Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1940 1940

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight, 2018

Sima890
02.01.2019 5 z 5

Kniha se dehrává se pár měsíců po válce a vypráví o jizvách, které na postavách zanechala a o nacházení sama sebe, o budoucnosti,... krásná novela to je. Příběh to nemá skoro žádný, ale i tak moc krásné.

ACOFAS je možná poslední knihou Feyre a Rhyse, a tak jsem si čtení chtěla co nejvíce užít a splnilo se mi to, v částech jsem úplně umírala smíchy. Poznala jsem Elain a Nestu z jiné strany, Elain mě občas překvapovala. Roli v příběhu hrál i Tamlin. Tu nenávist, co od všech lidí dostává si opravdu nezaslouží, ale i tak tam má Tamlin a ta nevyřešená historie nějaké uzavření- až mě z toho bolelo u srdce...O příběhu tam nejde nic moc říct, ale je to perfektní epilog ACOWARU, dokonce se SJM i povedlo potěšit fanoušky už dlouho slibovanou scénou a i mnoha jinými scénami. Když jsem se do čtení pouštěla, myslela jsem si, že se v téhle knize všechny dějové linie uzavřou, jenže to se nestalo, pár těch linií zůstalo otevřených-ale alespoň je to taková návnada pro další přicházející díly. Nedokážu si představit, že by tohle měla být poslední Feysand kniha, jelikož tam je ještě řádka věcí nedořešená. Ale! Další kniha, která vyjde bude soustředěná na Nestu a Cassiana!

maja11231
02.01.2019 5 z 5

Sice krátká ale krásná knihy. Čestla se mi jedním dechem. Doufám že série to bude mít další díly.
Doporučuji

Tewi
01.01.2019 2 z 5

Je to roztomilé a přeslazené. Opravdu to má sloužit jen jako novela pro potěchu fanoušků série. Já mám ale raději akci než výlevy citů. Myslím že kdyby si to člověk co četl sérii nepřečte, tak o nic významného nepřijde. Jak znám Maasovou tak nám vše mileráda osvětlí a připomene v dalším díle Dvorů. Ale zase úplně špatné to také nebylo a tři hvězdy dávám proto, že jsem se párkrát i zasmála.

Ewilka
31.12.2018 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

AjkaHynkova
31.12.2018 5 z 5

Jako vždy super ALE zadarilo se nebo ne ?

85prcek
31.12.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky dávám spíš jenom proto, že předchozí díly sem hltala, ale tenhle mi přišel takovej zbytečnej...

Kira128
30.12.2018 5 z 5

Dovolím si trošku nesouhlasit s komentáři dole, ale neukamenujte mě, každý má jiný názor a já to respektuji.
Tento příběh neměl být o tom, že by nás čekal nějaký převratný posun v ději. To vůbec. Celý Dvůr mrazu a hvězd je jen taková jednohubka, která nás má opět vrátit k našim oblíbeným postavám, toť vše. Není to žádné pokračování série, jen jeho krásné doplnění. A kdo má rád styl Sary J. Maas, opravdu to ocení. Pro mě to bylo hezké vánoční čtení, které jsem hltala u kávy, když venku pršelo. A nelituji toho. Jako oddechová četba je to skvělé.
Vím, že ostatním asi vadí, že se tam nic neděje. Jenže přesně o tomto tento díl je. Mně vadilo asi jen to, že se tam moc neukázaly i ostatní postavy. Chybělo mi to, možná by to chtělo na ně více upoutat pozornost, jinak jsem ale moc a moc spokojená.

denniys
28.12.2018 3 z 5

tuhle sérii mám moc ráda, nicméně tento díl mi přišel naprosto zbytečný, vlastně jsme se kloudně nic nového nedozvěděli a nic důležitého se nestalo..jedná se prostě o spojovací díl..uvítala bych, kdyby nám radši autorka rovnou naservírovala plnohodnotný 4.díl..

kristynkal
27.12.2018 4 z 5

Od knihy jsem nic neocekavala, jen navrat za oblibenymi postavami. To se splnilo. Pohove cteni pro vanocni cas.

