Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537564/bmid_nemesis-66324945386ab.jpg 4 4138 4138

Harry Hole série

Výstřední milionář Jason Rafiel, s nímž se slečna Marplová setkala v příběhu Karibské tajemství, jí zanechal zvláštní dědictví – slečna Jane získá 20 000 liber, když přijde na kloub případu, o kterém nemá žádné informace. Heslo zní NEMESIS (antická bohyně pomsty). Slečna Marplová nabídku přijímá. O několik dní později se dovídá, že jí pan Rafiel zaplatil putování po anglických historických domech a zahradách. Brzy zjistí, že tím Rafielův plán nekončí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Sorgenfri , 2002

Interpreti: Růžena Merunková , Otakar Brousek ml.

Řihis
03.05.2018 5 z 5

Od začátku až do konce zajímavý a napínavý příběh. Kniha mě hodně bavila. Dávám palec nahoru.

brijana
03.05.2018 5 z 5

Velice napínavý příběh. Jen vraha se mi tentokrát podařilo odhalit dříve, než u jiných příběhů s Harrym... Těším se na daší pokračování, kde jak doufám, už dostane toho "Davida Haselhofa" za mříže.

voytech
01.05.2018 5 z 5

Dřív jsem žil v iluzi, že mě krimi nebaví. Nemesis jsem přelouskal za tři dny a chci další knížky ze série. Moc zábavné čtení.

kvnhvta
18.04.2018 5 z 5

Poslouchal jsem jako zdramatizovanou audioknihu, dokonce dvakrát a fakt líbilo.

bivana009
08.04.2018 4 z 5

Tento díl byl o malinko slabší než předchozí, ale celkově hodnotím jako skvělou detektivku se zajímavou zápletkou. Harry tady opět nezklamal.

Majkrofon
29.03.2018 4 z 5

Tento diel ma bavil o trochu menej. Stále ide o veľmi kvalitnú severskú krimi, avšak, miestami mi to prišlo až moc prekombinované a chaotické. To však nič nemení na tom, že sa na ďalšie diely s Harrym Holeom teším, aj keď si dám asi menšiu pauzu, o to viac sa však budem tešiť na ďalšiu knihu.

IGEA
21.03.2018 5 z 5

Hodně čtivé. Výborné.

terka1011
14.03.2018 4 z 5

Díl o trošičku slabší než díly předešlé, ale stejně to bylo super a napínavé! Velké plus za postavu Raskola, který mě opravdu velmi bavil. :)

karolka
05.03.2018 3 z 5

Pro mě velmi zmatená, nečtivá, přehršel anglických slov bez překladu. Snad bude další díl lepší.

michaela6503
05.03.2018 3 z 5

Tenhle díl byl trochu opačný. Ze začátku mě neskutečně nadchl a začetla jsem se rychlostí světla. A postupně to bohužel upadalo. Samozřejmě mě to bavilo jako všechny Hole detektivky, ale z těch 4, které jsem již přečetla, je pro mě tahle nejslabší bohužel prozatím. Už se ale stejně moc těším na pentagram. O:)

3nitka
04.03.2018 3 z 5

Podľa mňa nič extra. Ku koncu tie zvraty, čo ja viem….

iwosh
04.03.2018 4 z 5

..., a už se to rozbíhá, první kniha z prvních čtyř, která u mě za super, od 215 stránky na jeden zátah, nešlo to odložit, muselo se to dočíst, ... :)

nik077
02.03.2018 5 z 5

HH mám ráda.....takže za mě super kniha....

Johhanka79
25.02.2018 4 z 5

Část zápletky a "vrah" mi byl jasný skoro od začátku, zbytek děje již ne. Jako vždy čtivé a mající spád. Jen Harryho mi je nějak líto... dobrou náladu nečekejte.

Blafoun
25.01.2018 3 z 5

S každým dalším dílem doufám, že se mi to začne líbit víc, nicméně se stále pohybuji na hranici, jestli případy s HH nepřestat číst, ale konec knihy vždycky moje váhy lehce přetlačí na pozitivní stranu. :-)
Kromě toho, že mi to připadalo docela překombinované a natahované, tak mám neustále pocit, že autor má perverzní sklony srážet Harryho na kolena, hned jak se trochu oklepe. Proč musí výborný kriminalista vypadat jako bezdomovec, být alkoholik a stále tragicky přicházet o ženy, na kterých mu záleží? Není to už trochu moc? Podle mě je to ujeté. Na druhou stranu záporákovi se až neuvěřitelně daří. :-)
Ještě že se aspoň objevila Beáta...

Zakyss
12.01.2018 4 z 5

Asi jsem čekala daleko víc, od věhlasného a všude chváleneho Nesba. Trvalo mi se začíst. Na mě je tam nějak moc omáčky kolem a kolem a zamotávala jsem se v některých nekonečné dlouhých souvětích. Několik podstatných situací, kterým já bych určitě dala více prostoru a "dramatičnosti" se v knize tak nějak jen "oznámí". Každopádně má autor výbornou fantazii, nápady. Nedokázala jsem předem odhadnout nikoho. Autora určitě nezavrhují a myslím, že v budoucnu po jeho knize ještě sáhnu.

silhavaemilka
05.01.2018 5 z 5

Má pátá Nesbeova s Harrym. Mě se líbila hodně. Musím se přiznat, že tentokrát jsem s vrahem Anny byla uplně vedle :D.... Jen i docela chybela Rachel :(....

Terry11
30.12.2017 2 z 5

"Přijít o život není to nejhorší, co se může člověku stát. Nejhorší je ztratit to, pro co žijete."

Jestliže mi hlavní hrdina nejen svými hygienickými návyky a projevy připadá nechutný, je něco špatně. Nesedne mi ani vyšetřování případů, je to tak nějak rozvleklé, prostě nevím, co by mě přinutilo vzít do ruky pátý díl.

Eunike93
28.12.2017 5 z 5

Neskutečně napínavé. Nevím, jak jinak vyjádřit své pocity po přečtení 4. dílu HH. Jsem opět velice spokojená a vřele doporučuji. Musím ovšem přiznat, že prolínající se děje působily chvílemi chaoticky. To je bohužel u Nesba poměrně časté, ale na kvalitě to (u mě :-)) neubírá.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem Nemesis a Pentagram četla hned po sobě, dosti mi splývají. Často je beru jako jeden celek, jelikož obě knihy mi přijdou asi tak na stejné úrovni. Dobré úrovni. Setkáváme se s milou Beátou Lonnovou, kterou mám z Harryho kolegyň asi nejraději. A to v průběhu všech knih série. Pro mě nepředvídaný zvrat na konci knihy tomu všemu jen přidává. Nedokázala jsem se odtrhnout.