Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 523 523

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown, 2013

Marry123
28.12.2021 4 z 5

Holly Black má prostě utahané začátky, to už jsem si ale zvykla u Krutého prince. :) Každopádně, tohle byla pěkná jednohubka (neurazila ani nenadchla). Cca za čtvrtkou se děj klasicky rozjel a nedalo se přestat. Upíři zas maličko jinak :) a Taně jsem fandila... každopádně mi chyběl nějaký epilog aby člověk věděl jak nakonec dopadla....

Karina_
13.12.2021 4 z 5

Knihu jsem zhatila velmi ale velmi rychle, četla jsem i v práci, MHD, prostě všude, děj mě rychle vytáhnu, ovšem konec... Každá kniha, kde je trochu romantiky, si žádá jasný a dobrý konec, abychom věděli "že žili šťastně až do smrti" A tady ten konec nebyl, každopádně v každé knize, kde takový konec je, tak je to takové trochu klišé, takže můj komentář je teď tak trochu rozporuplný, ale na kvalitě knihy to nic neubírá. Ihned jsem vyhledávala další knihy od autorky... Tímto doporučuji Nejtemnější část lesa

KatChiss
09.12.2021 odpad!

První kniha, kterou jsem od Holly Black přečetla, byla Krutý princ. A zamilovala jsem se. Do autorčina stylu psaní. Do vílího světa, který není tak kouzelný, jak ho známe z pohádek. A do postav, které se v průběhu celé trilogie měnily. Tímto se Holly stala mou oblíbenou autorkou, od které bych si přečetla i nákupní seznam, jak říká Marky.
Bylo jasné, že když znovu vyšla Nejchladnější dívka ve Městě chladu (s novým překladem a krásnou obálkou), tak po ni sáhnu. Navíc jsou v knize upíři, které miluji ze všech nadpřirozených bytostí nejvíce! Yay! JENŽE... tahle kniha byla šíleným zklamáním. Jakože obrovským. Vůbec jsem se nedokázala začíst, můj mozek nebyl schopný zapamatovat si jména postav nebo se o ně - byť jen malinko - zajímat. Těch 414 stran se táhlo jako týden před výplatou. Naposledy jsem se takhle trápila asi loni u Zjizveného krále.
Řekla bych, že předchozí odstavec dost vypovídá o mých pocitech. Jestli se do knihy i přesto pustíte, přeji vám, abyste z ní byli nadšení! :)

strana394
08.12.2021 3 z 5

Líbilo se mi, že upíři v tomto příběhu jsou opravdu krvelačná monstra, a ne jenom překrásné bytosti. Holly Black vystavěla neokoukaný svět velmi podobný našemu včetně historie a systém fungování upírů. Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Postupně se zde ale začala prolínat budoucnost s minulostí a taky se zde objevily kapitoly i z pohledu jiných postav, které ozvláštnily celý příběh.

Postavy byly dobře vykreslené a měly zajímavé charaktery. Autorka se nebála někoho zabít, a naopak někoho nového přidat. Hlavní hrdinka Tana mi sedla svou vytrvalostní, což se ukazuje celou knihu a hlavně tím, jak dokázala řešit nastalé situace, do nichž se dostávala. Gavriel, záhadná skvělá postava, která mě neskutečně bavila. Byl správně šílený, vypočítavý, galantní. Navíc jsem byla opravdu překvapená, když jsme se dozvěděli, kdo to vlastně je.

V knize mi ale “něco” chybělo. Poslední kapitoly mi přišly dost urychlené. Autorka nám tu trochu nechala otevřený konec a já můžu jen doufat, že to skončilo podle mých představ.

1259
07.12.2021 5 z 5

Upíři, drama a romantika jdou prostě k sobě a tohle je přesně ten příběh, kde je úplně všechno. Takže já jsem nad míru spokojená.

