Naturalista

Naturalista
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401379/bmid_naturalista-E9N-401379.jpg 4 2443 2443

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray vidí niečo aj tam, kde iní nevidia nič...Do Theovej motelovej izby sa dobýjajú policajti. V srdci montanských hôr sa od nich dozvedá, že jeho bývalú študentku Juniper, ktorá neďaleko pracovala na vlastnom výskume, roztrhal medveď. Vlastne to mohlo byť aj inak, preto je Theo podozrivý z vraždy. Našťastie sa všetko vysvetlí, ale Theovi prípad akosi nedá pokoj a má pocit, že policajtom čosi uniká. Začne pátrať na vlastnú päsť a po čase je presvedčený, že hrozný čin nespáchalo zviera. Policajti však vôbec neberú do úvahy jeho teórie, že vrah je mimoriadne prefíkaný, zručný a určite neudrel prvý raz. Theo cíti, že záhadné a silné monštrum nezastaví nič, len on sám. Rozhodne sa naprogramovať počítačový model, ktorý by mu prezradil možné miesta predchádzajúcich, doteraz nezistených vrážd. Pomocou svojho programu rýchlo nájde ďalšiu mŕtvolu, potom ďalšiu a ďalšiu. Policajti mu však stále neveria. Theo je krok pred nimi a neváha použiť všetky svoje vedomosti a zručnosti, aby sa dostal vrahovi na stopu. Uvedomí si, že to zvládne len tak, ak bude premýšľať ako predátor, ktorého hľadá, a sám sa nestane jeho obeťou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

The Naturalist , 2017

Landys
11.04.2019 3 z 5

Začátek knihy mě opravdu zaujal, stránky jsem doslova hltala. Jenže jakmile Theo najde první mrtvolu, se ten celý příběh tak nějak po.....Připomínalo mi to film z devadesátek, kde hlavní roli hraje Nicolas Cage. Prostě ty všechny věci, které Theo ví a dělá, mi k němu absolutně nesedí a je to všechno hrozně nereálné. Občas sem měla pocit, že je to snad nadčlověk. Za mě průměr.

Iki1
10.04.2019 4 z 5

Jak se dostat do mozku sériového vraha? V této knize jde o dost dobrý pokus. Netradiční hrdina, odsýpající děj v krátkých sekvencích, dobré vykreslení prostředí, které přispívá ke zdárnému navození atmosféry i naprosto nečekaný konec. Jedna z knih, u kterých jsem se těšil, jak budu pokračovat ve čtení.

Annettas
10.04.2019 4 z 5

Výborný thriller, přečetla jsem ji jedním dechem. Hodně odborných věcí, což mě velmi zajímá, ráda se poučím. Za mě top!

Kerberos
09.04.2019 4 z 5

Četla jsem jedním dechem a byla jsem velmi napjatá až do samého konce.Zajímavé téma,odborné komentáře nebyly na škodu,alespoň jsem se něco nového dozvěděla.Začnu shánět další díl, jen doufám,že z profesora nebude nezničitelný,nezranitelný hrdina.

Monni
08.04.2019 4 z 5

No teda ta obálka je naprostá pecka.

Na začátku bylo až moc odborných názvů, což se mi teda moc nelíbilo, protože sem měla problém některé ty názvy vůbec přečíst :D. Naštěstí se to pak zmírnilo a zvykla jsem si na to. Některé pasáže mi tam přišly celkem nereálné.
SPOILER
Jako aby ho nechali policajti vyhrabávat a hledat mrtvoly a vůbec nic s tím nedělali. Nehledně na způsob hledání mrtvol. A jak ukradl to tělo. To jako vážně?
KONEC SPOILERU
Ale i tak se kniha četla hrozně rychle, vzhledem k tomu, že kapitoly jsou krátké. A kniha je nesmírně čtivá. Měla jsem dojem, že vraha vm už cca od strany 50 a ejhle byla jsem úplně mimo. Takže jsem měla ohledně vraha dokonalý WOW.
SPOILER
Ohledně vraha bylo naprosto super, že čtenář přemýšlí kdo by to mohl být, ale za celou knihu tam není zmíněný a autor ho prozrazuje až ke konci knihy, takže to dělá ten WOW efekt.
KONEC SPOILERU

Co se týče postav, tak tam jsem žádný problém neměla. Snad jen s hlavním hrdinou Theem, který mi občas tím jeho chytrolínstvím lezl na nervy.

