Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

martas79
03.03.2020 5 z 5

Krásný, děsivý je svět tam v duvalských horách blízko Retei.
Těch nových slov z toho světa, z té dimenze, která se skrze stránky zhmotňuje a přečuhuje do té naší. Krásná knížka. Vybroušená jako by Ilan vybrousila ty nejdokonalejší meče.

Skippka
01.03.2020 5 z 5

Zajímavý příběh od kterého jsem se po lehce táhlém začátku nemohla odtrhnout. Těším se na další díly a příběh Ilan, kapitána a vlastně všech z pětadvacítky :-)

Marta88
27.02.2020 5 z 5

Byla to úžasná jízda. Pořád jsem musela číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Večerní čtení typu: "Jen jednu kapitolu..." vždy přešlo "Ještě jednu další...". Skvělé. Opravdu sci-fi na světové úrovni. Těším se na další díl. Jediné, co mě v příběhu zaráželo, že se 25 chovala k Ilan velice mile, skoro jako k malé dívce než chlapci :-).

alexpo
26.02.2020 5 z 5

Tak tohle bylo výborné. Sice jsem knihu četla skoro 3 neděle , ale stálo to za to. Těším se na další díl.

Edera
25.02.2020 3 z 5

Ani já jsem nechtěla jít proti proudu. Zvláště v druhé polovině jsem si v bestsellerovém Naslouchači dokonce našla nějaká ta zajímavá, svižnější místa a nadějnější nápady. Světlejší momenty, které se krátce zablýskly jako vzácný nerost, ovšem brzo pohasly.
Na konci této populární knihy jsem si vzpomněla na jeden Kafkův citát. "Neohýbejte se,.. nesnažte se,..., neupravujte svou vlastní duši podle módy..." Možná jsem jeho slova trochu vytrhla z kontextu. :) Můj postoj ovšem citát v této podobě vystihuje dokonale.

Ellis03
23.02.2020 5 z 5

Vážně senzační čtení. Příběh mě úplně pohltil a těším se až se vrhnu na další díl

wiolca
23.02.2020 5 z 5

První část knihy se mi celkem táhla, ale asi od okamžiku kdy se Ilan přidala k 25 jsem knihu těžko odkládala. Skvělý čtení, napínavý, krásně promyšlený svět, který mě pohltil. Těším se na další díly.

hanaseidl
20.02.2020 5 z 5

Úžasná knížka. Napínavé téma. Po dlouhé době knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem, a ze které jsem opravdu nadšená.

Jeninas
19.02.2020 5 z 5

Úvodní část je dlouhá (tvoří zhruba první třetinu). Vykreslený svět ve mně zanechal množství otázek, ledacos zřejmě vysvětlí další díly. Atmosféra je tísnivá, často se mi chtělo plakat, což úplně nevyhledávám. A přesto to stálo za to! Kniha je moc hezky napsaná. Jelikož vznikla v češtině, užívala jsem si pestrou slovní zásobu bez potřeby nahrazovat v hlavě slova zvukomalebnějšími. Obdivovala jsem, jak nenuceně autorka skákala v dlouhých časových úsecích. Ilan mi občas přišla zbytečně hysterická, ale neumím zhodnotit chování 12letého dítěte. Je zvláštní, že příběh je nejnapínavější pár kapitol před koncem, pak zvolní. Výsledek? Nebyla tam prvoplánová láska a stejně jsem se nemohla odtrhnout. Kdybych nedala plný počet hvězd, zachovala bych se nespravedlivě.

Jessybelle
16.02.2020 5 z 5

Za mně rozhodně ano. Sice čteno až po Faje. Nešlo to bohužel jinak. Ale na konci jsem si říkala, že si musím prostě přečíst znovu Faju...
Kniha se mi líbila, po pomalém rozjezdu dostala spád... Sledovat příběh Ilan bude fajn.
Uvažuji, že si celou sérii koupím...

lucifess
15.02.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se mi do rukou dostane další pokračování, určitě si jej ráda přečtu. Velmi mě těší, že i my Češi dokážeme napsat fakt super fantasy.

mischa65
14.02.2020 5 z 5

Kniha má velmi zvláštní atmosféru a dokáže čtenáře vtáhnout. Já jsem si ji docela užila a přečetla jsem si hned i druhý díl Faju, která mě bohužel ale bavila o něco méně.