DreamerX9
29.11.2021 3 z 5

"Tato kniha je milostným dopisem všem knihám o upirech" slova autorky se kterymu musím souhlasit. Dej průměrný ale čtivý spíše pro mladší čtenáře. Četla jsem autorciny predesle knihy a vím že má velkou fantazii ale že je velká faninka upiru se dozvídám až z této knihy.

Knihokraj
29.11.2021 3 z 5

Knihy od Holly Blackové mám ráda, ale o téhle tak nějak nevím, co si mám myslet. Čtivé to bylo, ano, námět se pohyboval na hranici zajímavý, zároveň nic vyloženě originálního. Trochu mi ta atmosféra připomínala zombie příběhy. Karantény, upírství považováno jako nákaza... Pro mladé super, pro sečtělejší čtenáře spíš oddechovka. Na jednu stranu klasická upířina, na stranu druhou se ti upíři nechovají moc... konzistentně. Určitě ne ti mladí. Lidé je zavrhovali, ale nakonec - krom chuti po krvi - nijak zvlášť výraznou proměnou neprošli (viz Adrien).

Co mě ale vyloženě iritovalo, byl vztah mezi Gavrielem a Tanou. Jasně, nějaké náznaky tam byly, ovšem ne takové, aby z toho bylo "miluji tě". Upřímně jsem ani nepochopila tu jejich první pusu.

Celé to působilo strašně střípkovitě, nedotaženě. Četlo se to lehce, jen to nebylo tak... strhující.

blackoutzuzi
26.11.2021 4 z 5

Rozhodně se jedná o příběh zacílený na mladší věkovou skupinu - objevuje se zde romantická linka, krvelační upíři a hlavní hrdinové jsou teenageři. Také je tomu přizpůsobena celková atmosféra - nedočkáte se žádných brutálních scén, takže z toho mladší ročníky nebudou mít noční můry :) Rovněž styl psaní je zvolen tak, aby byl co nejjednodušší a příběh se tak čte skoro sám. Sice mě místy hlavní hrdinka neskutečně iritovala, ale i tak jsem si tento upíří příběh užila. Splnil přesně to, co jsem od něho očekávala - relax, pár napínavých scén, dobrodružství, snesitelnou romantickou linku. Škoda toho závěru, to už bylo na můj vkus trochu moc přitažený za vlasy, ale v kontextu s cílovou skupinou ho vlastně docela chápu.

Medasek
19.11.2021 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě moc nebavila.

Salvatoreanne
11.11.2021 3 z 5

(SPOILER) No.... Ja bych to shrnula do pár vět.
Zasazení příběhu zajímavé.
Hrdinka no asi tak normální.
Ta co nikdy nic nedokazala a teď dokáže vše.
Gavriel byl tam potenciál bohužel to nerozvinuli škoda.
Proč nezůstala upírkou, když se zamilovala do upira který se sotva ovládá?
Hele za mně da se to, ale znovu bych to ne otevřela.
Za mně kniha mohla byt zajímavější rozvinutější do více dílů, mohla být vice detailní a pohrat si s některými situacemi.
Gavriel tam je, ale ne zas tak často aby na konci řekl MILUJI TĚ.
A co se s Táňou vlastně stalo nikdo neví, tak že vlastně o ničem.
Děkuji knihu si užijte.

lenka7679
25.09.2021 4 z 5

Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi. Nakonec je to za čtyři, ale o chloupek.
Knížka je čtivá, ale přijde mi, že je strašně roztříštěná. Že autorka nevěděla, co vlastně chce psát. Zda to pojmout jako horor, nebo jako YA slaďárnu.
V podstatě byli všichni hodní a jen v pauzách, kdy tak moc hodní nebyli, si někoho zakousli.
Přišlo mi, že knížka je zkrátka nedodělaná a autorce zřejmě mnohem víc sedí knihy na díly, kde má čas se lépe rozepsat.
Určitě jsem v tomto žánru četla lepší knihy.
A teda ten konec, to už bylo trošku moc.

voody99
23.08.2021 5 z 5

Musím říct že tahle kniha mi vážně sedla. Jsem spokojená. Gavriel byl úžasný }:‑)
Ovšem ten konec mě lehce vyvedl s kolejí.
Holly prostě umí ať píše o chladných dívkách, vílím světě či kouzelné škole.

