Pochovaní zaživa (limitovaná edícia)

Pochovaní zaživa (limitovaná edícia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413667/bmid_pochovani-zaziva-limitovana-edicia-IgI-413667.jpeg 5 382 382

Limitované číslované a podpísané vydanie vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertlim Danglárom. Každý sa túži dožiť šťastnej a dôstojnej staroby. Mnohým sa celoživotné snaženie vydarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnej jesene, iní majú smolu, dožijú sa ignorácie od rodiny a nezriedka im ide o život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu – prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci búrlivého leta, počas ktorého ochorel Burger a prišli o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii. Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol naučiť od najstaršieho z detektívov. Aby toho nebolo dosť, aj spoľahlivý Chosé opúšťa partiu, aby sa na vlastnú päsť vydal po stopách zákerného strelca Gaba.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Pochovaní zaživa, 2019

janina66
25.03.2021 4 z 5

Hodně smutný příběh. Ať se jedná o staré lidi, či zranění kolegů. Pro mě trochu depresivní, ale bohužel zřejmě pořád aktuální.

Marek82
08.02.2021 4 z 5

Tuto knihu som pocuval hned po Klbku zmiji, preto budem trocha porovnavat. Pribehovo je to ovela lepsie, autor dokazuje, ze najlepsie mu idu pribehy z beznych zivotov, vyborne vykresluje rodinne pomery a situacie. Spociatku je latka nastavena velmi vysoko, uvodne sceny pohrebu, rodinna situacia, hadky, vykreslenie charakterov, to vsetko je na vysokej urovni. Bohuzial, potom pribeh strati dych, to, co je v uvode naznacene sa potom uz len siahodlho potvrdzuje a vysetruje. Chyba moment prekvapenia. Citatel/posluchac uz dopredu vie, co sa deje, kto je vrahom a preco. Danovym kniham sa neda upriet, ze cloveka nutia pocuvat dalej a su napinave. Bohuzial niektore (vratane tejto) vykazuju rovnaku pribehovu schemu. Velmi dobry uvod, nastolenie situacie, zoznamenie so zlocinom. Stred je slabsi, vsetky vysetrovacie kroky musime sledovat cez detektivov, casto je vela casu venovaneho banalitam, rozvlacnym a radobyvtipnym dialogom, kedy pribeh len pomaly napreduje. Zrazu pride rozuzlenie na konci, kedy sa v poslednej hodine posunie dej milovymi krokmi, dolapia sa vinnici, obcas sa vynoria nejake prekvapenia. V porovnani s rozvlacnymi a dlhymi stredovymi pasazami sa vsetko na konci objasni cez skratky, za svedkami zrazu netreba nikam chodit a zlozito ich hladat, len sa zjavia a rozpravaju. V 10 stranach knihy sa udeje viac, ako predtym v 200 stranach. Toto bol aj pripad tejto knihy, preto si casto neviem z Danovych knih vela zapamatat, lebo su casto akoby dejovo prazdne, ked si clovek odmysli ten balast. Prave preto potom vycnievaju knihy ako Bestia, kde sa nieco deje cely cas, nielen na zaciatku a konci, pripadne Venusa zo zatoky, kde je viac zapamatatelnych momentov a kniha po precitani/dopocuvani nevysumi do prazdna.

Opatov
26.01.2021 5 z 5

Jeden z posledních dílů začíná pohřbem a reálně vylíčenou atmosférou okolo. Sourozenci řeší nejen kdo zaplati pohřeb, ale i dědictví.... a hned je z toho případ. Dominik Dán a jeho další skvělá detektivka s Krauzem.

Petronela16
18.01.2021 5 z 5

Zase musím napísat už len to isté, čo vždy:no veľmi dobré a zaujímavé popočúvaničko to bolo.Dve dejové línie, ani jedna nenudila, bohovsky som si pritom ani nie že oddýchla, lebo ja pri počúvaní niečo robím ako varenie,upratovanie a tak...ale skutočne mám pocit ,že pri tom počúvaní mi to tak ide všetko od ruky.A už som si zvykla aj na interpretáciu M.Mňahoncaka, ktorý sa toho zhostil úplne bravúrne.Dokonca už mám stiahnutu aj najnovšiu Danovku ako e-knihu V tieni, tak skúsim prečítať, lebo to mi veľmi nešlo, myslím akože čítať danovky.Tak mi držte palce a idem sa mrknut, či mi pasuje do výzvy táto kniha.

surikata246
22.12.2020 5 z 5

Opět to mělo grády až jsem téměř připálila poslední plech cukroví jak jsem se začetla. Téma trpících starých lidí ve starobinci bylo smutné.

ceji
12.12.2020 5 z 5

Čtivá kniha, v které se prolínají dva příběhy.

ujira
11.12.2020 5 z 5

Zase skutečné a bolestivé téma, hrdinové kladní i záporní zcela důvěryhodní, čtivé a poctivě napsané.

