nic by se nestalo kdyby kniha nevyšla. Líbil se mi ale pohled mnoha postav. (Možná mi trochu chyběl pohled Tamlin a, který by nám vysvětlil co teď bude dělat.) Vyhovovalo mi, že kniha již nebyla tlustá jako předchozí, protože byla vlastně bez děje. Asi bych dala méně hvězdiček, ovšem kniha splnila svůj účel a tak jí nechávám dobré hodnocení.