Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3460 3460

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Wikira
27.01.2019 5 z 5

Druhá kniha od tohoto autora. Okamžiky štěstí nebyly úplně můj šálek kávy, ale tohle se mi moc líbilo. Hezký propletenec, ve kterém se každý může najít.

tandula
27.01.2019 4 z 5

Jak už zde někdo psal - nadšení se nedostavilo. Líbilo se mi to určitě víc, než Jáchym a Veronika, ale přišlo mi to vcelku podobné jako Erotikon. Ten mě ovšem něčím zasáhl mnohem víc. I tady byly postavy super, zajímavé, zajímavé příběhy, ale knihu jsem dočetla a nějak mi to nebylo líto, že už jsem ji dočetla a je konec. Ale určitě doporučím dál!

Georgine
27.01.2019 2 z 5

Patrně prehnané očekávání způsobilo zklamání z první přečtené knihy tohoto autora. Nicméně zkusím ještě jiný titul a dám mu šanci ..

Hankah265
26.01.2019 5 z 5

Klasická "Hartlovina". Mě se to líbilo. Počet postav mi vůbec nevadil, snadno jsem se zorientovala. Takový popis části života jednotlivých postav, s jejich starostmi i radostmi. Příjemná oddechovka na dlouhé zimní večery.

Evka27
26.01.2019 3 z 5

Zpočátku trochu moc osob najednou než se čtenář zorientuje, ale příjemně lehké čtení. Taky mi trochu vadila čínština Yan a Pavla bez překladu.

ennlady
26.01.2019 3 z 5

Nenáročné, lehce stravitelné čtení. Sice jsem od toho čekala víc, ale líbí se mi Hartlova forma psaní, je taková laskavá.

LucušN.
26.01.2019 2 z 5

No, za mne nejslabší autorův počin. Nejspíš je to dáno tím, že jsem četla všechny předchozí díla. Celou dobu jsem měla pocit, že už jsem knížku četla, žádný nový přesah. Pan Hartl si jede svůj zaběhnutý styl.

Gabca1990
26.01.2019 3 z 5

Knihy od Hartla mám ráda a četla jsem všechny, ale za mě se mi tato zdála nejslabší. Celkově se mě knížka líbila, ale mohla být více čtivá a možná větší zápletka. Ohodnotila bych jako pohodovou oddechovku, která neurazí.

Trolice
25.01.2019 5 z 5

Mě pan Hartl baví. Nejvíc se mi líbilo vyprávění o Dáše a Bertovi. Akorát mi vadilo, že jsem nerozuměla Yan, ale chápání děje to neovlivňuje. Budu se těšit na další knihu.

Kalina
24.01.2019 1 z 5

Pro mne zklamání. Začátek byl čtivý, ale později dost jmen a pomalé plynutí děje.

Tanja00
24.01.2019 5 z 5

Taková milá knížka ze života. Člověk si popláče i se zasměje.

Aknel26
23.01.2019 3 z 5

Svůj komentář tentokrát rozdělím do několika bodů:
1) Knížka je velmi čtivá a je doslova nabitá dějem - sice jsou to často drobné příhody, které děj kolikrát ani neposunou, ale o tom přece život většiny z nás je. Patrik Hartl má velkou fantazii a líbí se mi, že pestrými náměty nijak nešetří. Leckterý autor by vzal některou pasáž, přidal spoustu omáčky a vystavěl celý román, zatímco u Hartla jsou i zcela nepodstatné a okrajové maličkosti zajímavé nebo vtipné.
2) Šest hlavních postav je příliš, tím spíš, že každý má ještě příbuzné, kolegy, sexuální partnery a přátele. Než se člověk ve všech jménech zorientuje, je čtvrt knihy pryč. A co je horší - ani jeden z hlavních hrdinů mi nebyl sympatický. Andreu a Pavla jsem nesnášela kvůli tomu, jak se ke Květě chovali, a skoro bych jim přála, aby s nimi Bořík jednal stejně, až budou staří. Pavel byl hajzl a Markéta mi připadala nudná. Bert byl docela fajn, ale tím lhaním (podle mého zbytečným) si to vždycky pokazil nejen u svých partnerek, ale i u mě. Co se týká Dáši, ta se během celého roku nijak zvlášť neprojevila ani neposunula a docela by se mi líbilo, kdyby na jejím dalším osudu byl vystavěn nějaký příští román.
3) Hlavními hybateli celého příběhu byly vzájemné lhaní, podvádění a neporozumění, nicméně téměř vše se zase uspokojivě urovnalo. A nebyla nouze ani o vtip či romantiku.
4) Slovo bimbálo je děsné a jsem ráda, že jsem se s ním krom knih Patrika Hartla nikdy nesetkala.
5) Název knihy mi ani přes závěrečné vysvětlení k příběhu nesedl.
6) Zatímco korektorka odvedla vcelku slušnou práci (oproti smutnému současnému standardu bylo chyb jen málo), grafika je hrozná: jednou jsou postranní okraje široké, jednou úzké, text skáče nahoru či dolů... Za ty peníze bych čekala lepší kvalitu.