Takže v závěru knihu můžu jedině doporučit i na ty nedostatky se kniha četla a vlastně se mi ve finále moc líbila. Možná mohl být ukončena trošičku líp, ale i tak za nedokonalosti ubírám jen jednu *. A hrozně se těším až si přečtu hračkáře.

zdendula31
08.04.2019 3 z 5

Vzhledem k reklamě která tuto knihu doprovázela jsem čekala naprostou bombu...dalo se číst,ale čekala jsem něco úplně jiného.

dominika9982
06.04.2019 4 z 5

Skvělá kniha.

Restang
03.04.2019

Nedočteno. :( Styl psaní a příliš odborností mi nesedělo od začátku. Mám ráda, když kniha konečně vybočuje z řady, ale tohle fakt ne. Takže hvězdy ani raději nepřiděluji.

mysterygirl
03.04.2019

Omlouvam se,ale kniha me vubec nezaujala a nelibila se mi, proto radsi ani nebudu hodnotit

Evelín.a
02.04.2019 odpad!

S touto knihou jsem se strašně trápila, několikrát jsem ji odložila, dočetla jsem ji vyloženě silou vůle. Spousta zbytečných odborných informací, laikovi nic neříkajících; předvídatelný děj. Za mě ztráta času.

Leeonteena
02.04.2019 4 z 5

Šelma byl můj první thriller vůbec, takže nemám s čím srovnávat. Tenhle žárn mě nikdy netáhnul, ale chtěla jsem něco zkusit a Šelma mi byla doporučena jako jednoduchá četba. S knihou jsem byla spokojená, možná i právě proto, že jsem od ní nic neočekávala. Fajn oddychovka.

renefer
02.04.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Nemohla jsem se odtrhnout. Styl psaní mi absolutně sedl. Doporučuji.

luksky
01.04.2019 2 z 5

Asi jsem čekal více :-( Jako není to špatná kniha...ale nic extra..zamotaný a ničim nezajimavý střed a pak náhle konec..

lenkaBajza
31.03.2019 4 z 5

Jsem překvapená, že se mi kniha líbila. Po přečtení recenzí jsem se obávala "odborných termínů", ale ty to ďeje tak skvěle zapadaly, že jsem si jejich čtení ani neuvědomovala, ani jich nebylo mnoho.
Kniha je opravdu velmi čtivá, krátké kapitolky vás prostě nutí číst dál a dál.
V první kapitole je popsána situace z roku 1989. Poté o této dvojici a události není v knize ani zmínka, což je škoda.
Pokud jste či chcete být hnidopoši, budete kritizovat absurdní situace. I já jsem hnidopich, ale tohle mne prostě bavilo! Doporučuji!
Malinko SPOILER: po celou knihu jsem čekala, která z postav, které se v knize vyskytují, bude ten vrah. Mile mne překvapilo odhalení vraha, který byl "cizí" a objevil se až na konci☺️

Nikkaa
31.03.2019 4 z 5

Tak začneme obálka top:-) kniha za mě super napsaná, námět rozhodně nebyl špatný. Já jsem s knihou spokojená zakoupim další díl a uvidíme co bude dál... zajímavý spisovatel

Anie.M
29.03.2019 3 z 5

knihu jsem poslouchala jako audioknihu. je to takový průměrný thriller a bavil mě. zápletka mi přišla zajímavá, hlavní postava profesora a vědce byla dobrá volba. musím uznat, že místy jsem se ztrácela v tom vědeckém popisu (ale to bude spíš tím, že nejsem zvyklá na audioposlech), nicméně kratičkou pasáž o nožích a legendách jsem si užila. Konec nebyl nijak závratný a zdrcující, dalo se něco podobného předpokládat, ale i přes to se autorovy povedl.

Brams
27.03.2019 3 z 5

Vítězství marketingu nad realitou. Podle reklamy, která vás masírovala v tisku, na webu, nebo na FB, by jeden řekl, že to bude ta nejlepší kniha milénia. No, nestalo se tak, průměrná záležitost, kde sem tam vyletí střípek originality jako delfín nad hladinu.

mandari
24.03.2019 3 z 5

Kniha s nálepkou ... no, toho se už dopředu vždy bojím. Naštěstí je kniha alespoň čtivá a hlavní hrdina originální. Co ovšem pokulhává je ten "sci-fi" konec, resp. celá druhá polovina příběhu. Místo wow efektu tu naleznete spíše WTF efekty. Přesto trocha toho napětí tam byla a tak hodnotím průměrně.

Michaela91
23.03.2019 3 z 5

No nevím, námět dobrý ale celkový dojem slabší. Čekala jsem větší pecku podle reklamy, jakou kniha měla. Ale obálka ta se mi líbí moc .

shelma
22.03.2019 3 z 5

Na to, jakou to mělo reklamu, tak jsem čekal od to víc.