Jordyz
10.11.2020 4 z 5

Opravdu zajímavé téma. Jen mě trochu iritovala část 'pomsta'. Daleko víc mě zajímalo téma starobince. Každopádně čtivé velmi a přečteno za dva dny.

RADOST
09.11.2020 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil, i když byl smutný a bolestivý. Stáří už takové je samo o sobě. A když zklamou a chovají se necitelně ti, kteří by ho měli dělat veselejším a příjemnějším, je to velmi zlé. Neomluvitelné. Ale obávám se, že ne ojedinělé.
Druhá dějová linie, týkající se pomsty za Petřino zranění, neměla v kontextu s vyšetřováním smrtí klientů ústavu pro mě až takovou váhu. Možná si zasloužila samostatný příběh.

Pasko
03.11.2020 4 z 5

Opäť ďalšia dobre čítajúca sa dánovka.
Jedna vec mi ale trochu vadila, keď pri návšteve u dlhoročnej susedy Márii, ktorá sa odsťahovala ani nie pred rokom, sa Hanzela pýtala na deti, manželku, kde boli na dovolenke, atď. Dej tejto knihy je z roku 2009, Hanzelovi zomrela žena v roku 2003.

TomHr
26.10.2020 5 z 5

Když někdo napíše nějakých pětadvacet knížek se stejnými hrdiny, ze stejného prostředí a pro milovníky téhož žánru, pak je asi zřejmé, co lze očekávat od dalšího autorova díla. Řečené platí i o knize Pochovaní zaživa. Dva příběhy, propletené dějové linie, dějové zkratky a spád, čtivý jazyk, trocha toho slovního humoru, sympatičtí hrdinové, kteří v čase přece jen procházejí určitými proměnami a osobními krizemi. Takže takový autorův standard. Ale standardní výkon Dominika Dána znamená slušnou porci napětí a především velmi dobrou zábavu, a o to tady jde především!
A o čem kniha vlastně je? O obchodě se smrtí důchodců. O tom, jak se José jako westernový hrdina vydává do hor, aby pomstil postřelení své partnerky a kolegyně. Ostatně přečtěte si sami!

Danuše7
07.10.2020 4 z 5

Zajímavý námět, senioři jsou ohrožený druh.

gladya
21.09.2020 5 z 5

Pro mě zatím snad nejlepší "dánovka". I když čtenář zná pachatele zločinu z domova pro seniory vlastně od začátku, popis vyšetřování zaujme. A hlášky "vraždárov" jako vždy pobaví.
K příběhu dědy Vaculíka si neodpustím poznámku. Z pohledu zákonů a práva jsou pachatelé jasní, ale podle mě ani druhá dcera (Zuzana) není z lidského hlediska tak docela bez viny.

m_martina
24.08.2020 5 z 5

Pokračování stejně výborné jako předchozí kniha. Dominiku Dánovi méně než pět hvězd dát nelze.

oskli
03.08.2020 5 z 5

Výborný Dán (jako obvykle), jen z tohoto dílu mrazí ještě více, než je u Dána zvykem.

Adiemus
21.07.2020 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Dánovek. Škoda, že se i na Krauzsovi projevuje věk a už to není ten rebel, co v zájmu spravedlnosti nekouká nalevo napravo.

Allena24
05.07.2020 5 z 5

Má první kniha od DD. Velmi oceňuji jeho "štýl". Dobré to bylo.

knihomolkadorfa
16.06.2020 5 z 5

Není co dodat. 5/5

ViolettaCh.
10.06.2020 5 z 5

Volné pokračování Venuše ze zátoky přináší v jedné linii nový, zajímavý případ s napětím (podivná úmrtí v domově důchodců), v druhé linii běží dozvuky předchozí knihy - hon Chosého na zákeřného střelce. Opět sehraná parta detektivů se svým typickým stylem i jazykem, který čtenáři buď sedí, proto ho vyhledává a cítí se při četbě s touto partou dobře, nebo se mu nelíbí, tak je logické, že knihy tohoto autora odloží a nečte. Každému podle jeho gusta. Já patřím k té první skupině a za mě je to super knížka za 5 hvězd. Už se těším na další kousek.

miklis
05.06.2020 2 z 5

První kniha, kterou jsem od DD četla a velké zklamání. Kdybych neznala zfilmovaného Kapitána smrt, už bych po jiné knize od autora nesáhla.
Příběhu jsem ani chvíli nevěřila, lascivní a primitivní styl psaní, zbytečné dialogy, předvídatelnost, nevypracované postavy, linka s Chosém působí až směšně ... slabé dvě hvězdy.