Na dvore z hviezd a mrazu

Na dvore z hviezd a mrazu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419218/bmid_na-dvore-z-hviezd-a-mrazu-6iS-419218.jpg 4 1940 1940

Feyre, Rhys a ich priatelia sú zaneprázdnení odstraňovaním škôd, ktoré počas pohnutých časov vojny utrpel Nočný dvor a taktiež značne zmenený zvyšok sveta. Ale Zimný slnovrat je konečne tu a s ním aj zaslúžený oddych. No ani slávnostná atmosféra nedokáže celkom zahnať temné tiene minulosti a Feyre zisťuje, že tí, na ktorých jej najviac záleží, sú poznačení hlbšie, než si pôvodne myslela - a že rany, čo utŕžili, môžu mať nedozerný vplyv na budúcnosť celého dvora.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Frost and Starlight, 2018

misak94
09.12.2018 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná. Bylo pěkně zjistit, co se dále děje po válce. Jak je obtížné se s tím vyrovnat. Mám ráda střídání vyprávění z pohledu více osob ale tady mi vadila jedna věc a to střídání ich formy a er formy. Myslím si, že daleko lepší dojem by kniha vzbudila, kdyby toto bylo ujednocene.

Peťule159
08.12.2018 5 z 5

Boží.... Úchvatné pokračování příběhu....Na můj vkus jsem se, ale musela až příliš brzo rozloučit...
Tento díl se mi velice líbil, i když nás vůbec v ději nikam neposunul....postavy samozřejmě propracované, děj plynulý a celkově velmi čtivý :)

Knihomolka97
04.12.2018 5 z 5

I slzička na konci ukápla... :-)

Dadula118
02.12.2018 5 z 5

Musím napsat,že jsem se hrozně ráda vrátila na Zimní dvůr.Krásně napsané.Těším se na další knihy

paprika75
28.11.2018 3 z 5

No ... Nic moc ... v porovnání s dvojkou spíš nic než moc. Děj se neposunul, jen jsme se trochu pošťourali v pocitech. Doufám, že další díl bude stát za to a tahle série nepromarní potenciál, který tam byl ... 3* a to z nostalgie k druhému dílu.

1259
27.11.2018 5 z 5

I když to byla jen krátká povídka, tak spisovatelka nezklamala. Opravdu se mi to hodně líbilo a dalo to konci pěknou sladkou třešínku.

Hoshi
26.11.2018 5 z 5

Příjemná novela, která nás zavede na Noční dvůr a blížící se zimní slunovrat. Tato čtivá, útlá novela v sobě skrývá tolik kouzla, ačkoliv se tváří, že se v ní nic neděje, opak je pravdou.. Těším se na pokračování a trochu se obávám, co si v něm na nás Sarah přichystá.

Slůník
24.11.2018 5 z 5

Ne nějak extra moc děje, ale příjemný návrat do známého světa :)

Kukicka
21.11.2018 3 z 5

Bylo pěkné se znovu vrátit do tohoto světa, ale po pravdě nechápu význam této knihy... Raději bych si chvíli počkala a přečetla si plnohodnotnou knihu, kde se něco stane a něco se vyřeší a ne prolog v celé knize. Zase je ale obdivuhodné napsat tolik stran vlastně o ničem.

martina1199
21.11.2018 4 z 5

Taková jednohubka - příjemná hlavně návratem ke známým postavám a nahlédnutím hlouběji do jejich vnitřního i vnějšího světa, kde se každý pozvolna učí, jak se vyrovnat s následky nedávné války. Hvězdu jsem ubrala, protože si myslím, že tato novela mohla být klidně součástí celého dalšího dílu této série, a nemusela stát takto samostatně.

Magdyla.8
20.11.2018 4 z 5

Bylo to milé a oddechové čtení. Nic náročného. Trochu to uzavřelo celou tuhle trilogii, ale také se tam na druhou stranu nic nevyřešilo. Prostě dodatečná chuťovka

Petra38
19.11.2018 5 z 5

Kniha se tvarila jako jeden velky epilog, jelikoz ale autorku zboznuju a zvlast tuto serii tak jsem zcela spokojena. Ale mrzi me,ze spousta mych oblibenych postav nedoslo konce, jako treba Lucien nebo Tamlin(zaslouzi si kdpusteni a klid,rekla bych:-)), nebo muj oblibeny Casian.....ze se to nerozlousklo se sestrami? Ze by byla dalsi PO2?

Veeria
18.11.2018 5 z 5

Tady jsem správně. S vděčností a láskou - nedám vás! Miluji vás! Děkuji, že jsme se našli! :-)

Lucuschka
18.11.2018 3 z 5

Taková jednohubka, co se dělo poté co zakončila trilogie Dvorů. Neurazila nenadchla...

martina2704
16.11.2018 3 z 5

Jasně, asi kdyby tahle knížka nevznikla, ničemu by to nevadilo, protože zkrátka děj jí nějak chyběl. Celé bych to spíše viděla jako prvních několik kapitol plnohodnotného čtvrtého dílu, ale když už to SJM vydala touto formou, tak mi to nemohlo ujít. A asi jsem dostala, co jsem čekala. Těch dvě stě stránek jsem měla sfouklých opravdu za chvilku, opět jsem se setkala s Faire a Rhysandem a připomněla si celý svět Dvorů. Takže jo, dobrý průměr a už aby tu byl čtvrtý díl, který snad nebude tak prvoplánový jako byla trojka.

zinon
13.11.2018 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky z nostalgie a za použitý humor, který mi dokáže vždycky vyloudit úsměv na tváři....někdy i hlasitější :) Jinak se v knížce nic moc neděje, některé pasáže byly nudné, jiné zase velice zábavné. Byl to takový úvod pro další knihy...čekala jsem ale, že se tam stane něco zásadního pro další vývoj.

dominika2585
13.11.2018 5 z 5

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)

MorbidCuriosity
12.11.2018 4 z 5

Uz pri koupi me dost zklamalo, jak je kniha na Maasovou tenka. Ale jak zde bylo zmineno, muze ta zenska psat o nicem a stejne se to cte samo. Tahle knizka opravdu o nicem byla, ale i tak byla prijemna. Kazdopadne nemam pocit, ze by v ni bylo cokoliv natolik duleziteho, aby to proste nemohla vlozit do dalsi plnohodnotne knihy. Tak sup, dalsi :)

veru_nedvedova
12.11.2018 4 z 5

Na tuto knížku jsem četla hodně negativních recenzí, takže jsem se toho trochu bála. Ale nakonec jsem byla opět unešená. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyla žádná akce. Byla to taková ta knížka, když dočtete příběh a říkáte si: "Hm, jak asi budou žít dál? co se stane s tím a tím?"
A hrozně moc doufám, že bude další díl. :)

MarkettT
11.11.2018 5 z 5

Byla to krásná třešnička na konci příběhu mého oblíbeného páru. Pohledy všech byly opravdu super a je pro mě těžký si připustit, ze jejich příběh už skončil, i přesto, že budou další knihy. Miluju tuhle sérii a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát. ,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní.” :)