Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

Maggie28
11.01.2019 5 z 5

Musím říct, že i přes všeobecné nadšení jsem nečekal, že to bude tak dobré! Asi nejvíce mně překvapil perfektně propracovaný a vystavěný svět a vůbec vše okolo sklenitu. Dále autorka moc pěkně pracuje s překvapením, neodhalí čtenáři všechno hned, což v člověku přirozeně vyvolává zvědavost a touhu číst dál. Každopádně i dějová linka moc pěkně plyne a příběh se tak čte sám od sebe. Tohle jsem od tuzemského autora fakt nečekal. Klobouk dolů a hurá na další díl!

EmiClare
10.01.2019 5 z 5

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

Ještěrka2004
07.01.2019 5 z 5

Úžasné, ale z mého pohledu bych si bývala radši nejprve přečetla knihu a poté až anotaci k ní. Ta zní velmi lacině. A díky mylně nabité představě o lacinosti knihy jsem se k ní dlouho nemohla dostat. Mé předsudky knize v mých očích velmi ublížily, a poté co jsem knihu přečetla podruhé jsem marně hledala ty části, které se mi po prvním přečtením nelíbily.
Napodruhé jsem ale knize propadla úplně, a nemohla jsem se dočkat druhého dílu, o který jsem napsala Ježíškovi.

ahomonicky
06.01.2019 5 z 5

Jedním slovem paráda. Nikdy bych nevěřil, že mě nadchne scifi a ještě od českého autora. Jsem strašně mile překvapen a za knihu moc díky. Vřele doporučuji

Norton323
06.01.2019 5 z 5

Absolutně úžasná kniha.

Sparkles
04.01.2019 5 z 5

Svět Stehlíkové je krásně vybarvený do nepředstavitelných barev, nabízející nám nesmírně originální dobrodružství spolu s 13 letou holčinou (klukem?), která si prožívá scénky mnohdy až zvrácené. Knížka mě nenudila. Postavy nám jsou představeny reálným způsobem a děj rychle plyne. Ani se nenaučíte správně skloňování Nesterey a už je konec. Když jsem si knížku kupovala, byla jsem zvědavá, jak takové české fantasy bude vypadat. A je to bomba! S pětihvězdičkovým srdíčkem doporučuji.

sun.from.ibiza
02.01.2019 5 z 5

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

wildXchos
31.12.2018 5 z 5

Nenapadlo by mě, že i Češi umějí vytvořit tak skvělé fantasy. Celý svět je promyšlený a propracovaný a všude jsou tajemství. Kniha se dobře čte a postavy jsou sympatické.

Christine97
29.12.2018 5 z 5

Ještě před nějakou dobou jsem ani neměla nejmenší tušení, že současná česká literatura ukrývá takový klenot jako je právě fantasy série Naslouchač od úžasné spisovatelky Petry Stehlíkové. Už dlouho jsem nezažila, aby mě obsah knihy natolik pohltil do svého děje, že jsem zcela ztratila pojem o čase a celé odpoledne věnovala svou pozornost jen a jen příběhu mladé hrdinky Ilan. Autorka stvořila čtivé, akční a zároveň velice tajemné dílo, které předčilo všechna má očekávání.

Ann1307
29.12.2018 4 z 5

Úžasný svět! Skvělé postavy!
Kniha se četla moc dobře, ale tak nějak mi chybělo víc akce.. Druhý díl "Faja" si rozhodně brzy přečtu! Jsem zvědavá, jak to s Ilan dopadne.

Jm.bazar
27.12.2018 5 z 5

Jsem napjata jak bude dej pokračovat. Vic neni potreba psat, protoze precist knihu za dva dny se stane výjimečně.

denniys
27.12.2018 5 z 5

Jednou za dlouhý čas se najde kniha, která mi připomene proč vlastně čtu... A tohle je jedna z takových knih... Čistá, naprostá dokonalost!!! Láska po pár řádcích.. Hra o trůny, Zaklínač, Tetovaný, Sága trhlinové války, Temná věž a nyní i Naslouchač - za mě perly žánru!

Emoun
23.12.2018 5 z 5

Tahle kniha nemá jedinou chybu.

Ivka14
22.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Nejdřív jsem se bála,protože je to česká spisovatelka,ale překvapila mě. Svět je velice dobře vymyšlený a Ilan jsem si hrozně moc oblíbila. Určitě doporučuji.

simviki
20.12.2018 5 z 5

Netušila jsem, že i česká fantasy může být tak skvělá, úžasná, strhující, propracovaná...

Turmee
19.12.2018 5 z 5

Po dlouhé době fakt dobrá česká knížka. Krásně se čte, děj má spád a je to i napínavé. Trochu mám pocit, že myšlenka není úplně originální, ale nevím, kam ji zařadit. Každopádně je to takové známé a zároveň nové, jednoduché ale má to i hloubku. Postavy jsou kruté, občas naivní, a přesto (nebo možná právě proto) působí sympaticky a na svém místě. Stejně jako celý svět, ve kterém se příběh odehrává.
Rychlovka na jeden den, která se obzvlášť v ředvánočním období zkoušek opravdu hodí ;)

Klarsik3
13.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha.. Původně jsem se bála, když jsem zjistila že hlavní hrdina je vlastně 13.letá dívka.. Bála jsem se že to bude přehnané a k věku hrdinky to nebude odpovídat.. ale vůbec ne.. kniha mě velice překvapila a měla jsem problém ji vůbec odložit..

avalonek
11.12.2018 5 z 5

Tohle jsem fakt nečekala.Že to bude takhle dobré čtení mě teda nenapadlo..Teď jen lituju,že v knihovně neměli i druhý díl,protože se na něj těším jak malé děcko..Úžasný příběh,který mě úplně pohltil a já nemohla přestat číst.Vřele doporučuji

KorunaCeska
10.12.2018 5 z 5

Jedinečná, dechberoucí fantasy. Velice mě tato autorka překvapila.

Arwen777
08.12.2018 5 z 5

Krásná fantasy. Stejně jako někteří jiní hodnotitelé jsem měla trochu obavy z české autorky, ale kladná hodnocení mě přesvědčila a jsem ráda. Příběh je neotřelý, napínavý a velmi zajímavý. A po přečtení tohoto prvního dílu má člověk takový ten skvělý pocit, že je to jen začátek a že toho bude ještě mnohem víc, což je u dobrého příběhu vždy skvělé. Je pravda, že některé pasáže nejsou dokonale domyšlené (například v jeskyni přijde Ilan o voal, ale o pár stránek dál ho zase má, ačkoliv o všechny věci přišli ve sněhové bouři), některé náhody jsou až nápadně šťastné a snadno vysvětlují chybějící souvislosti. Ale celkově je to krásný příběh, velmi originální. Rozhodně stojí za přečtení a moc se těším na pokračování.