Roxik
12.06.2021 5 z 5

Knížky Holly Black mě prostě baví, jsou napsané s lehkostí a příjemnou svižností. Přesto, že upíří tematika je hodně častá, tak spisovatelka vymyslela města chladu, Ostru z Istry a zakomponovala do všeho internet, který je součást našich životů. Gavriela jsem si zamilovala, jeho způsob řeči a příběhy, které Taně vyprávěl děj oživilo. Postava Tany mě občas trochu pobavila tím, jak chtěla zachránit všechny a všechno, ale nevadila mi. Možná jen ten konec by mohl být jiný vzhledem k tomu, že kniha už nemá pokračování, vyvolával ve mě dost otázek.
Nicméně kniha se mi líbila a doporučuji.

Holkaodknih
24.03.2021 5 z 5

Super. Upíři popsáni jako krvežíznivà monstra a žádný preslazeny román. Gavrielovo způsob řeči byl okouzlující a dodával tomu šmrnc. V jeho šílenosti mi trošku připomínal jiného hlavního hrdinu z autorčiny tvorby.
Upíři jako hvězdy internetu, líbí se mi to.

JáŠárka
21.03.2021 4 z 5

Oddechovka s upíří tématikou. Nechybí ani romantická linka a spousta rozervaných těl. Děj je jednodušší, hrdinka má až neskutečné štěstí, ale postavy jsou hezky vykreslené a kniha se četla velmi dobře. Skoky do minulosti mi nevadily, občas byly i zajímavé.

kubakubikula
15.01.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní a než se to trochu rozjelo. Celkem mi vadily ty vsuvky z minulosti a že hlavní hrdinka měla vyloženě z pekla štěstí.
Suma sumárum byla kniha dobrá a doporučuji ji.

Kroana3
27.12.2020 1 z 5

Upírárny mám ráda. YA čtu docela dost, i kdyby jen proto, abych si udržela přehled.
Tohle je ztráta času. Hlavní hrdinka se chová hloupě a nelogicky. Hrdinou je šílenec. A ten konec je... meh. Zbytečná záležitost. Když chcete čtivou upírárnu, sáhněte jinam. Klidně k Rachel Caine nebo Tanye Huffové. Všechno je lepší, než tohle. Stmívání je lepší, než tohle.

Dokonce i upírárna má právo na příběh!

whiolet
21.11.2020 3 z 5

Možná, že kdybych tuhle knihu četla, když proběhla vlna "upíří mánie" byla bych z ní nadšená.
Možná už jsem přeci jen starší ročník a tohle pro mě spíš bylo průměrné čtení.
První polovina knihy byla celkem fajn, ta druhá už začala stagnovat. Tana udělala pro mě spoustu nepochopitelnych rozhodnutí a láska hlavních hrdinů mi přišla, taková umělá.
Přesto je to co se upíří tématiky týče jedna z těch lepších knih.

Listonožka
03.11.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Stylem psaní ideální pro teenagery. Jsem nepolíbená knihami ságy Stmívání, viděla jsem jen útržky prvního filmu a tak nějak mi to připadalo podobné.

Leena
03.10.2020 3 z 5

Tak asi pro jinou věkovou kategorii.
Hodně věcí, nad kterými jsem se pozastavila, viz rozmýšlení Tany, zda se stát upírem nebo ne, když už se krve stejně napila, a ne málo..
Ze začátku mě to bavilo, ale čím víc se blížil konec, tím se mi to zdálo nesmyslnější.
Ale nad těmito fantasy asi nemá moc smysl přemýšlet:-)

upíři

Holly Black