Lienilda
23.01.2019 3 z 5

Nijak se neodlišuje od předchozích autorových knih, spíše by jí přispělo zkrácení a nějaká zápletka, záhada u které bych dychtivě čekala na rozuzlení. Tady nic, ve 3/4 knihy jsem si říkala, že už mě vlastně ani nezajímá jak to s postavami dopadne. A nechápu proč popisovat bláznivé sny téměř všech postav? Četla jsem vsechny autorovy knihy a budu zvědavá, jestli dalsi kniha bude v něčem "jina".

Barulinkas
23.01.2019 3 z 5

Nenadchla ale ani neurazila. Ideální kniha u které můžete vypnout a nad ničem nemusíte přemýšlet, prostě kniha na zimní večery :) Zábavná, čtivá a mě samotnou zajímalo, jak se příběh bude vyvíjet. Hartl mě zatím nezklamal :)

fušmar
23.01.2019 5 z 5

Autor o5 nezklamal.

Merynkaw
23.01.2019 5 z 5

Stejně je zajímavé, že o úplně obyčejném životě se dá napsat celá kniha a ještě jí chci dočíst. Není to napínavé, ale poutavé. Za mě všechny hvězdičky.

Daphodille
23.01.2019 2 z 5

Konečně k tomu došlo - nadechl jsem se a pustil se do četby autora, který se už natolik vyšvihl do výšin žebříčků, že na mě mohl shlížet z billboardů nad luxusní křižovatkou U Bulhara a lákat: vyzkoušej mě! Přímo si o to říkal. A proč ne? Jak jinak tuto plakátovou ikonu strhnout nežli tím, že jí dáme šanci?
Mohlo být strategickou chybou, že jsem Patrika Hartla začal zkoumat teprve od této čtvrté knihy. Ale už se to nedá odestát - byla to čerstvá novinka a mně přisála pod stromečkem se strohým věnováním a maskovaným příkazem - přečti to poctivě. Ušetřil jsem jistou sumu - neboť i bez toho by mě ale zvědavost na nově vzešlou hvězdu prózy ponoukla si knihu pořídit.
První dojmy - četlo se to skoro samo, řekl bych až průtočně. Hartl nezapře, že peřinu jazyka umí načechrat v důmyslných faldech a vzhledem k tempu odvážit jiskřivě praskající koření. Nebojí se prosté dějové věty proložit poetickou obrazností, často bodající špičkou sarkasmu. Přistihl jsem se, že se pousmívám a několikrát jsem opravdu padal smíchy pod stůl. Asi je načase odhalit karty a vypíchnout zvláště peprná spojení, jež mi v mozku zůstanou vryta, i kdyby knížka už ležela v nejspodnějším regálu: "S vytasenými koketními tesáky jako vlk v Jen počkej, zajíci dvakrát zopakoval, že už je opravdu velká slečna." Asi jen tak nezapomenu, že pánské přirození je "bimbálo". Pozadu nezůstává ani v názvech kapitol: "Pinda plná pilin" mluví za vše.
Obsahově to je "vztahovka", Ulice lemovaná Růžovou zahradou na délce téměř pěti stran - sází na postavy, které nám svým jednáním podávají velmi důrazný návod, čeho se v životě vyvarovat a čeho si považovat. Hrdinové v románu si lžou, oklamávají se, urážejí se, opouštějí, a když si odpustí, padají si zpět do náručí v slzách. A tak se to vine přes téměř pět set stran. Deset protagonistů je propleteno vzájemnými vztahy různého zabarvení - rodinnými, milostnými či přátelskými - přehazují si mezi sebou tikající nálože emocí, ale po veškerých přemetech se všechny ty mírně poblázněné duše uklidní ve šťastné konstelaci a vše končí (relativním) smírem. Abych nezapomněl - veledůležitým pojivem textu je sex - ať už je provozován z lásky, či ze samaritánství, provází čtenáře jako nejpřirozenější součást člověka. A někdo možná bude kvitovat s povděkem, že přímá řeč zhusta rozčeřuje řádky a že postavy mluví "jak jim zobák narostl" a zcela spontánně házejí vulgarismy.
Román Patrika Hartla neaspiruje na literární klasiku, ani to jeho čtenářská obec nevyžaduje: stačí, že v několika pestrých vrstvách obleče vaše volné chvíle do pestrého svetru textu. A splétat se mu to daří ohromně. Na svých billboardech si může v klidu držet svůj bělozubý úsměv.

jan8862
22.01.2019 odpad!

Rozharane, nekontinualni, odbite, kvalit předešlych knih nedosahuje

Evžen82
22.01.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka. Zpočátku mi knížka hodně připomínala Osm od Radky Třeštíkové. I zde se musí člověk soustředit, než pochopí, kdo ke komu patří. Ale pak se kniha čte sama.

Jana283
21.01.2019 2 z 5

Je to jako balíček čipsů u večerního seriálu. V danou chvíli si to užijete, ale druhý den už si na něj ani nevzpomenete.