Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

ZaS
01.04.2020 1 z 5

Velmi slabé. Adult fantasy, kde dystopická budoucnost je jen chabou kulisou věčného příběhu Popelky a jejího prince. Plné nelogičností počínaje základní myšlenou díla, kdy jediná skupina lidí, na které závisí přežití zbytku je zároveň skupinou nejopovrhovanější a likvidovanou. Čtenářkám nad 20 let a mužům bez rozdílu věku nedoporučuji.

Karolin77
01.04.2020 5 z 5

Tahle kniha byla jedním slovem wow...
Zasmějete se u ní , chvíli sem vám bude chtít brečet jakým způsobem to v tom světě chodí.
Hlavní hrdinka Ilan byla úžasná a petadvacitka pane bože. Za mě veliké ANO. Kdyby bylo možné dala bych ji víc. Knížka se stala mojí úplně nejoblíbenější ve svém žánru.
Jestli pořád váháte nad tím ano nebo ne tak přestaňte a zvolte ano protože ta kniha je prostě skvělá :-)

Lamanai
31.03.2020 5 z 5

Okouzlující kniha. Vůbec se nedivím takřka stoprocentnímu hodnocení čtenářů. Tohle je literatura na vrcholné úrovni, nejen v rámci ČR, ale celosvětově. I přes označení pro mě spíše sci-fi, než fantasy. Při četbě jsem prožíval omámení připomínající opojný koktejl Malého prince, Duny, Atlasu mraků, Dračího doupěte a zřejmě ještě něčeho navíc, něčeho originálního. Nejen poslední kapitola je velmi aktuální. Příběh se silně humanistickým podtextem. Uchvátilo mě také geografické zasazení a použití dosud nevysvětlené historické události. Dětský hrdina Ilan vám přiroste k srdci. Poutavé vyprávění se přitom může pochlubit tak skvěle zvládnutou češtinou, že to v dnešní době laciných bestsellerů až dojímá. Petra Stehlíková se tak pro mě v našich geografických šířkách kvalitou připojila k Aleně Mornštajnové (což je ovšem úplně odlišný žánr) a Slovence Ivetě Pačutové s jejím dechberoucím, leč u nás nedoceněným Vykupitelem duší.

boxas
30.03.2020 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude tak dobré čtení, o to větší spokojenost.
Kvůli Nasterei jsem se k Naslouchači vrátila znovu po dost dlouhé době, abych si osvěžila děj. A musím říct, že se mi to teď líbilo možná i víc než poprvé.

Danago
29.03.2020 5 z 5

Krásná knížka. Ten konec byl, ale podpásovka, myslela jsem, že špatně vidím, že mi chybí stránky....... Co dál??? Rychle na druhý díl, ale ten prý končí ještě hůř a třetí v nedohlednu.....

mandari
22.03.2020 5 z 5

Tak tato kniha mě velice mile překvapila. Už chápu, proč je tak opěvovaná. Parádně promyšlený svět mě uchvátil a jsem moc zvědavá na pokračování. Jdu hned na další díl :)

roni24
21.03.2020 5 z 5

Naslouchač je poutavě psaný příběh, který ve vás zanechá štěstí, smutek, zášť, ale hlavně naději. Zamýšlet se nad tím, jak by mohl vypadat svět po další ničivé válce není nikdy veselé. Petra Stehlíková ale vytvořila svět, do kterého se budete těšit s každou stránkou víc a víc. Je to napínavé, kouzelné, ohromující a promyšlené. Hlavní hrdinku si jistojistě zamilujete. Kráčet s ní bok po boku je dobrodružstvím. Rozhodně doporučuji!

Trustty
16.03.2020 4 z 5

Těším se na další díl. S Ilanem a pětadvacítkou jsem se opravdu bavila. Moc hezky napsané, děj pěkně odsýpá a nutí Vás číst dál a dál a dál.....:))
Doporučuji

pleplova_reads
16.03.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto ohromila. Skvělý příběh, originální svět (skvěle by to doplnila mapa, která zde bohužel není) i životy postav. To všechno mě pohltilo, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Ze začátku knihy pomalejší rozjezd, ale potom to začalo být tak zajímavé, že jsem nemohla přestat číst. Rozhodně knížku doporučuji. Už se pouštím do druhého dílu a už teď jsem si jistá, že to bude stát za to.

jiri5906
14.03.2020 4 z 5

Děj je hodně přímočarý, ale za to zasazený do velmi dobře popsaného postapo světa. S hlavními hrdiny velmi lehce splynete a bude vás zajímat obsah následující stránky dřív, než dočtete tu aktuální. Napínavě napsáno i graduováno. Rozhodně doporučuji.

Netti
13.03.2020 5 z 5

Wow!! Tak tato kniha mě přímo nadchla! Jediná věc, která by to ještě krapítek vylepšila, by byla mapka země. Autorce tleskám a jdu si rovnou pořídit druhý díl :)

lumiluvi
12.03.2020 5 z 5

Strašně skvělá kniha :)

Thekingofdisco
09.03.2020 5 z 5

Přiznám se, že k českým autorům přistupuji opatrně. Vlastně je ani moc nevyhledávám, ale tohle mě dostalo.
Prodělával jsem zrovna čtenářskou fantasy krizi ze které mě nemohl dostat ani Erikson, Abercrombie, Jordan, nebo Lynch.
Kdo by čekal, že spása přijde z našich luhů a hájů :)

Naslouchače jsem zvládl během dvou dnů, nemám co vytknout.
Tleskám, smekám a doufám v rychlé dopsaní dalších dílů.

