Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

Agrim
14.02.2019 5 z 5

Druhý díl, už mám několik dnů přečtený a jsem nedočkavý na třetí díl.Je to,skvělé čtení.

1v8na
13.02.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi hodí do čtenářské výzvy - do bodu kniha od současné české autorky.
Příběh je velmi čtivý, akční, napínavý, dobrodružný a hltací.
Svět v knize je parádně a perfektně promyšlený a sladěný.
Slovníček na konci knihy byl pro mě nezbytnost - pomáhal mi v orientaci názvů v knize. Kapitoly jsou průměrně dlouhé a navnadí na další čtení.
Kniha má i menší nedostatky - součástí by mohla být i mapa vymyšleného světa. Knížka má hodně tenké stránky - měla jsem obavy, abych je neroztrhla.
Ilan mi byla sympatická - jen se chvílemi chovala dost paradoxně - jednu chvíli dětinsky, po druhé zase moc vyspěle.
Nejvíc sympatický mi byl Vargas.
Jsem zvědavá na druhý díl série na Faju a taky jsem zvědavá kolik dílů samotná série bude ve finále mít - maximálně má mít prý pět dílů - pokud jich bude tolik, tak doufám, že vyjdou brzy...

novecento
12.02.2019 5 z 5

Naslouchač a Faja. I náročný čtenář nezaváhá, bude překvapen a spokojen. Petra Stehlíková je takový Ilan české současné literatury. Věřím, že třetí díl leží někde hotový před odesláním v šuplíku, nebo čeká na vhodný termín vydání. Pozorný čtenář vycítí na poslední stránce FAJI, že příběh bude dotažen do (věřím) zajímavého konce. Kniha má mnoho přesahů mezi skutečností a fikcí. Autorka zajímavě vložila dějiště příběhu do dodnes nevyjasněného a tajemného osudu Djatlovovy výpravy do Uralského pohoří (Duvalské pohoří) a snaze zdolat Cholat Sjachl-Horu mrtvých v roce 1959 www.idnes.cz/xman/styl/djatlovova-vyprava.A130425_172724_xman-styl_fro. Podmínky ve kterých žili i dnes žijí dělníci v diamantových dolech v zimbabwském Marange, jsou podobné popisovanému ,, sklenářskému,, ghettu na periférii města Amarie. Možná, že Petra Stehlíková ve své knižní vizi roku 2347 není zas tak daleko od pravdy...Knihy na sebe navazují a měly by se číst ihned za sebou. Doporučuji.

Kaja01
11.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, jakmile jsem se začetla, už jsem ji nemohla odložit. Jsem zvědavá na pokračování!

Mátová
10.02.2019 3 z 5

Naslouchač má jednu nespornou výhodu - na začátku vás text drapne a než se nadechnete, jste na konci, nejde přestat číst. Ale když se nad ním zamyslím, mám z něj poněkud rozporuplné pocity. Svět je to fascinující, o tom žádná, ale ve zpracování mi některé věci chyběly. Stejně jako mnozí jsem nevnímala moc pozitivně to, jak autorka představovala svět čtenáři (schéma otázky - odpovědi), ocenila bych propracovanější jazykovou stránku (cizí výrazy jsou fajn a nijak mě neomezovaly, ale "něco" tomu i tak chybělo) a plastičtější postavy pětadvacítky, ale to asi i proto, že nejsem čtenářem YA literatury. Nicméně to neznamená, že nebudu čít dál, zajímá mě, kam se příběh vyvine a co vlastně bude jeho smyslem.
Rozhodovala jsem se mezi třeni a čtyřmi hvězdami a zatím dávám tři, je tu pořád prostor pro zlepšení v dalších dílech, tak uvidíme.

JarmilaNovotna
10.02.2019 5 z 5

Krásná kniha mé oblíbené autorky.

mataj
09.02.2019 5 z 5

Kniha mě velice mile překvapila. Četla se téměř sama. Zajímavý děj, od kterého se nedalo odtrhnout. Už se těším na další díl.

katslana
07.02.2019 5 z 5

První třetina se mi nečetla snadno. Trvalo mi než jsem si zvykla na názvosloví ale autorka má krásný způsob vyjadřování a tvorby. Zbylé dvě třetiny mě uchvátily a pohltily. Nemohla jsem přestat číst. Hltala jsem každé písmenko a otáčela stránku za stránkou. Knížka vás navnadí na pokračování a už se těším na další díl :-)

Agrim
07.02.2019 5 z 5

Super,hned jdu na druhý díl.

