Největší strach

Největší strach
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485059/bmid_nejvetsi-strach-S7r-485059.jpg 4 113 113

Student Matt Pine se po proflámované noci vrací na kolej, kde na něj čekají strašlivé zprávy: skoro celá jeho rodina – matka, otec, malý bratříček a sestra – přišli na prázdninách v Mexiku o život. Místní policie tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu, ale FBI a Ministerstvo zahraničí mají svoje pochybnosti – Mattovi o nich ovšem odmítají něco říct. Tragédie se dostává do hlavních zpráv, protože o Pineových už se v minulosti hodně mluvilo. Mattův starší bratr Danny, který si odpykává doživotní trest za vraždu své přítelkyně, byl protagonistou populárního dokumentárního seriálu, který naznačoval, že byl odsouzen neprávem. I když na Dannyho straně stojí celá Amerika, Matt má tajemství, které nikdy nikomu neřekl: v noci, kdy byla Charlotte zavražděna, viděl něco, kvůli čemu věří, že je jeho bratr opravdu vinen. Úmrtí v Mexiku vypadají čím dál podezřeleji a zdá se, že nějak souvisejí s Dannyho případem. Matt teď musí odhalit pravdu o zločinu, kvůli kterému jeho bratr skončil za mřížemi, riskovat život a postavit se svému největšímu strachu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Every Last Fear, 2021

Sammy.Boy
30.06.2022 5 z 5

Příběh rodiny, kterou rozdělí a nakonec zase spojí životní tragédie. Už přebal knihy, který mě ve výloze knihkupectví naprosto zhypnotizoval, slibuje hutnou atmosféru. Tu autor navíc ještě podtrhl množstvím prekérních situací kolem hlavního hrdiny. NEJVĚTŠÍ STRACH jsem měl z překombinované pointy, ale vysvětlení nebylo nakonec vůbec tak složité, jak se jevilo na začátku. Úvod a závěr mě dostal! Moc se těším na autorovy budoucí knižní přírůstky.

L.Helena
09.06.2022 4 z 5

Zajímavá zápletka, i když docela smutná. Děj se neustále posouvá kupředu, příběh se vyvíjí, kniha se dobře čte. Od thrilleru očekávám, že budu napjatá jak struna od začátku až do konce, což tady sice nebylo, ale jako detektivka hodně dobrá.

hana1039
31.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Doufám, že se u nás ukážou i další knihy tohoto autora, děj má švih, žádná zbytečná,, omáčka,, Není to úplně klasické vyšetřování, jak jsme zvyklí u trihllerů...bohužel dost smutné je na tom, kromě tragédie rodiny, to, že skončí za mřížemi i nevinní lidé, ať už zkorumpovaným systémem a v některých zemích i policie se moc nenadře, aby místo činu prohlédla důkladně...

ArwenAragorn
29.05.2022 4 z 5

75%

Výborný thriller. Mattův bratr Danny je ve vězení za vraždu své přítelkyně a jeho rodiče, sestra a mladší bratr zahynuli při nešťastné náhodě v Mexiku. Byla to ale opravdu nešťastná náhoda?
Příběh je ozvláštněn vstupy z Dannyho dokumentárního seriálu o své nevině, který sleduje celá Amerika. Kniha má spád, dobrou zápletku a skvělý neočekávaný konec.
K přečtení ji doporučím.

vnimatkrasu
07.04.2022 5 z 5

Adrenalinem napíchanej thriller s řadou současných témat (Netflix dokument!), kterej takřka dokonale splňuje to, co od moderního page-turneru čekám. Výtečně valí kupředu, skvěle zalamuje kapitoly a umně pracuje s vodítky, podle kterých můžete odhadovat finálový odhalení. K Alexovi Finlayovi si přilepte hvězdičku. Jestli tohle není rising-star světovýho thrilleru, sním svou čepici s logem Detroit Red Wings!

Alex Finlay
americká