Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

Luciluc
27.01.2019 5 z 5

Ke knize jsem nejprve přistupovala s obavami, trochu mě odrazovalo, že se děj odehrává v budoucnosti a že je kniha z pera české autorky. Obavy byly zbytečné, kniha mě velmi mile překvapila a nedivím se všem těm pozitivním hodnocením. Styl psaní mě pohltil, děj plynule ubíhal, ani na chvíli jsem se nenudila. Ilan mi byla sympatická od prvních stránek. V průběhu čtení jsem si oblíbila hlavně Vargase a pak i kapitána pětadvacítky. Líbilo se mi, že autorka používala nová slova a že na konec knihy zařadila slovníček, kde byly výrazy vysvětleny. Celý ten nový svět mě zaujal, stejně tak jako záhada na Otortenu a nasterey. Už se moc těším na druhý díl! A ještě jednou se omlouvám autorce za předsudky :)

Gooverka
26.01.2019 4 z 5

Skvělá fantasy odehrávající se ve vzdálené budoucnosti s velmi mladou hlavní hrdinkou a hned několika divnostmi, za které jsem jednu hvězdu musela ubrat. Celý svět byl krásně propracovaný, s hlavní hrdinkou jsem soucítila celou dobu a druhou polovinu knihy skoro nedýchala. Hrozně se těším na další díl, protože je to opravdu výjimečná česká fantasy. Trochu autorce nevěřím, že by myšlenky v knize mohla mít pětiletá holka, potom ani desetiletá. A taky trochu divné mi přijdou vztahy hlavní hrdinky a "pětadvacítky". Snad se osvětlí v příštím díle.

peterlakotty
24.01.2019 4 z 5

Príbeh je pekný, ale tým, že tento žáner moc nečítam, som mal pocit že mi tam niečo chýba.

Ronkar
24.01.2019

Nezaujalo. Odkládám cca na straně 50. Vrátím se k tomu, až bude nálada...

Nelly
22.01.2019 5 z 5

Úžasný, barevný, zajímavý i spletitý příběh, plný fantazie. Lituji, že jsem nečetla dříve (snad kromě dvou výjimek mne současná česká tvorba neuspokojila, tak proto to váhání - zbytečně).

popelka7

Paráda! Co dodat?

Jittka
21.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem fantasy nečetla . Dala jsem na hodnocení čtenářů a chtěla zkusit něco jiného. Je to skvělý příběh, moc se mi líbil. Paní Stehlíkové tleskám. Úžasné, zkusím sehnat Faju, zajímá mě pokračování.

alenkacermi
21.01.2019 5 z 5

Páni....to bylo tak dobré! Já se jen přidám ke všem těm předchozím komentářům. Nejdříve skepse - cože česká spisovatelka a napsala fantasy? Nevím, nevím, ale....Bylo to naprosto famózní. Přečteno během jednoho dne a nešla jsem spát, dokud jsem to nedočetla. Poutavě napsáno, spousta nových slov, ale vůbec to nevadilo, rychle jsem si zvykla. Děsila jsem se, jak rychle se blíží konec, a říkala si , že nechci, aby to skončilo. Hrozně moc Ilan fandím a jdu hned shánět další díl.

husayn
20.01.2019 5 z 5

Za mne velice dobré dílo, už se těším až si přečtu Faju.

Basta1912
20.01.2019 5 z 5

I po mnohých doporučeních jsem k téhle knížce byla skeptická. Obálka nenadchla, anotace taky nic převratného - navíc česká autorka u fantasy mě odrazovala hned z kraje. Ale na vášnivé naléhání kolegyně jsem se do Naslouchače pustila a bez přestávky ho přímo zhltla. Prostě se toho nedalo nechat. Výborně vykreslené prostředí, super zápletka - nic takového, že se do hlavní hrdinky všichni bláznivě zamilují --holce je 12, má přes obličej celou dobu masku- . Nemůžu se dočkat pokračování a mám dojem, že tohle jsem už dávno neřekla.

