Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537564/bmid_nemesis-66324945386ab.jpg 4 4192 4192

Harry Hole série

Výstřední milionář Jason Rafiel, s nímž se slečna Marplová setkala v příběhu Karibské tajemství, jí zanechal zvláštní dědictví – slečna Jane získá 20 000 liber, když přijde na kloub případu, o kterém nemá žádné informace. Heslo zní NEMESIS (antická bohyně pomsty). Slečna Marplová nabídku přijímá. O několik dní později se dovídá, že jí pan Rafiel zaplatil putování po anglických historických domech a zahradách. Brzy zjistí, že tím Rafielův plán nekončí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

Sorgenfri, 2002

Interpreti: Růžena Merunková , Otakar Brousek ml.

Briv
12.07.2020 3 z 5

Harryho čtu pěkně od prvního dílu, ale teď - u čtyřky, u mě nastalo zakolísání. Tento díl mě prostě moc nebavil. Možná to bylo způsobené některými postavami, které se zde objevily. Ale ať mu nekřivdím, tak na druhou stranu mě dost bavilo zkoumání kamerového záznamu a v tom byla Beáta skvělá. Kdoví, kam až to holka dotáhne. Jako jo, půjdu číst i pětku a uvidíme.

slunicko1958
02.07.2020 5 z 5

Můj vztah ke knihám o HH se postupně vyvíjí, ale tento detektiv mi není sympatický. Ještě zdaleka ne!
Nejprve jsem četla Sněhuláka a nijak zvlášť nadšená jsem nebyla. Pocit z dalších knih byl jak na houpačce. Nemesis se mi líbila, tento objemný román jsem přečetla rychle. Výhrad můžu mít spoustu, ale nechci. Bála jsem se o Beátu, naštvalo mě, že Princ zůstal neodhalen. Několikrát jsem si myslela, že jsem vraha Anny i bankovního lupiče již sama odhalila a jejda! Zase bylo všechno jinak. Mám důvod číst další příběh, protože chci vědět, jak Hole Prince odhalí.

Tereez8662
27.06.2020 5 z 5

Úžasný příběh a zápletka. Knihu nelze jen tak odložit.

Dolik13
09.06.2020 3 z 5

Bohužel, ale Harry Hole je pro mě stále dost nesympatická postava. Faktem je, že si to způsobuji sám, když jsem četl nejprve Sněhuláka a teď Nemesis, takže hodně na přeskáčku, nicméně...
Nesedí mi ani styl autora. Kniha v celkovém kontextu vyzní zajímavě, ale 500 stránek je na mě strašně moc, zvlášť , když se jedná o kriminálku. Neříkám, že Nesbovi nedám šanci do třetice, ale už teď vím, že nepůjdu s většinovými davem a že mezi mé oblíbené autory patřit nebude.

HellBell
05.06.2020

(SPOILER) Pozor, může obsahovat spoiler!!!
Prosím, mohl by mi někdo vysvětli, jak do toho nakonec byla zapletena Astrid Monsenová alias její alter-ego? V tomhle jsem se totálně ztratila :D.

Gard
18.05.2020 5 z 5

Chytré, komplikované, sympatické, brilatntní. A to samé platí i pro Harryho Holea.

zimka.r
14.05.2020 4 z 5

Asi pravda, že každá další kniha je lepší. Ale já asi na detektivky nemám hlavu. Ztrácím se ve jménech, dějových linkách, ale na konci se mi vše spojí dohromady, tak nevím jestli to tak má být... ?! Další díl určitě otevřu, ale né hned :)

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Bohyňa pomsty: - knižka napínavá od začiatku po koniec. Autor vtiahne čitateľa do deja už na začiatku príbehu. Kriminálka, pri ktorej sa postupne rozuzľujú nové a nové skutočnosti. A hoci si čitateľ myslí, že hlavná postava páchateľa (páchateľov) už odhalila, je na omyle. Až záver prinesie definitívnu odpoveď na otázku, kto za tým všetkým stoji.

