Temný vzorec

Temný vzorec
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448436/bmid_temny-vzorec-lMj-448436.jpg 4 614 614

Naturalista série

< 4. díl

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat o vlastní příčetnosti. Aby zachránil nevinné životy i sám sebe, sleduje Cray každé nové vodítko v případu vyšinuté zdravotní sestry, přestože pomalu ztrácí kontakt s realitou. Pokud má však dopadnout chameleonskou vražedkyni, musí čelit vlastní temné stránce, protože pouze v nebezpečných stínech najde to, co se snaží ulovit. A pro Craye je výprava nezaložená na výpočtech, ale pouze na intuici, tím nejděsivějším podnikem v jeho životě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dark Pattern, 2019

Ticiana
28.10.2020 4 z 5

První dil se mi libil, druhej a třetí mne stval a tady se mi to zas líbilo. Sice nechapu úplně konec ale myslim, ze v další části, která bude určitě následovat, se dozvíme vic. Za mne fajn strávený čas u čtení.

adevis
26.10.2020 4 z 5

Po Teorii vraždy jsem byla maličko zklamaná a doufala jsem, že Temný vzorec všechno napraví. Napravil. Kniha mě bavila od začátku do konce, i když ten konec Theo (Andrew) moc nevychytal. I přesto jsem z ni nadšena. Celkově jsem nadšena z celé série, vypadá božsky. Doporučuji.

JirkaTob
25.10.2020 5 z 5

První polovina knížky je špička. Nicméně od půlky jde kvalita dolů. Konec mě trochu zklamal. Stále je to ale to nejlepší, co si teď můžu přečíst.

Babouš
21.10.2020 5 z 5

Pokud v Šelmě Theo Cray potřeboval znát botaniku, v Hračkáři chemii a v Teorii vraždy se vyznat ve virech a bakteriích, v Temném vzorci vraha/vražedkyni může dopadnout jen pomocí matematiky. Jedna z nejlepších detektivek, které jsem letos četl, ale nepřekvapuje mě to, Mayne prostě umí psát a já to jeho kombinování vědeckých libůstek s napínavým příběhem žeru. Moje oblíbená scéna byla, když se Theo schovával ve skladu harddisků a pak si odtud našel kreativní cestu ven.