Annicka
07.03.2020 4 z 5

Z Naslouchače jsem dost rozpolcená... Byť mě nejdřív nenadchnul, druhou polovinu knihy jsem přečetla doslova jedním dechem za jedno odpoledne. Přesto mi něco chybělo. Čekala jsem, že se napětí bude stupňovat až k nějakému fenomenálnímu konci. Ale ne. Vrchol příběhu přišel někde krátce za polovinou, pak už jen malá potyčka a pomalý, ale hodně pomalý konec. Každopádně si ze zájmu přečtu další díl.

Tarkys
07.03.2020 5 z 5

Přečteno jedním tahem, svět, hlavní hrdinka a příběh mě naprosto pohltily a pustili až na konci. Za mě objev roku 2019. Rozhodně doporučuji

Cryptkeeper
06.03.2020 4 z 5

Po delší doba kniha,která si mě po pár stránkách totálně získala a vtáhla k sobě. Postavy skvěle napsané,má to spád,svět působí originálně a já si tak užil skvělou "fantasy" jízdu. Co mě trochu mátlo byly narážky na evropská města,které mě z toho fantasy světa trochu odtáhly jiným směrem,ale to je nejspíš čistě jen můj problém. Každopádně skvěle napsaná a krásná kniha :)

Laféeverte
06.03.2020 4 z 5

U této knihy jsem si hodnocením hodně nejistá. Fantasy mám ráda proto, že zbožňuji objevování nových světů - jejich fungování, magii a tak. Toho jsem si v knížce opravdu užila. Postapokalyptický fantasy svět (podle náznaků o technologiích v nížinách to bude asi z poloviny sci-fi a z poloviny fantasy) je za mě super. Naslouchač představuje vlastně jen úvode, takže mám ještě hodně co objevovat a na to se těším. Hlavní hrdinka je dobrý průvodce, proto jsem četla téměř jedním dechem.
Ale zpět k tomu dilematu u hodnocení...nemůžu se zbavit pocitu, že ta kniha obsahuje silná rezidua obratů z dívčích románů. Nechápu, proč se pořád musely zdůrazňovat kapitánovy oříškové oči. Když do nich hrdinka pohlédla, okamžitě mi naskočilo nějaké klišé z červené knihovny...to se ale naštěstí nekonalo. Stejně tak Ilanina neustálá nedůvěra a negativní chápání všeho, co kapitán řekne...je to vzorec Pýchy a předsudku, nebo důsledek věku hrdinky a jejích dosavadních zkušeností z otroctví (resp. zachycení onoho rozdělení mezi lidmi z nížin a sklenaři)?Nevím, zatím jsem se rozhodla, že to bude to druhé a oříškové oči ignoruji.

Inugoya
05.03.2020 5 z 5

Výborná. A po velmi dlouhé době i sympatická hlavní hrdinka. Doufám, že autorce nedojde dech a dojede sérii ve stejném stylu :)

ElikaS
04.03.2020 5 z 5

Obecně nenam distopie moc rada, takze mi chvíli trvalo než jsem se zacetla. A upřímně pokud bych knížku nedostala jako darek, po prvních par stranách bych ji asi odložila. O to větší překvapení bylo že jsem se do knížky začetla tak, ze jsem ji nemohla odložit a uz teď se těším na další dil.

Margherita_N
03.03.2020 4 z 5

Ten svět je úžasně rozehraný. Potřebovala bych ale silnější knížku, nebo víc dílů, které, vypadá to, budou. Super nápad s kopulí (zajímavé, že jsem to začala číst hned po Kingově Pod kopulí) a nebezpečím z vnějšího světa. Ilan je až moc výjimečná, na co sáhne, na to má ojedinělý talent, ale dobře, těším se, že ho nějak víc rozehraje. Protože zatím jí bylo dopřáno se spíš dívat po světě kolem sebe a sem tam se blýsknout. Říkala jsem si, proč ji pětadvacítka víc prakticky nevyužívá, nebo proč se víc neučí, ale přitom na ní všichni tak lpí, odpouští jí všechny drzosti, až se tím ta slavná parta ve čtenářových očích shazuje. Měla je obklopovat aura nedotknutelnosti, a zatím se jich nebojí ani malá holka. Těším se, až se Ilan probudí do života, zatím je svázaná svým nízkým původem a má pocit, že je míň než rohožka, o kterou si můžou všichni otřít boty. Neškodila by nějaká citová zápletka, takhle jsou to pořád třídní otázky, úžasné vlastnosti sklenitu a boj s bytostmi z druhé strany. Tak třeba až vyjde najevo, že Ilan je hezká holka, a ne "nečistý" kluk, dočkáme se i někaké další roviny příběhu.