Ookmalej
06.04.2020 2 z 5

Tak nevím. Ze začátku to vypadalo napínavě, ale pak už to bylo celé takové zamotané. Světlý moment byl v těch střizích do Jižní Ameriky a pak ta napínavá scéna, kdy Beatě míří vrah na hlavu a odpočítává. Ale zbytek toho mě nějak neuchvátil. Když to srovnám se Sněhulákem, je to slabý odvar. Celou dobu jsem se nutila do toho to dočíst, protože je to přece Nesbø, ale jsem rozčarovaná. Podobně jako v Netopýrovi.

Janadvorackova
25.03.2020 2 z 5

První z autorových knih, která mě vyloženě nebavila.
Asi kombinace námětu a přednesu audia. To první bylo jako z pětačtiřicetiminutového dílu obyčejné kriminálky, celkem nuda.
A to druhé nebylo nic moc.

pavčape
23.03.2020 3 z 5

Rozhodla jsem se pokračovat ve čtení případů Haryho Holea postupně a myslím, že to má smysl. Jsou lepší a lepší. A také se jeho osobní život vyvíjí. Začala jsem kdysi Sněhulákem, ale teprve postupně s tím jak čtu od začátku vnímám vývoj postavy i všeho kolem.

janadibelkova
06.03.2020 3 z 5

Až touhle knihou se začínám do Harry Holea začítat..a zajímá mě, jak bude v životě i práci pokračovat dál. Určitě doporučuji každému, kdo čte rád detektivní příběhy.

pestas
29.02.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pustila hlavne diky vyzve. A musim rict, ze byla o moc lepsi nez oredchozi dily. Jen teda misty az moc prekombinovane.

Pavlapila
26.02.2020 5 z 5

Hodně mě to bavilo. S každým dílem víc a víc. Supr detektivka. Líbí se mi, že se díly prolínají a tak nějak na sebe navazují. Doporučuji číst od začátku série. Děj je občas trochu složitější, stalo se mi (i v předchozích dílech), že jsem musela zalistovat zpátky a dohledávat, jak co bylo. Mě to ale vyhovuje a těším se každopádně na další díl.

smejkalova.m
15.02.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Moc se mi do ní nechtělo, protože první dva díly se mi nelíbily vůbec, třetí ušel a tenhle byl super. Tak jsem zvědavá na Pentagram. :)

frantisek8863
12.02.2020 4 z 5

Dvě vraždy, loupež a osobní propojení s HH je komplikované a složitě zapletené. Nemohl jsem se zbavit dojmu překombinovanosti i když se vše rozplétalo.Vodítka jsou v příběhu poházená, stačí je vnímat a sbírat. Autor se klidně mohl spokojit jen s linií jednoho zločinu. I přes zbytečnou komplikovanost se to slušně četlo a děj byl napínavý a dobře ubíhal.

JanaBalunova
10.02.2020 4 z 5

Nemesis byla, řekla bych, troku zdlouhavější. Ale i tak velice poutavý příběh. Je neuvěřitelné, jak si autor píše detektivku a na pozadí vám podsouvá ještě jeden nedořešený případ a ještě k tomu se to táhne přes tři díly... To člověka nutí pokračovat... A to mě baví!

fruitbueno
03.02.2020 4 z 5

Je to strašné, příběh samotný zase vynikající, ale když já už se nemůžu dočkat, až konečně odhalí tu krysu Waalera! :D

derminator
20.01.2020 5 z 5

Jelíkož čtu díly na přeskáčku, již vím jak to bude dopadat dále, nicméně potřeboval jsem se dozvědět další dílek skládačky, a tentokrát jsem neodhalil vrahy. Knihu doporučuji za 80%.

Katka.N3
19.01.2020 4 z 5

Hezká detektivka. Autor se díl od dílu zlepšuje a příběhy jsou čím dál tím více poutavé. Těším se na další pokračování.