Horselen
26.12.2018 4 z 5

První co mě hodně překvapilo, byl počet stran. Ale vzhledem ke kvalitě je dostačující.
Ze všech stránek na mě vyskakovaly depresivní pocity, i v momentech, kdy se postavy smály.
Dějově jsme se vůbec nikam neposunuli, klidně bych se bez této knihy obešla.
Nejvíc mě mrzí, že tam bylo tak málo Amren! V předchozím díle jsem si jí zamilovala a teď se tam mihla jen okrajově.
Doufám, že další díl bude lepší.

jmeno
26.12.2018 3 z 5

Vůbec nic se v knize nestalo. Žádné napětí, zvrat nebo cokoliv zajímavého.

Allysa1985
25.12.2018 1 z 5

Nic moc, ani jako jednohubka před Vánoci, celá kniha se dala shrnout do pár kapitol na konec předchozího dílu. Ani by mi nevadilo, že se série neposouvá dějově, ale ony se kromě jedné kýčovité výjimky na konci neposouvají nikam ani postavy, jejich myšlenky se motají kolem dokola a vývoj nikde. Za mě zbytečné.

izfnp
24.12.2018 3 z 5

Nikam sme sa neposunuli, ale i tak oceňujem, že sme mali možnosť nahliadnuť na osudy milovaných hrdinov v dobe pokoja a sviatkov. Nakoľko som knižku prečítala zrovna v období zimného slnovratu a Vianoc, vcelku mi padla do nálady. Feyre a spol. sú partia, o ktorej si rada prečítam i v tejto podobe.

ivedoo
23.12.2018

Skvělá knížka, je super, že je napsaná z několika pohledů. Však nechápu proč není vše napsané v ich formě, jako u Feyre a Rysanda. K Nestě bych si toho taky představila více, něž jednu stránku a půl. Jinak se kniha četla krásně :D

Vevericka.eva
22.12.2018 4 z 5

Taková Vánoční oddychovka. Moc mě to bavilo. Celá série je dobře napsaná.

hasič
22.12.2018 3 z 5

Spíše taková oddechovka. U mě tato kniha udělala větší zmatek s osudem postav, tak snad další kniha (doufám, že budou) bude už s dějem.

danyinsidebooks
20.12.2018 4 z 5

Tahle kniha není o posunu v ději. Je prostě o postavách. O jejích pocitech. Myšlenkách. A jejich sdílené radosti. Neočekávala jsem od toho nic velkolepého, přecejen je to jen takový dodatek.
Dvůr mrazu a hvězd mě potěšil a rozesmál a to je přesně to, co jsem od něj čekala. Není to nejlepší autorčina kniha ani nejlepší díl série, ale líbil se mi.

Co mi trochu vadilo bylo střídání ich a er formy. Autorka mohla zůstat u jedné možnosti a dle mého by to bylo lepší. I tak ale tahle knížka fanoušky podle mě potěší. :))

Arwen329
17.12.2018 5 z 5

Opět krásná kniha. I když to byl jen takový dodatek byla nad očekávání krásná. Ještě krásnější je závěrečné poděkování od samotné autorky. Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní.

Ésperance
10.12.2018 1 z 5

Asi většinu čtenářů můj komentář nepotěší, ale já jsem byla zklamaná. Nejdříve jsem ani netušila, že ještě nějaký díl bude, a když jsem jej uviděla, zajásala jsem a moc se těšila na příběhy oblíbených postav po válce, protože hodně konců zůstalo otevřených a nezodpovězených.

Bohužel jsem se nedočkala žádného pokračování. Trochu mi unikla dějová linka Nesty a Casiana, proč vlastně taková averze vůči sobě navzájem, když na konci to vypadalo, že Nesta se mění a "taje". Možná mi to vysvětlí někdo z fandů zde. Moc hezky se rozvíjela nitka mezi Elain a Azrielem, ale nedotáhlo se to, stejně tak Tamlinova část....myslím, že kdyby autorka dala těchto cca 225 stránek na konec předchozího dílu jako doslov, měla bych z toho zcela jiné pocity.

Myslím, že někdy se vyplatí počkat a dát ději a postavám větší prostor než narychlo sepsat a ukončit knihu takovým fofrem, že se čtenář chvíli vzpamatovává a pak zoufale hledá, zda mu kus knihy nechybí, protože nemůže uvěřit tomu, že je na konci.

Jinak její knihy mám moc ráda, a proto i ta kritika, na tak vysokou laťku, pro mě trochu odbytá práce a uspěchaná práce....

katka639
10.12.2018 5 z 5

Nádhera! Úžasné zakončení celé série. Určitě doporučuji přečíst.