Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455047/bmid_nedotykej-se-me-WrE-455047.jpeg 4 1000 1000

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani slušnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v univerzitním skladu knih a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Avšak krok za krokem nahlíží Sage do jeho duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své, dosud nezodpovězené, otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Berühre mich. Nicht, 2017

Safrika
05.10.2023 3 z 5

Cetlo se mi dobre,sem tam jsem trosku proletela text na strance, kde vim, ze mi nic podstatneho neuteklo, dalsi dil jsem cist uplne asi ted nechtela, ale abych vedela co bylo dal, tak budu muset

kindlova42
31.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Nedotýkej se mě jsem nemohla odložit a proto jsem to přečetla za necelé dva dny.
Příběh o dívce co zažila nejspíše zneužívání (něco čtenář tuší hned od začátku, ale více se odkrývá postupně) a strašně se tedy bojí blízkosti mužů je napsaný velmi čtivě a citlivě.
Sage je sympatická postava a od chvíle, kdy ji do cesty přijde Luca, potetovaný sympaťák a ona mu začíná postupně věřit, jsem chtěla aby fáze přátelství přešla rychle v něco víc :D
Pokud bych měla něco vytknout, tak možná by místo častého zmiňování výroby šperku mohl děj obsahovat více dialogů mezi Sage a její doktorkou, dostali jsme v podstatě jen dvě krátké zmínky. Doufám, že to se ve druhém díle změní.
Také doufám, že Luca rozbije ciferník jistému Alanovi!!!

adela9728
22.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Rozhodně jsem nečekala, že by kniha byla nějakým hlubokým literárním počinem, který by mě svou genialitou úplně uzemnil. I přes to jsem nicméně trochu rozladěná z toho, jak strašně špatné to bylo.

Hlavní hrdinka, Sage, má osobnost pařezu, její jediný charakter spočívá ve výrobě šperků a v jejím traumatu, a po celou dobu jsem měla sto chutí jí přetáhnout něčím vážně těžkým po hlavě.

Luca, hlavní hrdina, je o něco lépe napsaný, snesitelnější, ale plochý jako zeď.

Jediný potenciál, který jsem spatřovala, bylo nelehké téma Sagina mentálního zdraví, a ani ten autorka dostatečně nevyužila. Sage má sice paniku z mužů, ale s Lucou se k něžnostem dostanou vlastně docela rychle, a to jí z nějakého, mně záhadného důvodu žíly netrhá. Navíc jsme svědky hodin a hodin nezajímavých, nudných a opakujících se vnitřních monologů, aniž bychom se dobrali nějakého zdárného cíle.

Co mě ale dostalo úplně nejvíc, byl konec. Autorka čtenáře nejdřív úplně odzbrojí zatraceně špatnou milostnou scénu, z níž jsem nemohla jinak, než se z trapnosti celé situace nekomfortně smát, načež se KONEČNĚ dostáváme k nějakému zvratu (deset stran pred koncem, podotýkám), na který jsem já osobně čekala celou knihu, a než se člověk stačí z celého toho literárního průjmu vzpamatovat, kniha zdárně končí uprostřed děje bez nějakého pořadného závěru. Tudíž pokud se chce člověk nadále týrat tímhle... příběhem, nezbývá mu, než překonat dalších útrpných 400 stran následujícího dílu.

Lucie.285
17.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Pokud hledáte oddechové humorné čtení okořeněné nějakou erotikou, tak to zde nenajdete. Nicméně se jedná o příběh, který se zabývá skutečně vážným tématem. Kniha je neuvěřitelně čtivě napsaná, ale musím souhlasit, že některé vnitřní monology a rozhovory s přáteli, zde byly úplně zbytečné, protože nás nikam neposouvají. Je zde Slow burn linka, vztah s Lucou se vyvíjí pomalu, ale ničemu to nevadí a dává to dokonalý smysl potom, co se Sage vše stalo. Konec je otevřený, proto je nutnost mít i druhý díl. Pořád jsem čekala, kdy Lucovi řekne pravdu, ale nic. Toho všeho se dočkáme až v pokračování. Příběh je vyprávěn pouze ze Sage pohledu, sice jsem teď četla mnoho knih s duálním pohledem, kde má člověk krásný přehled o myšlení obou hrdinů, ale tady to ničemu nevadilo, protože autorka dokonale dokázala popsat Lucovi pocity a pohledy i tak.

