Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3460 3460

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Nikolgut
21.01.2019 1 z 5

Další kniha, kterou jsem od Patrika Hartla přečetla. Neurazí, ale zároveň nepřekvapí,je dost podobná knihám předešlým.

Ivuska.09
21.01.2019 4 z 5

Pokud se vám líbil Malý pražský erotikon, bude se vám líbit i Nejlepší víkend. Ačkoli jsem erotikon četla nedávno, jsem s příběhem velmi spokojená - rozhodně nebyl stejný, i když byl na podobné vlně. Vůbec mi nepřišlo, že by se v něm nic nedělo. Nebo že by v něm bylo moc hlavních postav. Vlastně jsou v něm jen čtyři přátelé, kteří se znají z práce, a každý z nich má kolem sebe svou rodinu - nic příšerného. Nedoporučuji mladším čtenářům. Abyste si knihu užili, musíte dozrát - mít rodinu, děti, pochopit, co hlavní hrdinové prožívají a s čím vším vlastně člověk v běžném životě bojuje, pokud má až moc volného času a pitvá se ve svých emocích. Za sebe mohu tuto knihu doporučit.

blebuska
20.01.2019 3 z 5

Čtivá, odpočinková - jen mi knihy od Hartla příjdou "na jedno brdo"....

Šárkaxx
20.01.2019

Četla jsem ji jako druhou od stejného autora (opět dárek) a po první jsem od toho moc neočekávala. A stejně jako u Prvoka... No, pro někoho to bude asi příjemná oddechovka na dovolenou, ale mě to nebavilo. Teď spíš přemýšlím, komu by se ta knížka mohla líbit, že bych ji předala dál...

kathla
19.01.2019 4 z 5

Moje první kniha od autora a příjemně překvapila, těch necelých 500 stran jsem přečetla za pár dní. Ráda si přečtu i některý z dalších titulů.

Palus
17.01.2019 4 z 5

Bezva čtení, oddechovka na dovolenou...

Manyna
16.01.2019 2 z 5

Možná špatné načasování...Nejlepší víkend jsem nedočetla, mnoho postav, zamotaný děj, erotika...vím, že tohle všechno fungovalo v předchozích knihách, ale asi už mě to přestalo bavit.

BBaarča
16.01.2019 4 z 5

Hodnotím jako příjemné oddechové čtení, typické autorovi. Zpočátku jsem se zamotávala v postavách, ale aspoň člověk trochu procvičí hlavu. Konec byl na můj vkus docela rychlý a některé rádoby vtípky bych osobně vypustila (např. závěrečné Žanetino rande a pozorování broučků). Našla jsem ale i pár životní citátů a taky název knihy, pochopený u konce, pobízí k zamyšlení. Od teď si budu ten svůj "Nejlepší víkend" hlídat.

kroftik
16.01.2019 4 z 5

Prostě Hartl. Vtipná, cynická a reálná vztahovka. Žádný překvápko, přesto se čte moc příjemně.

kanitsuj
15.01.2019 4 z 5

Ač nejsem nekritickou obdivovatelkou románů pana Hartla, Nejlepší víkend se mi velmi líbil a považuji ho za jeho dosud nejlepší knihu - vše dávalo smysl, hrdinové nelezli z postele do postele, řešily reálné problémy a adekvátně se chovali. Ložnicový turismus nahradila velmi aktuální témata - autenticita trávení volného času a vztahová problematika tzv. single. Samozřejmě se jedná o jednoduché oddechové čtení, kterému nelze upřít zacílení na co nejširší okruh čtenářů, přesto byly v knize silné momenty, které jsem v předchozích románech pana Hartla nenalezla.

MiliKry
14.01.2019 4 z 5

Knížka mě bavila, ostatně jako každá Hartlovka, zasmála jsem se a ukapla i jedna slza.

LenkaV.1
14.01.2019 4 z 5

Četla se mi dobře, jako oddychovka na dovolenou - proč ne?

stanza
14.01.2019 3 z 5

Tak konečně dočteno a tentokrát to nebylo bohužel ono. Musela jsem se do čtení dost nutit a tak doufám že příště to už zase bude lepší "Hartlovina". ))))
A přidávám se k níže uvedené poznámce o zklamaní z horší úrovně tohoto vydání knihy.

gbrgbr
14.01.2019 odpad!

Moje první setkání s Hartlem a doufám, že poslední. "Bambino" prosím??? Za mě ostuda české literatury. I oddechovka by se měla udržet nějakého standardu. Toto považuji za naprostý úpadek a dehonestaci.

Tyrkysovka

Hartl piše fantasticky

piney
14.01.2019 5 z 5

Pěkně jsem si oddychla. Hartla čtu ráda. Vždycky chvíli žiju s Patrikovými postavami a knihu se snažím nehltat, aby mi vydržela déle.

Vladii
13.01.2019 5 z 5

Co čtenář, to jiný názor. Kniha byla zase moc fajn a četla se dobře, ale je pravda, že oproti předchozím mi také přišla trochu slabší. I přesto knihu mohu doporučit.

pif69
13.01.2019 4 z 5

Byly časy , kdy se četl Páral , pak Viewegh , no a teď je to Hartl .
Nečekejte žádné hluboké filozofické úvahy . Čekejte vyprávění o životě obyčejných lidí v obyčejných dnech , ovšem umně a poutavě napsané .
Nejlepší víkend je možná trochu moc zalidněn . Když čtení přerušíte na více jak hodinu , tak musíte (jste li sklerotičtí jako já) , projít pár stránek nazpět , abyste se znovu chytli .
Hodnotím 4* , pro mne zábavné a vtipné čtení .

MojmirM
13.01.2019 2 z 5

Po predchozich knizkach autora jsem ocekaval vyrazne vic. Prislo mi to prekvapive vsedni, prazdne, trivialni. Spousta vaty, kvanta textu, ktery ani nic nepopisuje ani nikam neposouva dej. A drivejsi vypointovane vtipne situace se taky nejak vytratily.

dawson321
13.01.2019 5 z 5

Když si čtu komentáře níže, nabyl jsem dojmu, jako by toto byla nejslabší Hartlova kniha. Za mě musím říct, že mi přišla daleko čtivější a zábavnější než předešlé Okamžiky štěstí (které jsem měl chvílemi potíž vůbec dočíst). Naopak tuto knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah - což je myslím při fakt dost hojném počtu postav výhodou, jinak bych se po čtecí odmlce asi trochu v té změti všech lidí ztrácel. Hartl v této knize rozehrává několik dějových linek, kde se mísí klasické vztahovky jako nevěry, nové lásky, rodičovství, rozchody, rodinné trable...Každý čtenář si v knize myslím najde tu svoji oblíbenou postavu, se kterou se může sžít. Také oceňuji zasazení děje do reálií, které i mě jsou blízké - zimní dovolená v Jizerkách, pražská místa, návštěva festivalu Mácháč apod. Pokud jste sledovali český seriál vysílaný před několika lety na HBO, který se jmenoval Až po uši, přijde mi kniha stylem hodně podobná a seriálovým fanouškům by se jistě mohla líbit.