Sidonka3
14.02.2020 2 z 5

!!! Může obsahovat SPOILER !!!
Nemůžu si pomoct, v Naslouchači vidím především infantilní, děravější příběh o náctileté dívce. Po setkání Ilan s pětadvacítkou se alespoň příběh trochu rozjíždí, do té doby se toho opravdu moc neděje. I když má kniha později větší spád a místy mírné kouzlo, v podstatě se dobrodružství skládá od cesty odnikud nikam, která je zpestřována příběhy typu: dívka se učí jíst vidličkou, hádá se s "otrokáři", že nesejme svojí masku, aby se podívali, zda není nemocná a zda nemůže nakazit ostatní, bojuje v jeskyni s monstry a v podstatě si tato nedospělá otrokyně v dystopickém světě dělá s otrokáři, co chce.
Fantasy kniha má patrně nechtěně prvky červené knihovny, včetně konce, kdy dětskou, nevzdělanou nevolnici nejmocnější muži světa prosí o přátelství.
Kniha není alespoň pro mě nic jiného než logicky děravou pohádkou. Kapitán, před nímž se klaní nejmocnější správci země, si neumí sjednat respekt, sklář, který dostane za úkol dívku zaučit v řemesle na ní zvysoka kašle, pětadvacítka mužů, kteří ochraňují zemi, se stávají chůvami dospívajícího výrůstka, kterého usměrňují, chrání, vychovávají, trpělivě mu vše vysvětlují, mají na něho spousty času a mají k němu neadekvátně pozitivní vztah. Dívka přesto zvláště urostlého kapitána s oříškově krásnýma očima "strašlivě nenávidí" a ač je otrokem, dělá si co uzná za vhodné. Sklářské řemeslo, kvůli kterému si "malou zajatkyni" najali, Ilan téměř nevykonává. Pro skupinu se zdá Ilan nepostradatelná. Nějak mi uniklo proč, až na asi dvě zásluhy (předpovídá sněhovou bouři a ke konci knihy zachraňuje kapitána).
Čekala jsem gradování příběhu, že teď to konečně příjde, ale příběh končí v podstatě nijak, tak jako začal, bez pointy a s otevřeným koncem. Trochu lituju času, který jsem knížce dala, chtěla jsem jí dát šanci a ještě jednou šanci, aby se nakonec ukázalo, že ne všechno, co je zrovna nyní v módě, si ten čas zaslouží. Alespoň z mého úhlu pohledu.
Příliš nechápu, jak tahle smýšlenina mohla získat 94% a masovou oblibu, ale budiž, když to čtenáře těší, přeji jim, ať si užijí všechny další díly.

Mi--LADA
12.02.2020 1 z 5

Jestli se na něco hodí fráze: asi jsem četla jinou knihu, než většina ostatních, tak právě u tohohle titulu.
Upřímně jsem se snažila pochopit, proč skoro všichni jásají nadšením, ale při sebevětší snaze se mi na to nepodařilo přijít. Snad celou jednu čtvrtinu Naslouchače autorka suše, neslaně nemastně popisuje technickou stránku jednoho řemesla. Popisují se zde vymyšlené nerosty, z čeho se co vyrábí, k čemu je dobrý ten či onen. Jediné, co příběh oživuje, je zmínka o rodině Ilan, které je daný minimální prostor. Osobnosti nezajímavé, splývají, povrchní, děti se chovají stejně jako dospěláci, děj dost nepatrný, sakra, tak kde je ten silný příběh? Knížku jsem nedočetla, musela bych se do toho nutit a neměla jsem důvod proč v tom pokračovat. Namátkou otevřené další stránky též nepřesvědčily o tom, že bych se ke knize měla vracet.
Naslouchač se mi nelíbil a k tomu mám potřebu se za to ještě omlouvat, protože jsem snad jediná.
Zrovna jsem dočetla Hru o trůny a byla jsem nadšená. Tohle je velký rozdíl. Opravdu bych ráda podpořila českou autorku, no, tak snad někdy jindy nějakou jinou, protože tohle prostě neberu, sorry, jsem hodně zklamaná.

kyklop123
09.02.2020 5 z 5

Naprosto parádní čtení, skvěle vymyšlený svět. Četlo se to fakt rychle, nedalo se od toho odtrhnout :).

swixl
07.02.2020 5 z 5

Úchvatná kniha! Hltala jsem jí, až jsem si chvilkama myslela, že stojím vedle Ilan a pětadvacítky. Úplně mě pohltila, popsat konkrétně čím, bylo by toho hodně. Je krásně, čtivě psaná, téma neotřelé, nové názvy věcí velice zajímavé. Těším se na pokračování.

SpiritErised
06.02.2020 2 z 5

Kniha mě nijak nenadchla ale ani neurazila. Po dalším dílu sahat nebudu.

Simbli
31.01.2020 5 z 5

Takhle jsem se naposledy cítila když mi bylo 10 a já hltala svět Harryho Pottera. Vstala si o hodinku dřív, abych, ještě než půjdu do školy, stihla něco málo přečíst. Skvělé, už když jsem dočítala, tak jsem šla pro druhý díl.

Rhodersian
31.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která ihned vtáhne do příběhu. Přečteno jedním dechem a hned jdu na další díly, které jsou údajně ještě lepší.

Eva88
29.01.2020 5 z 5

Tak to je přesně šálek mého čaje. Klobouk dolů před Paní Spisovatelkou...