Gibis
16.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Jsem lehce zklamaná. Celou knihu jsem čekala na Sageino velké odhalení, že už se konečně svým přátelům svěří a bude problém nějak řešit, ale ono to bylo stále dokola. A konec mě tedy vyloženě naštval, to musím přiznat. Přijde mi, jako by autorka ukončila díl v půlce věty, chvíli jsem dokonce zkoumala, jestli mi v knize nechybí nějaké listy. Ale nechybí. Nic neukončeno, nic nevyřešeno a pokud chcete vědět, musíte číst další díl.

seethelight
10.07.2023

Nevím, jak moc je to chyba překladu, ale tak hrozné přímé řeči jsem dlouho nepotkala, trhá to uši. Příběh bez nápadu. Hlavní hrdinka mělká jako miska s instantní polévkou. Hlavní hrdina: no, takový povědomý.

Juici
20.06.2023 5 z 5

(SPOILER) .. Ale každý další krok, který jsem udělala, mě neuvěřitelně bolel a píchal přímo do srdce ..

Krásně napsaná kniha. Postavy (hlavně Sage a Luca) byly empatické. Moc se mi líbilo, že autorka dala Sage v knize čas léčit duši, protože ve většině knih je vyléčeno ze dne na den.
Nádherně napsaná část, kdy byli na vánočním trhu ve stánku, mě dojala a bylo mi hlavní hrdinky tak moc líto. Ve chvíli, kdy stánkařka koupila od Sage řetízek, jsem si uvědomila, jak je nádherná vlastnost radovat se z maličkostí.
Stejně tak mi bylo v knize sympatické, když spolu překročili hranici potom, co se Luca vrátil z díkuvzdání. Potěšilo mě, že se Sage nenapucla a nepřestěhovala na druhou stranu zeměkoule když ji kouknul do PC, kde se dozvěděl o Alanovi.

Silné téma zpracované opravdu s klidem a já jsem spokojená. Otevírám druhý díl a vím, že to určitě dobře dopadne, i když konec téhle knihy mě dost zamrzel. Už tak daleko spolu došli.

Zruza
05.06.2023 4 z 5

Líbí se mi jak autorka zpracovala tak těžké téma. Chvílemi jsem se bála, že to uspěchá a nebude to na příběh postavy sedit, ale naštěstí se tak nestalo. Jediné, co bych vyčetla je konec, který mi přijde lehce hloupý a nechápu, proč se stalo co se stalo. Těším se až si přečtu další díl této série.

Didi15
01.06.2023 4 z 5

Nebylo to špatné a to romanťárny opravdu nečtu, ale kniha byla zadarmo a tak jsem to zkusila . Bylo to fajn, sice naivní a všichni byli opět krásní a úžasní, ale četlo se to velice dobře . Konec byl totálně na prd , takže si druhý díl chtě nechtě budu muset přečíst:)

Nikusha
19.05.2023 1 z 5

Tohle bylo velký špatný. Nesympatické postavy, no asi všechny. Opakující se situace, nuda nuda. Nevím proč, přišlo mi to jako bych četla zoufalý pokus o Colleen.

FejKýý
16.05.2023 4 z 5

Tak ten konec je opravdu takový, že člověk potřebuje vědět, jak to bude dál. Jsem ráda, že druhý díl v klidu můžu začít. Kniha se četla lehce a rychle. Zhltla jsem ji cca za den a půl. Příběh krásný a Luca s April jsou parádní. Ovšem co se mi nelíbí, pořád opakování toho jak se Sage bojí. Ono to stačí jednou. I párkrát bych to zvládla. Ale tohle je skoro na každé stránce od začátku až do konce. Nezlepší se to. Tohle je opravdu velká škoda a proto nemůžu hodnotit úplně nejvýše. Kdyby se to tam pořád neopakovalo (zároveň to nejde nijak do hloubky, takže nechápu) tak je kniha minimálně o 100-150 stran kratší.

Jája92
14.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, opět jak jinak jsem četla dlouho do noci. Nemohla jsem se od příběhu Sage a její minulosti odtrhnout.
Překvapil mě Luca. Ještě jsem nečetla o hlavním hrdinovi, který hltá knihy a přeje si být knihovníkem a do toho je přitažlivý kluk, který nepotřebuje být středem pozornosti. To mě mile překvapilo.
Líbilo se mi jejich postupné sbližování, Sage se svůj problém snažila vyřešit odbornou cestou. Do toho nová škola, noví lidé, ale minulost číhala za rohem.
Samozřejmě jsem zvědavá na druhý díl, jak se s tím vším Sage popere.