GreenTee
05.02.2019 3 z 5

Kniha zaujala komplexním fantasy světem, uvěřitelnými postavami a skvělými popisy, nicméně i když docházelo k různým událostem, jako by se ve výsledku nic nestalo. Doufám, že všechno se rozběhne v dalších dílech, protože číst tuto knihu bylo jako číst velmi zdařilou první kapitolu příběhu a být natěšený na to, co se teprve stane. Nicméně věřím, že právě toto dokáže některé čtenáře odradit.

anett.hrasek
05.02.2019 5 z 5

Toto pro mě bylo neskutečné překvapení, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Hojik15
05.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila až někdy v létě a nikdy toho nebudu litovat. Přečetla jsem jí za necelé dva dny a ten den jsem musela koupit druhý díl elektronicky ať jí mám hned. Skončila jsem tím že mám oba díly jak elektronicky tak papírově. Za mne je to jedna z top knih co se českého fantasy i možná světového za poslední dobu týče. Čte se jedním dechem a bez druhého dílu neusnete.

Čtenář1234
03.02.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem dostal na Vánoce , sám jsem si ji vyhlídl a přál hlavně kvůli úžasným recenzím . Po přečtení se ani nedivím jaké má kniha hodnocení . Tohle bylo něco neskutečného . Prvních 60-70 stran se trošku táhlo , občas jsem musel číst i věty dvakrát abych to lépe pochopil . Pak už to bylo ale úžasné . Polykal jsem kapitolu jednu za druhou a nemohl jsem se od toho odtrhnout . Určitě doporučuji a těším se na druhý díl .

Marushka27
03.02.2019 5 z 5

Solidně napsaný fantasy příběh se sympatickými hrdiny. I když mi úplně koncept tohoto světa neseděl, líbil se mi autorčin styl.

momo01
03.02.2019 5 z 5

Varování!!! Naslouchače jsem dočetla před 10 hodinami a už se u mě začínají projevovat abstinenční příznaky. Nedoporučuju číst bez toho, abyste měli po ruce další díl.

petgona
31.01.2019 5 z 5

Tak toto bolo super. Vobec som necakala, ze to bude take dobre. Neviem sa dockat dalsieho dielu.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Poutavý příběh čte se to samo☺

Hankah265
28.01.2019 5 z 5

No tak tohle byla jízda. Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha bavila od první stránky, doslova jsem hltala každé slovo a četla a četla a nakonec zjistila, že otáčím poslední stránku. :( A to nejsem žádný fanoušek sci-fi. Zajímavý příběh, který prostě nutí čtenáře odkrývat další tajemství, příběhy a osudy hlavních postav. Tleskám!!! A otevírám další díl.

Freemantle
27.01.2019 4 z 5

U knih preferuji zejména detektivky a thrillery, Naslouchač se tak stala mojí první fantasy, které jsem dal kdy šanci. Přiznávám, ze začátku jsem k ní přistupoval s určitou dávkou nejistoty, vysoké hodnocení a oslavné komentáře mě však na tento titul nalákaly jako pouliční kandelábr zbloudilou můru. A nelituji. Přibližně do poloviny jsem se malinko nudil, nadšení, o kterém jsem se dočetl v komentářích, se jaksi nedostavovalo. Seznamoval jsem se nejenom s (pro mě doposud neznámým) žánrem fantasy, ale prazvláštním světem, který autorka bohatě a barvitě popsala, slovy, kterým jsem nerozuměl (naštěstí jsem vzadu v knize objevil slovník), ale i osudy lidí, dělníků a mladé Ilan. Trochu jsem se ztrácel a trochu tápal, nebyl jsem si jistý, zda jsem nesáhl po špatné knize, špatném žánru. Čím déle jsem však očima rejdil po řádcích Naslouchače a zabrušoval hlouběji a hlouběji do vyprávění, tím více mě příběh pohlcoval, až jsem Ilan a pětadvacítce totálně propadl.

Petra Stehlíková, za použití velmi příjemného slohu, zprostředkovává svým vyprávěním jedinečný a hluboký čtenářský zážitek, který jen tak z paměti nevytěsníte. Smekám klobouk za to, že se i v našich končinách objeví autorka, která se svým projevem a neskonalou fantazií vymyká a staví laťku velmi vysoko.

Velmi se těším na navazující díl Faja, pevně doufám, že dosáhne minimálně stejných kvalit jako Naslouchač, dle hodnocení ostatních, kteří již přečetli, to vypadá, že by se mohlo podařit.

(K jinak výborné knize si však neodpustím jednu rýpavou - napsat a neopravit "kopito" může fakt jen kopyto. Korektor zřejmě neměl nejlepší den. ;-) )

Trina1
27.01.2019 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla vůbec začíst. Je to takové zdlouhavé vyprávění. Na to, že to má skoro čtyřista stran, se toho tam zas tak moc nestalo. Ilan mi se svými neustálými dotazy strašně lezla na nervy. Na to, že je to sklenař, jak neustále zdůrazňuje, se někdy chová jako rozmazlený spratek a všechno se kolem ní točí. Taky mi tu vůbec neseděl příběh Djatlovovy výpravy. Nějak mi tyto hrozné události, co se skutečně staly, nejdou k fantazy knize.
Nicméně přes všechny tyto mé výtky jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Celkem rychle jsem ji přečetla a těším se na Faju. Snad už tam bude méně vyprávění a o to víc akce.