Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

Marryzlis
05.05.2020 5 z 5

Výborná fantasy od českého psacího stolu. Zhltla jsem ji za dva dny, vůbec se mi nechtělo knížku odložit.

morava
03.05.2020 5 z 5

Tak u teto serie, a to zanr fantasy neni zrovna mou cilovou skupinou, se rozhodne nemusim rozhodovat, jestli se pustim do dalsiho dilu. A uz ted se nemohu dockat, az se znova ocitnu ve svete sklenaru.

Anie94
01.05.2020 4 z 5

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ale nebylo to rozhodně proto, že by to byla špatná kniha. Asi jsem jí prostě četla jen ve špatném období. Petra Stehlíková nás zavede do unikátního temného světa. Jeho svět je do detailu promyšlený. Už asi i vím proč je ta knížka tolik opěvovaná. Svět uvnitř knihy je velice promyšlený, příběh ve vás postupně zanechává všechny emoce co na světě existují. S hlavní hrdinkou se sžijete velmi rychle a budete se těšit na další dobrodružství, které jí čekají. I všechny ostatní postavy jsou dobře propracované a uvěřitelné. Jediné, co mě trošku zklamalo byl konec, ale chápu, že když je to série, že takový konec se nabízí.

Je to prostě úžasná kniha, kterou k přečtení rozhodně doporučuji a už se moc těším na další díl.

Denisa31
01.05.2020 4 z 5

Zajímavé, to je první slovo, které mě napadlo, když jsem chtěla tuto knihu okomentovat. Za mě je to první kniha tohoto žánru od české spisovatelky, určitě si přečtu pokračování. :)

wicca.w
30.04.2020 5 z 5

Popravdě, knížku jsem si půjčila na základě výborných hodnocená zde na databázi knih, že jí zkusím, ať také čtu něco jiného než moje oblíbené thrillery. Nikdy jsem žádné fantasy nebo sci-fi nečetla ani neviděla, jsem toho odpůrce. Tato knížka mě ovšem dostala. Pro mě je to opravdu vynikající záležitost. Těším se na Faju.

Pisquosus
28.04.2020 5 z 5

To bylo opravdu moc hezké počtení. Napsáno tak, že moje fantazie si sama ilustrovala příběh, jak mohl vypadat i s barvami.
Poutavý příběh, který jsem hltala, zároveň se místy příjemně bála.

Hustá je paralela s aktuální situací korona viru a situací popsanou v knížce, která se nazývá pařížská horečka.

Opravdu zajímavé, krásný jazyk, nádherné počtení.

Zuzikll
27.04.2020 5 z 5

Poutavý příběh, těším se na pokračování.

lenka4434
24.04.2020 5 z 5

Panejo! Fakt pěkné čtení.
Nemůžu nesrovnat s Hry o truny. Tohle je taková měkčí verze. Možná mi až vadí, jak hlavní hrdinka lehce proplouvá problémy, ale třeba se to vysvětlí v další knize, kterou si určitě přečtu.
Na české poměry výborný výkon.

Angels
20.04.2020 5 z 5

Všechno už tady bylo řečeno... Úžasný příběh. Snad se brzy dočkáme dalších dílů.

6857
16.04.2020 5 z 5

pokud máte rádi fantasy, tak směle do toho! Vlastní svět, něco na pomezí sci-fi, fantasy a dystopie, rychlý spád.... prostě, neodtrhnete se :-)

terinkha
15.04.2020 5 z 5

Můj muž má vkus na fantasy, takže když mi dal tip na tuhle českou, věděla jsem, že to bude stát za to.
Ach! Líbí se mi ten jazyk, kontrast mezi Duvalským pohořím a životem mimo reteu, je to krásně vymyšlený a hlavně i popsaný, jen Ilan je občas zbytečně hysterická.
Jsem pyšná na paní Stehlíkovou, že něco takového vymyslela, fakt.
Ze stejného soudku doporučuju sérii Havraní kruhy s Hirkou nebo Kostičas s Paige.
5 hvězd, 100 % ♥

Rihatama
15.04.2020 4 z 5

Originální, kouzelný příběh z říše fantazie... plný dobrodružství, napětí a nebezpečí, ale taky laskavosti a naděje. Hlavním hrdinou a současně vypravěčem je třináctileté dítě, což předznamenává povahu celého vyprávění. Dítě, které musí čelit nebezpečí a problémům, které jen obtížně zvládají dospělí. Tak trochu superwoman, vlastně supergirl. To zní jako pěkná blbost, že? Jenže tohle je fantasy, kde je možné vše. Young adult je zjevně cílovou skupinou. Jako by autorka sama víc jak třináct neměla. Jenže Stehlíková do své pavoučí sítě spoutala i mě a já se ráda nechala pod rouškou tajemného příběhu dávných sklenařů ponořit do své vlastní bezstarostné minulosti. Ovšem ten prachsprostý trik, skončit v nejlepším, to si mohla odpustit :).

Pavlína79
13.04.2020 5 z 5

můj soukromý objev roku, doslova jsem ten příběh hltala, i když "cesta hrdiny" je až moc dokonalá

Denijel
11.04.2020 5 z 5

Nejlepší fantasy jaké jsem četl od dob hry o trůny! A jsem nesmírně hrdý na to, že autorka je Češka!

Ailee
09.04.2020 5 z 5

Možná ne úplně pět, ale čtyři a půl určitě. Nápaditá, originální kniha z našeho, ale ne tak docela našeho, světa. Skvělé postavy, dialogy, akce. Čte se to rychle a svižně, nikde žádná hluchá místa, stále udržuje v napětí. Rozhodně jsem to nečetla naposledy a vřele doporučuji. Ale mějte rovnou po ruce další díl!

S1M0NE
08.04.2020 5 z 5

Napínavé, promyšlené a originální české fantasy. Už se těším, až mi přijde další díl.

blanka5427
06.04.2020 5 z 5

Skvělá, ale druhý díl mě nadchnul mnohem více

Nikusha
06.04.2020 5 z 5

Paráda. Krásně čtivý příběh, nijak zbytečně složitý, ale přitom propracovaný. Sdílené tajemství s Ilan mě pořád udržovalo v napětí. I když bylo řečeno, že se příběh odehrává v budoucnosti, představovala jsem si prostředí spíše jako ve středověku. Až s příchodem do nížin se mi pohled změnil. Moc jsem si četbu užila a těším se na druhý díl!

alzbeta4340
04.04.2020 4 z 5

Je vidět, že Naslouchač je začátek celé série, protože jeho svět je patřičně složitý. Než jsem ho celý pochopila a do knížky se začetla, chvíli mi to trvalo. Ale pak jsem román dočetla na jeden zátah. Třináctiletá Illan je rozhodně zajímavá hrdinka, těším se na její další osudy.

Alzbeta17
01.04.2020 4 z 5

Audiální verze je dokonalá. Krásných 10 hodin života vám uteče mezi prsty a vy jich jako jednich z mála nebudete litovat.