Čtenářka368
02.05.2023 5 z 5

Tohle byla proste pecka. Přečteno už dvakrát. A pamatuju si, že poprvé jsem si trhala vlasy, že ještě nevyšel druhý díl a začala jsem pátrat v jakých jazycích už existuje, abych si přečetla pokračování. Autorka vám při čtení dokáže zlomit srdce hned několikrát. A ty sympatické hlavní postavy a jiskření mezi nimi, tohle když se v knize potká, je to vždycky super. A tady to všechno dosedlo.

alena7090
23.03.2023 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila, hned po dočtení jsem si objednala druhý díl. Děj tedy celkem předvídatelný, ale líbí se mi, jak je vyobrazen boj s vlastní hlavou.

michaelakoc
22.03.2023 5 z 5

Dnes dočteno a hned objednán 2. díl, který pokračuje přesně tam, kde první skončí. Za mě skvělý příběh a Sage věřím a chápu naprosto vše. I to, co udělala na konci, bylo pochopitelné, protože měla strach a měla pocit, že musí ostatní před svou minulostí ochránit. Jsem ráda, že autorka děj neuspěchala, protože to, co Sage řeší, nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Rozhodně kvalitnější YA literatura a za mě například lepší i jak tolik opěvovaná Colleen Hoover.

luckykniznisvet
20.03.2023 4 z 5

Na začátku mi přišlo, že se děj nikam neposouvá, tak půlka knihy je v podstatě na místě a nic se tam neděje. Naštěstí jsem ale čtení nevzdala a v knížce pokračovala. Druhá půlka knihy se četla sama, utíkalo to a já se těšila na každé písmenko. Ještě štěstí, že na mě doma již čeká druhý díl, protože jinak bych musela ihned do knihkupectví.

Máca216
19.03.2023 5 z 5

Kniha mě oslovila, přečetla jsem jí na jeden zátah. Z konce jsem vyřízená a musím si co nejdříve sehnat druhý díl!

JaAnička
13.03.2023 4 z 5

Je to asi taková standardní romantická kniha pro dospívající čtenářky, která se založena jenom na to, že láska k pravé osobě dokáže vyléčit fyzické i psychické problémy. Tečka. Asi tak by se dala kniha shrnout. Je docela čtivá, to se tomu musí nechat + hrdinka své problémy řeší a nenechává tomu volný průběh. Přesto si ale minimálně u 50 stránek říkáte "to je koza a on kozel" a v konečném důsledku, je mi jejich vztah jedno (možná je to můj osobní problém, ale chyběl mi tam "ten" šmrnc). Ten konec ale cením, ačkoli kdybych to nečetla zároveň s 2. dílem, asi bych trochu zuřila.

A teď k tomu, co mě pravdu a vážne dost štvalo. Ty poznámky pod čarou....naštěstí jich tam není moc, ale wtf...kdo se rozhodl, že vysvětlí pojem ivy-legue jako "břečtanová liga" ...by si opravdu zasloužil metál. ...Navíc je to nekontistentní, polovina amerických seriálů vysvětlena je (plus "co je to anime") a na druhou půlku se zvysoka kašle...proč je nevysvětlí, co je GoT, Stranger things, Upíří deníky, ale vysvětlí se, co jsou to Gilmorova děvčata? Prostě, co poznámka, to úsměvný poklad.

NiKub
26.01.2023 3 z 5

(SPOILER) No začátek jsem docela hltala. Zajímalo mě, jak to vlastně dopadne.Jenže pak přišla část kdy Luca slavil narozeniny a od té doby knížka byla nudná. Každý večer jsem se přemlouvala abych knížku dočetla. Strašně se to táhlo. Nečekala jsem už od knížky nic. Ale i přesto zvrat přišel poslední 4 kapitoly jsem jen četla nemohla jsem přestat. Čekala kdy konečně ten ulízacen Alan dostane co mu patří. Už jsem si říkala že to musí přijít. Jenže najednou Sage odchází od Lucy a konec. Jako vážně? No nic jdu pro další díl a doufám, že mě knížka bude bavit po celou dobu čtení.

kuwu
20.11.2022 3 z 5

...
Po začátku, který mi přišel jak přes kopírák od Kasten Začít znovu, ale oproti této knížce mě vůbec nebavil.
Po dějovém škrabání se na vrcholky hor, chvilkové rovince, přišel tvrdý pád dolů.
Do dalšího dílu určitě nepůjdu, začínám mít těchto knih - problém z minulosti a bum mávnutím proutku ho má nějaký kluk vyřešit a je z toho láska jak trám, celkem plný zuby.
Téma to je samozřejmě vážné, ale už ne.
Tři hvězdy za tu relativně dobrou rovinku.