Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

Monas123
26.09.2020 5 z 5

Výborná knížka. Vřele všem doporučuji. Skvělé promyšlené. Škoda jen, že třetí díl ještě nevyšel. Už se ho nemůžu dočkat.

Vedo
25.09.2020 5 z 5

Nepamatuji si lepsi scifi (tohoto typu), jsem nadšená a se mnou i ti kterým jsem knihu doporučila. Přečteno jedním dechem.

Bebe2004
17.09.2020 5 z 5

Nerada čtu fantasy. Tuhle knížku mě v podstatě donutily přečíst moje kamarádky a já jsem jim teď za to neskonale vděčná! Ihned jsem se vžila do děje, společně s Ilan prožívala všechny její dobrodružství a samozřejmě jsem si okamžitě oblíbila pětadvacítku. Možná mi ze začátku trochu vadilo spousta nových pojmů (to, že je na konci "slovníček" jsem zjistila až po do čtení knihy). Hrozně moc se těším na další díl, i když s tím nechci spěchat, protože 3. vyjde až v lednu. Vřele doporučuji, protože si to získalo i mě, což je co říct, protože fantasy a sci-fi opravdu nemám ráda.

metadonjuan
17.09.2020 4 z 5

pěknej příběh.

cca
16.09.2020 4 z 5

Velmi povedené fantasy. Na mě možná trochu moc "holčičí" (nevím jak jinak to popsat),ale každopádně: Super svět. Nápad se sklenaři a celkově se systémem, který ve světě funguje mi přijde dost originální a rozhodně baví. Občas mi trošku lezla na nervy hlavní postava, ovšem to spíše přisuzuji svojí nevysvětlitelné nesnášelivosti ženských protagonistek než tomu, že by za to mohla autorka. Trochu zbytečné mi taky připadalo, jak se autorka neustále snažila něco čtenáři vysvětlovat. Mám radši spíš takový ten styl "hodím tě do vody a ty plav". Jinak ale knihu hodnotím velice pozitivně.

alekis
15.09.2020 4 z 5

Úvodem: v podstatě úplně souzním s komentářem od Mášenky31 z 29. 7. Takže jen pár postřehů.
Autorka vytvořila velice zajímavý svět, všechna čest! Neotřelý námět, neskutečné prostředí, statečná dívka, obdařená vlastnostmi, které nikdo nemá, skupina mužů, takřka hrdinů a skvělých charakterů... Prostředí plné útlaku, neznámých nebezpečí, nutnost bojovat o holý život. Smekám, a rozhodně hodlám pokračovat druhým dílem.
Mám dvě výhrady, aniž chci snížit úsilí autorky.
Jsou autoři, kteří i obyčejnou věc, událost popíší tak, že prostě zní všemi tóny... Že z toho teče šťáva, tryskají emoce, že to nemá chybu! Tohle mi tu schází. Takto psaným knihám říkám slohovka. Je to prostě suché... sorry. Ale jinak dobré, skutečně!
Ovšem, oříškové oči Kapitána..!! Strašné! Oříškové oči prostě nepatří jinam, než do červené knihovny! A vůbec, odkud může znát Ilan barvu lískových oříšků? Nemůže ji znát! Nikdy je totiž (pokud si představím, kde vyrostla a žila) neviděla! A vo tom to je...

Nikolashuhajlou
14.09.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá. Byla nejlepší ze všech knih a hrozně se těším na 3. díl. Doporučuji lidem kteří naji rozvinutou fantasii a radi scifi.

milary
14.09.2020 5 z 5

Vlastně je docela pozoruhodné, že jsem odolávala tak dlouho. Přece jen – 93% a 2577 hodnocení (aktuálně), to člověk nepřejde jen tak (i když vedle sci-fi ani fantasy nepatří k mým úplně preferovaným žánrům). Ale to téma...
Byl to skvělý zážitek. Příběh byl úžasný, strašně se mi v něm líbilo. Všechny podrobnosti o sklenařích jsem doslova hltala; bohužel vzhledem k mému poměrně dlouhodobému už pobytu na světě byla také intenzita paralel to, co vybuzovalo mou představivost extrémě. Ale bylo to tak jedinečně napsané, že děj hrál prim bez námahy a nedovoloval průběžně příliš rozmáchlá podvědomá srovnávání. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout; bylo to napínavé v tom (pro mě) ideálním smyslu slova. A byly tam bezvadné dialogy. A vůbec. Trochu "rychlošípácký" konec ? :) Nevadil...
Těším se na „Faju“ (a snad i na chystaný třetí díl). A moc bych si přála, aby mě ta pokračování zaskočila stejně nečekaným nadšením jako "Naslouchač".

kakuki
13.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, přečetla jsem během jednoho dne a hned jsem běžela pro druhý díl.

