Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

kristyna3214
19.06.2020

Kniha na mě čekala ve čtečce docela dlouhou dobu, protože jsem se do ní bála pustit. Nicméně jsem velmi mile překvapená. Knihu jsem doslova zhltla během dvou dnů. Byl to opravdu krásně napsaný příběh od české autorky!

A.lexii
19.06.2020 5 z 5

Kvůli vysokému hodnocení jsem si knihu dost dlouho šetřila, abych si jí nevyplýtvala moc brzy.. Když už jsem jí vzala do ruky, přečetla jsem ji za dva dny. Druhou polovinu jsem četla dlouho do noci, protože jednoduše nešlo přestat...
Po dočtení prvního dílu cítím prázdnotu po všech členech pětadvacítky i po Ilan, stýská se mi a mám strach, že druhým dílem si svůj stesk jen prohloubím. Spisovatelka rozhodně umí vyvolat emoce.
Kniha je perfektní, nevytkla bych vůbec nic. Svojí kvalitou převyšuje mnoho jiných celosvětových bestsellerů.

Vilma232
14.06.2020 4 z 5

Do fantasy literatury se moc často nepouštím, ale tohle byl tak trochu "úkol" a velmi příjemné překvapení. Moc dobře se mi kniha četla a příběh probudil mou zvědavost natolik, že si přečtu i pokračování.

rilajaan
12.06.2020 5 z 5

Tenhle žánr není můj šálek kávy. Cíleně jsem ho ignorovala. Syn mě přesvědčil, že je to dobré. A fakt bylo a moc. Obdivuji autorku za její fantazii.

HEIDI1203
10.06.2020 5 z 5

Nejprve jsem si knihu přečíst nechtěla, protože většina fantasy a románů od českých autorů nebyla nic moc, ale tohle bylo úžasné! Do knížky jsem se během čtení úplně zamilovala a nemohla jsem přestat. Sice tam bylo hrozně moc pojmů, které jsem si neuměla zapamatovat, ale asi po prvních padesáti stránkách mě to totálně vzalo. Úplně mě to vrátilo do dob, kdy jsem byla mladší a četla jsem hlavně fantasy. Teď upřednostňuji romány, ale přesto mě to moc bavilo. Rozhodně to stojí za přečtení! Opravdu poklona autorce, za perfektní české fantasy.

DarthElle
09.06.2020 5 z 5

Přečteno i poslechnuto. V podání Jitky Ježkové jsem se do té knihy vcítila ještě více než při prvním přečtení a to jsem si říkala, že to ani nebude možné, ale stalo se. Láska k naslouchačské sérii se mi prohlubuje s každým dalším přečtením a věřím, že do třetího dílu budou dva předchozí díly ohmatané a znatelně čtené jako Harry Potter. Ilan či Ilana jsem si zamilovala a znovu ve mě probudila lásku ke klišé o vyvoleném. Pětadvacítku zbožňuju též, sic při přečtení Naslouchače jsem měla nejraději Vargase a Ravena, tak po Fajovi je přeskočil kapitán o pěkný kus. Jen mě stále mrzí, že zbylí členové mají tak málo prostoru a po těchto dvou dostávají víc prostoru Erno a Etienne, ale stále je to málo a já chcu víc těchto hochů.
Nasterea je největší záhadou spolu s Ototertonem a jsem zvědavá, jaké rozhřešení nám paní Stehlíková přinese. Ale vím jistě, že mě mile překvapí. Teď už se jen dočkat.

PetraaMatouš
07.06.2020 4 z 5

Trochu jsem u této knihy váhala, díky české autorce. Velice mile však překvapila. Příběh je pěkně vykreslen. Mezi postavama se nestrácím. Jen některé pasáže popisu mi přijdou zbytečně vleklé. Autorka mohla čtenáři dát víc prostoru pro vlastní fantazii. Také pořád čekám, kdy se Ilan konečně projeví schopnosti. To zatím bylo jen dvakrát a popsané to bylo jen v krátkosti a pak to nějak vyšumělo.
Nicméně, dva díly jsem přečetla s chutí a těším se na třetí.

Toffee
01.06.2020 4 z 5

Sympatická česká fantasy, zajímavé a originální prostředí postapokalyptického světa. Když padlo jméno Ural, trochu mě to udivilo. Když se objevili Rumuni, říkala jsem si "Cože?" a zmínka o Djatlovově výpravě mě vyloženě pobavila. Pak mě ale napadlo, proč ne? Je naopak dobré, že autorka vzala skutečná místa a skutečné tajemné události a dodala jim fantasy pozadí.

misowi84
29.05.2020 3 z 5

Na začátku jsem si říkal.. páni, tak tohle bude bomba. No myslel jsem si.
Po slibném začátku jsem se ale začal docela trápit.
Za mě ta bomba ne a ne nějak bouchnout.
Dokonce jsem ve vlaku u čtení několikrát usnul.
Nakonec jsem však knihu přeci jen dočetl.

Knihokraj
25.05.2020 4 z 5

Svět v Naslouchači je vykreslený naprosto bezchybně. Promyšlený do posledního detailu, zajímavý, rozhodně originální. S postavami jsem na tom hůř. Ne s těmi vedlejšími, jako je faja, členové pětadvacítky apod., spíš s hlavní hrdinkou. Sice občas se jako dítě projeví, najdou se však situace, kdy bych jí hádala mnohem víc let. A nějak si ji nedokážu představit v kůži třináctileté...