elenai
20.01.2019 5 z 5

Tedy... zpočátku se mi do čtení nechtělo. Všichni nad knihou óchali a áchali a ani tomu hodnocení na DK se mi nechtělo věřit. Proto jsem čekala, až humbuk utichne. Ale já byla tak pitomá! Naslouchač mě naprosto pohltil. Má totiž všechno, co od skvělé knihy očekávám. Zajímavé postavy, prostředí, tajemství a je setsakra napínavá! Na příběhu samotném nic moc originalního není - vyvolená osoba s nadpřirozeným nadáním si hledá své místo ve světě, ovšem v podání Stehlíkové to má Ilan fakt obtížné. No zkrátka a dobře jsem se nemohla dočkat, až knihu zase otevřu a budu moct číst a číst. Je to pecka!

kleo9554
18.01.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že by se mi něco takového mohlo opravdu líbit. Brala jsem to jako nejmenší zlo do čtenářské výzvy... Přečteno během 2 dnů...

Paulett199
18.01.2019

Ač je kniha určená spíše pro mladší čtenáře, bavila mě . Je napínavá, vyprávěná z pohledu dítěte, čtivá. Už mám doma i druhý díl a pokud budou i další, určitě si je taky pořídím.

Stauff
18.01.2019 5 z 5

Sáhl jsem po této knížce a nic moc nečekal. Přišlo překvapení. Každou stránku jsem se bál, kdy se to podělá, ale smekám před autorkou, ustála to. Je to skvělá kniha a jsem rád, že jsem po ní sáhnul. Doporučuji.

Tvefisto
17.01.2019 5 z 5

Velmi příjemné překvapaní. Ač je tam hodně autorkou vymyšlených slov, neztrácela jsem se v nich. Odkazy na minulost = skvělé! S radostí rozečítám i druhý díl.

Pingee
14.01.2019 5 z 5

Pomalu nemám slova, kterými bych vyjádřila úžasnost této knihy. Propracovaný svět, dobře popsané postavy, skvělý děj.. Jsem ráda, že jsem toto dílko objevila až teď, protože jsem mohla číst i Faju, ale nevím, jak zvládnu počkat na další tři díly ???? Jinak smekám před slohem - asi díky tomu, že autorka je češka, strašně dobře se mi to četlo. A jen teda ten pocit, když jsem ve 3/4 knížky zjistila, že vzadu je slovníček... ????

Abia
13.01.2019 5 z 5

Tohle je opravdu skvělá kniha. Ale dočetla se rychle a teď musím rychle do knihovny, protože chci vědět, co bude dál. Těším se moc.

Klepsi
13.01.2019 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že může být české fantasy tak dobré. Ale ono opravdu je a všechny ty pozitivní recenze jsou pravdivé! Přečtete prvních dvacet stránek a pak už to jede jako na běžícím pásu... a za chvilku jste na konci. A to i navzdory tomu, že to, dle mého názoru, není klasicky strukturovaná kniha - nebo alespoň mně to tak nepřišlo. Není to nuda, nuda, nuda, bomba vyvrcholení, nuda, konec... u Naslouchače se člověk nenudí ani chvilku a neustále napjatě čeká, co se stane na další stránce. A z velké části za to nepochybně může ten originální, neotřelý svět, který na začátku vzbudí čtenářovu zvědavost a přiživuje ji až do konce. A možná za to zčásti mohou i velmi pěkně vykreslené postavy a vztahy mezi nimi.
Zkrátka a dobře - za mě palec rozhodně nahoru a už se moc těším, až načnu Faju.

Melanka13
13.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Výborný příběh a skvěle propracovaný svět. Jsem ráda, že česká autorka napsala tak kvalitní fantasy.

SkillJam
12.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělé. Tak nádherný a zajímavě vymyšlený svět jsem už dlouho nenavštívil. Měl jsem po Naslouchači v plánu jinou knihu, ale asi se budu muset hned pustit do pokračování. Doufám, že série bude mít úspěch, z tohoto světa se dá vytěžit mnoho zajímavých příběhů. Hlavní hrdinka s pětadvacítkou je naprosto skvělá kombinace, moc se mi líbí rozvíjející se vztahy mezi nimi a doufám, že v dalších knihách blíže poznáme i ostatní členy pětadvacítky, než jen "vyvolené" z prvního dílu. Držím autorce moc palce a doufám, že nás v budoucnu bude pořádně zásobovat.