Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce
https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95551/bmid_na-vetrne-hurce-wK6-95551.png 4 4797 4797

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood. Ten nečekaně prožije strašidelné noční dobrodružství a začne pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Z úst paní Deanové, služebné, poznává příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši Heathcliffa a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a touhu po pomstě. Příběh mapuje osudy nejen Heathcliffa a jeho milované dívky Kateřiny, ale i jejich blízkých.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Wuthering Heights, 1847

LAIdOLL
20.01.2011 5 z 5

Dokonalý obraz lásky a nenávisti... doporučila bych každému :))

Kormorán
10.01.2011 5 z 5

Srdeční záležitost a jedna z knih,které mě skutečně ovlivnily.Heathcliff je nejlepší literární postava,jakou znám.

petulkaaaaaa
30.11.-0001 5 z 5

Jestli se o knihách dá říci, že jsou srdeční záležitost, pak právě se jedná o toto dílko. Nejmladší ze sester Bronteových napsala příběh plný lásky v prostředí, kde jedinou kladnou vlastností hlavních hrdinů, je právě jejich silná láska! Heathcliff a Catherine jsou pro mě ztotožněním dokonalé lásky, která se možná může zrodit jen a pouze v anglickém drsném prostředí!!! Bravo, tleskám!

eleonen
30.11.-0001 3 z 5

Pro mě to bylo šokující, na 19.století jsem počítala s větší konzervativností a uhlazenějším způsobem.Myslím, že i na dnešní dobu by byly některé dialogy (a i počínání) silné kafe.
Příběh je velmi poutavý a čte se dobře.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Úplně jsem se do příběhu vžila a Kateřině bych často s chutí dala pár facek!

monii
30.11.-0001 5 z 5

Naladěná romantikou z předchozích Austenovek a Jany Eyrové jsem se jednoho pozdního zimního večera za doprovodu mrazivého větru svištícího za okny natěšeně pustila do četby věhlasného románu Emily Brontë. Představa byla jasná – zpříjemnit si ponurý večer. Když jsem dočetla k oné děsivé pasáži, kdy ledová ruka klepe na okno vystrašeného muže, představivost jela na plné obrátky a následující noc nebyla moc klidná… Od té doby jsem příběh Větrné hůrky četla ještě několikrát, ale vždy si vybavím svůj první večer strávený s Kateřinou a Heathcliffem, jak mi tuhla krev v žilách a po zádech přejížděl děsivý mráz.

Angelic
30.11.-0001 2 z 5

Kniha se cte velice dobre, presto me zklamala mala propracovanost postav. Ztotozneni s nejakym z * hrdinu* nepripada v uvahu, jelikoz i ony charaktery jsou silne nesympaticke, snad vyjma na starou dobrou Nelly. Pribeh je zajimavy, tajemny a rozhodne poutavy, ale porad mi tam * neco* chybelo.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Za krátkého života autorky, dožila se pouhých třiceti let, ani dlouho poté se příběh lásky a nenávisti, štěstí i naprostého zmaru, zasazený do baladické přírody yorkshirských vřesovišť, nedočkal úspěchu. Ani jedna z postav totiž není jednoznačná a byť je to příběh romantický, nekončí žádným klišé, jaká známe z červené knihovny.

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Na Větrné Hůrce je jednou z mých nejoblíbenějších knih.. četla jsem ji už tolikrát a pořád se mi líbí stejně jako při jejím prvním čtení. Dokonalé propletené a zamotané vztahy, zajímavé postavy.. určitě doporučuji.

Mary
30.11.-0001 4 z 5

Zamotané rodiné vztahy a příšerná pomsta člověka, který všechno ztratil. Můžu jen doporučit.

stopni
30.11.-0001 4 z 5

Moc se mi libíla - celý je děj je velice propletený rodinnými vztahy hrdniny a nečekané zvraty, kterých se v knize najde spoustu, čtenáře přitáhnou k dílu ještě víc. Vřele doporučuji, i přestože jsou některé scény víc jak drsné - prostě pravý realismus, který určitě zaujme.