Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3461 3461

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

barbora.kr
10.02.2019 5 z 5

Já mám Hartla prostě ráda, i když to může být pro spoustu čtenářů pořád na jedno brdo. Je to pro mě prostě odpočinková literatura, která plní svůj záměr na 100%. Ze začátku mi vadilo množství postav, kvůli kterému jsem se moc nedokázala začíst, ale to bylo jen pár stran, pak už vše hezky dává souvislost, příběhy hlavních postav se hezky propojují. Takže za mě 5 hvězdiček.

Brambu
10.02.2019 3 z 5

Strašně těžce se mi kniha hodnotí. Příběh pojednává o životě nekolika kolegů v práci, kteří si na konci roku přislíbí, že v tom roce následujícím svůj život radikálně změní. A že se jim to některým opravdu daří, o tom není pochyb. Nečekejte ovšem bůhvíjakou senzaci, jde totiž o realitu života a ta umí lidí pěkně potrápit. Místy je to veselé, místy smutné, někdy až přímo dojemné čtení, ale na odreagování je to vhodné.

Kjája
10.02.2019 3 z 5

Když člověk nějak vstřebá těch zbytečně moc postav, tak se to čte celkem hladce. Pár vtipných pasáží ale nevyváží ten chaos a příběh Berta mi přijde trochu nereálný...Škoda.

Oliivie
10.02.2019

Napsané je to dobře, jenom na závěr mi u některých postav chybělo jakési ukončení. Celkově mi knížka přišla taková smutná depresivní. Nevím...

Ruzaaa
10.02.2019 3 z 5

Pro mě velké zklamání. Vyprávění o několika lidech, co zažívají za radosti a strasti, někdy těžko uvěřitelné. A když už to byla nuda, přidal autor další neuvěřitelnosti. Ono by to možná bylo fajn odpočinkové čtení, ale těch skoro 500 stran je opravdu až příliš. :-(

nikaj79
09.02.2019 2 z 5

Hrozně jsem se na novou knížku Patrika Hartla těšila. Všechny jeho knihy jsem přečetla jedním dechem a dost se u nich bavila. Ovšem v této knize na mě padal z příběhů všech osob smutek až depka. Měla jsem problém dočíst. Takže hvězdičky jen za osobitý styl psaní pana Hartla, kterého mám ráda.

Arwen777
08.02.2019 4 z 5

Knížky Patrika Hartla mám ráda hlavně kvůli jeho humoru a nadhledu, s jakým dokáže podat všední starosti, trápení a milostná zakopnutí. To mi ale v této knize chybělo. Místo pobavení a dobití baterek ve mně po přečtení zůstal smutek. Nemusím číst jen idylické příběhy, ale tohle bylo na mě až depresivní čtení. Neříkám, že je to špatná kniha, přečetla jsem ji za tři dny a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne, ale vracet se k ní asi nebudu.

Amanita79
08.02.2019 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale byla jsem celkem zklamaná. Napsaná je dobře, jen mi nějak nebyla sympatická ani jedna postava a do dočtení jsem se musela trochu nutit. Přišlo mi to takové unavené a nezábavné.

Michelinecka84
08.02.2019 3 z 5

Zajímavé čtení. Z počátku jsem se moc neorientovala ve větším množstvím postav ale postupně se jejich osudy proplétaly a nakonec sem se začetla a knížku dočetla téměř jedním dechem.

kleryna
06.02.2019 3 z 5

Klasicky Hartl, nezklamal.

girdi
05.02.2019 4 z 5

Byly to prima tři dny. Očekávání byla veliká, takže to je ten důvod proč jedna hvězda chybí. Holt když u mě si autor tu laťku svou prvotinou nastavil setsakramentsky vysoko. :) Ale i tak spokojenost.

Petra88
05.02.2019 3 z 5

Po sérii detektivek to byla příjemná oddychovka. Ale... Číst dvě knihy od Hartla po sobě a ta druhá být Nejlepší víkend, tak ji nedočtu. Spousta postav (některým se zbytečně věnuje moc času), žádná zápletka (není důvod se ke knize vracet), žádný humor a hlavně spousta omáčky kolem, ale kdyby ta omáčka aspoň někam posunula děj, to ne. Např. popisování snů. Jako k čemu?
Ale i tak jsem zvědavá na další knihu (jestli nějaká bude), ale předtím si raději přečtu pár detektivek. :-)

kopretitinka
05.02.2019

Nedočetla jsem ... možná kvůli očekáváním mě knížka nijak neoslovila. Patrika Hartla mám jinak ráda, ale tohle bylo tak nějak překombinované. Ke knížce se určitě vrátím, ale až později.

Hannik
04.02.2019 4 z 5

Výborná knížka, která se četla velmi dobře a vzhledem k tomu, že to byl po dlouhé době jiný žánr než co čtu, tak jsem byla velmi spokojená. Na druhou stranu jsou knížky Patrika dosti podobné, tak proto jen 4 hvězdičky. Jinak patří k těm lepším. :-)

anezur33
04.02.2019 5 z 5

Byly i lepší knihy,ale četla jsem i horší. Takže takový průměr.

Alex.rrr
04.02.2019 2 z 5

Tak tohle ne. Ve všech předchozích knihách se mi alespoň něco líbilo. Autor píše svým osobitým způsobem, a přiznám se, že nevím, jestli čtu stále první knihu nebo teď tu poslední. Děj je vlastně o ničem. Všechno se točí zase kolem velkých zadků středního věku a záletníků. Co mě dorazilo nejvíc je scéna kdy Markétě její syn (11let) opraví těsnění u pračky a ví, že snížením tlaku vody se rozhouká plynový kotel... jasně. a Jirka si u Aleny při milostné scéně všimne a upozorní jí, že má oprýskaný lak na nehtech na nohou a měla by s tím něco dělat... Nejsem si jistá, že tohle zrovna truhlář bude řešit..
za mě bohužel ne a u dočítání jsem celkem trpěla.

Mishell14
04.02.2019 5 z 5

I když jsem si myslela, že se v postavách nevyznám a bude v tom zbytečný zmatek, nakonec mi přirostli k srdci všichni. Krásné jsem si u ní odpočala a zároveň zamyslela. Za mě nádherná kniha...

Jitka822
03.02.2019 2 z 5

Hm co napsat? Kdo četl předešlé knihy Patrika Hartla, tak bude zklamán. Je to kniha příjemně psaná, ale je vlastně o ničem a rozhodně postrádá kouzlo předešlé autorovi tvorby. Nechci říct, že je špatná. Jen ve srovnání s ostatními není nejlepší.

radim2172
03.02.2019 5 z 5

Má první knížka od Patrika Hartla. Jakmile jsem se zorientoval v postavách, úžasné.

sachista
02.02.2019 5 z 5

Další hořkosladká záležitost od Patrika Hartla. V mém současném rozpoložení jsem nedokázal číst na jeden, dva zátahy, ale natáhl jsem to na několik týdnů. Posledních dvě stě stran jsem ovšem zhltnul poměrně rychle. Ačkoli se i čtvrtá Hartlova moc líbila, musím subjektivně poznamenat, že poprvé se mi zdá, že Hartl nepřináší nic nového a Nejlepší víkend je kombinací toho předchozí. Ale nevadí.