Na věky věků

Na věky věků
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161457/bmid_na-veky-veku.png 5 998 998

Také ve druhém rozsáhlém příběhu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověkého anglického městečka Kingsbridge, avšak o zhruba sto padesát let později než v románu Pilíře země. Do spletitých osudů obyvatel Kingsbrigde 14. století, jejichž život je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů a obchodními úspěchy vlnařského cechu, tentokrát podstatným způsobem zasáhne největší pohroma seslaná na lidský rod: epidemie nemoci známé jako velká či černá smrt, moru, který vyhladí skoro polovinu tehdejší evropské populace.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

World Without End, 2007

Petrvs
14.12.2011 4 z 5

Monumentální historický velkoromán, skoro by se chtělo napsat s hudbou a ruchy. Volné pokračování románu Pilíře Země, ovšem tak volné, že se bez jeho znalosti naprosto obejdete. Je to škoda a jen nerad jsem se loučil se "starými známými" z Pilířů; ta "nová parta" postav mě až tak neoslovila. Také ono hlavní pojící téma budování katedrály v Pilířů bylo mnohem silnější než v pokračování, kde je témat rozehráno více a nemají takovou sílu...

Mé vzlyky jsou však spíše doplňkového charakteru a nemění nic na skutečnosti, že jde o skvěle napsanou knihu pro dlouhé zimní večery, plnou atmosféry dávné doby, která již, na věčné časy, skončila.

Joges
13.12.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četba mě stejně jako u Pilířů Země okamžitě pohltila. Téměř tisíc stran jsem přelouskal během týdne. Bylo velmi zábavné a napínavé sledovat osudy mnohých barvitě vykreslených postav (např. Gwendy, dcery místního lapky).

Jeanette
27.07.2011 4 z 5

Myslím, že se jedná o velmi kvalitní knihu.
Abych to zkrátila - kdo četl Pilíře Země, nejspíš se mu některé pasáže i momenty budou zdát známé a již jednou čtené. Stejně jako u Pilířů, některé charaktery mohou být nesympatické, s jinými se sžijete. Kdo ale zkušenosti s předchozím dílem nemá, bude uchvácen.
Je to poutavé, důvěryhodné, je to promyšlené a plné zvratů. Přesto musím říct, že Pilíře mě přece jen bavily víc.

Charna
17.02.2011 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože Pilíře země se mi moc líbily. A rozhodně jsem nebyla zklamaná, dokonce bych řekla, že tato byla ještě lepší. Velice poutavé a promyšlené.

Kimon
03.01.2011 5 z 5

Druhý, volně návazný díl na knihu "Pilíře země". I tento druhý díl zaujme především nepolevujícím a poutavým dějem. I zde nemá možnost čtenáž na chvili odložit knihu jen proto, že by ho děj neustále nehnal ve čtení dál a dál. Vřele doporučuji oba díly všem, kdo se rád přenáší duchem do středověku a prožívá životní úspěchy či zklamání jednotlivých postav dávno zašlých dob.

hadak
02.01.2011 4 z 5

Pokračování z Pilířů země, podle očekávání dobré čtení. Pilíře země byly lepší.