Věrtelka
13.09.2020 5 z 5

Fantastická fantasy kniha, od české autorky. Jedním dechem přečteno.

ShamanElder
11.09.2020 odpad!

Tohle bylo něco naprosto příšernýho. Já, blbec, se nechal zlákat tolika doporučeními. Jak se tak říká: Nikomu nevěř, a přečti si sám.

malpet
10.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Pozor spoiler! Co k této knize napsat? Knihu jsem poslouchal jako audio, což přidalo malé plus za přednes a emoce do čtení vložené. Další plus za pokus o vykreslení celkem uvěřitelného originálního světa, který je vlastně postapo a ne nějaká imaginární planeta, kde se autor může už úplně utrhnout ze řetězu. Potom už to za mně zase tak slavné není. Hlavní hrdinka je místy nepříjemná hysterická holka, které jsem vlastně ani tak moc nefandil. Když už otevře pusu, tak se pořád na něco přechytrale ptá, že by jí člověk s chutí jednu ubalil. V jedenácti letech už si myslím, že rozdíl mezi holkou a klukem je natolik jasný, že nechápu, jak jí může 25 chlapů, notabene bez ženských, se kterýma je 24 hodin denně, neodhalit, i když je pořád zamotaná v jakémsi nikábu. Další věc - autorka si měla napřed zkusit v nějakém tom hábitu aspoň týden chodit, jinak by v tom hadru nemohla hlavní hrdinka dělat to, co v něm občas prováděla. A poslední výtka, která tu už zazněla několikrát přede mnou - nevím, kde berou autoři pocit, že když nemá dílo aspoň 5 pokračování, tak nestojí za nic. Jako román s vynecháním zbytečných popisů a vaty by to bylo možná lepší, na ságu typu Pán prstenů to prostě nemá. Další díl číst zkrátka nebudu. Snad jsem nikoho neurazil, ale takhle to vidím já :-)

Krizovakri
05.09.2020 5 z 5

Uz dlouho se mi nestalo, abych se jak mala holka tesila na knihu a v 1 v noci nadavala svemu telu, ze uz chce spat. :) Kniha je poutava, napinava a velmi rychle ctenare vtahne do deje. Je uzasne, jak autorka spojila dva svety. Nejdrive mate pocit, ze se dej odehrava nekde ve stredoveku, pak ale zjistite, ze je to nebezpecna budoucnost. Postavy maji jiskru a charakter. Dejova linka ma spad a vyvoj....snad neni nic, co bych vytkla. Klobouk dolu.

osman111
05.09.2020 5 z 5

Tak to bylo něco. Originální, dokonalé. Divím se, že kolem Naslouchače není větší poprask. Nemohlo to být lepší.

Borufka_9
05.09.2020 4 z 5

Zajímavý námět a skvělé zpracování, moc se mi to líbilo a už mám rozečtený druhý díl.

Adíček
03.09.2020 5 z 5

Naslouchače i Faju jsem přečetla za tři dny a četla je jedním dechem.

Cinky
03.09.2020 5 z 5

Má oblíbená kniha, moc hezký příběh, který vtáhne a nepustí.

karolina259
03.09.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

trudoš
01.09.2020 4 z 5

Na české poměry nebývale originální a svébytné dílo, nesnažící se za každou cenu kopírovat styl někoho jiného (třebaže podobnost s imaginací Brandona Sandersona tam podle mě je). Petra Stehlíková dala dohromady vlastní svět s propracovanou historií a obsadila jej živými figurami, jejichž osud vás skutečně zajímá – alespoň v kontextu dané zápletky. Má to svoje slabší místa, ať už se budeme bavit o jednoduchosti dějové osnovy, začátečnické tendenci všechno rozvláčně vysvětlovat a zároveň nezodpovědět to, co člověka zajímá nejvíc a především neochotě udržet vyprávění v mantinelech jednoho románu. Jako kdyby fantasy, co nemá minimálně tři knihy, nemohla být plnohodnotnou. O to víc mě zpětně mrzí, jak dlouho autorce trvalo, než konečně rozehrála nějakou akci, u které bych netušil, jak dopadne. Základ je totiž ve svém důsledku prostinký – jedni se povyšují na druhé a na bedrech těch druhých přitom leží osud lidstva. Jakým způsobem se to však celé semele, bohužel zjistíme až v dalších dílech.

Elen telemna
30.08.2020 5 z 5

Jsem nadšená! Kniha mě opravdu příjemně překvapila. Poutavý děj, sympatické postavy (včetně hlavní hrdinky), fascinující a dobře promyšlený svět a skvěle navazující souvislosti. Nejedná se o žádnou další tuctovou fantasy s nemožnou hlavní hrdinkou a naivním dějem. Paní Stehlíková posunula laďku na úplně jiný level a svým psaním si získala můj velký obdiv. Těším se na další díl!