První díl téměř postrádá akci. Mně osobně to nevadí, autorka to vyvažuje skvělým popisem a fakt originálním pojetím země po Velké válce. :)

Nevím, jak je to v tištěné verzi, ale v e-knize jsem postřehla pár nedokonalostí, co se čárek týče. Obyčejný čtenář chybky nepostřehne, zdatný češtinář by měl.

Za mě 4 hvězdy určitě. Na českého autora opravdu skvělé počtení. :) 5 dám, až se trochu vžijí do hlavní hrdinky. :D

Kocourek
24.05.2020 5 z 5

Knihu jsem vzala do ruky na doporučení čtenářů trochu s obavami. České sci-fi? Ale po prvních stránkách, než jsem se zorientovala v názvech a ději, jsem zbytek dočetla jedním dechem. Napínavý příběh mě zcela upoutal a sledování cesty naslouchače Ilana bylo velmi zajímavé. Už se těším na další díl.

mrousek
24.05.2020 5 z 5

Prvních 70 stránek, kdy autorka popisovala sklenit jem si říkala, co se to pro krista děje a kdy už to konečně začne! A nemyslím to tam, že by začátek byl nudný, vůbec ne, ale neskutečně jsem se těšila na to, jak to celé bude pokračovat.
Od české autorky jsemm si nedělala přilíš velké naděje, ale páni, jsem neskutečně překvapená. Pokaždé jsem se těšila na další kapitolu a dokonce jsem i poprvé u knihy brečela. Příběh je krásný, autorka píše přehledně a zajímavě.
Knihu určitě doporučuji, já již čtu druhý díl a hádám, že ten bude stejně úžasný, jako tento první.

kacenka939
21.05.2020 5 z 5

Nemám slov, jednoduše nádhera. Čtu to poněkolikáté a líbí se mi čím dál víc...

Nelaach
19.05.2020 5 z 5

Jelikož čtu hlavně fantasy, tak vždy hledám v sekci fantasy zde na stránce něco, co mě dle obsahu zaujme natolik, že si to následně přečtu. Tahle kniha byla vždy na horních příčkách, ale obsahem mě moc nezaujala, takže jsem vždy spíše listovala na další strany. Ovšem.. včera jsem si řekla, že je na čase to zkusit, přece jen na mě pokaždé nebude vyskakovat jen tak.
A kniha rozhodně nezklamala, svět který autorka vytvořila byl velkolepý, originální a nečekaný. Kniha byla čtivá tak moc, že jsem ji přečetla za den a půl a druhý díl mi trval až neuvěřitelného půl dne. Holt když se člověk začte, tak hltá děj tak, že možná trošku přeskakuje některá slova (teď se cítím trochu provinile, ale bohužel si nešlo pomoct). Takže za mě tato kniha získává 5 hvězd a nemůžu se dočkat doby, kdy výjde 3. díl.

Peťkaaa
15.05.2020 1 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na tuto sérii jsem se těšila, ale nějak mi nesedla. Nesedly mi postavy, nesedl mi svět, který autorka stvořila. Ač se jedná o velice propracovaný svět, připravte se na na to, že Naslouchač je doslova a do písmene úvodem do celé série, který je plný popisů a chybějící akce. A to je možná ten problém. Alespoň pro mě. Po všech těch kladných recenzích jsem měla velká očekávání a tak jsem při čtení měla pocit, že mám v ruce jinou knihu, než jakou četli všichni ostatní. Za mě velké zklamání. Snad bude druhý díl lepší.

Lucy.book
13.05.2020 5 z 5

Tahle kniha je skvělá. Příběh mě hned vtáhl do děje. Napsáno napínavě a propracované do detailu. Kdo má rád fantasy, tak tohle doporučuji.

katulkav
10.05.2020 5 z 5

Na čtení mě nejvíc baví ta neskutečná fantazie,kterou v mojí hlavě dokáže vytvořit pár dobře napsaných řádků. A P. Stehlíkové se to podařilo skvěle. Často jsem se nachytala,jak dychtivě čtu a mám chuť přeskakovat slova,abych co nejdříve zjistila,jak příběh pokračuje. Knihu jsem četla na doporučení a sama bych se k fantazy literatuře nedokopala,ale rozhodně nelituji. Chystám se pořídit si druhý díl a budu netrpělivě čekat na ty následující♥️

Sklíčko
08.05.2020 5 z 5

Ještě jsem plný dojmů... moc pěkné. A hluboká poklona paní spisovatelce. Skvělé téma, pečlivě promyšlené, ale hlavně to mělo hloubku a poselství.

Karma011
07.05.2020 5 z 5

Parádní příběh!

YA-girl
05.05.2020 5 z 5

Za mě prostě pošušňáníčko, byla radost to číst! Uchvátilo mě to, pohltilo, vcuclo, na pár hodin jsem se přemístila do téměř pohádkového (= fantasy) světa. Malinko mi vadila zbrklost a až nestydatá zvědavost hlavní hrdinky, ale je holt už taková; plus trošku mě rozčilovalo to množství nových (vymyšlených) slovíček - několik pro oživení vyprávění bych pochopila, ale tohle množství už mě trochu rozptylovalo od jinak hladkého plynutí děje. Ovšem to je za mě k prvnímu dílu jediná výtka :) A ačkoliv takhle zpětně souhlasím i s negativními komentáři ohledně toho, že "pětadvacítka se chovala moc rozměkle" nebo že "Ilan měla pro pětadvacítku pracovat, ale to se nedělo", tak tyhle nedostatky mě osobně při čtení nijak nerušily (resp. jsem je přehlédla jako totálně nepovšimnuté ;)).