Nenech to být

Nenech to být
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536014/bmid_nenech-to-byt-6615376c031e0.jpg 4 491 491

Malé lži a velká tajemství dokážou zničit vztahy nejen v kruhu rodinném, ale přímo v celém městě. Co přesně se tenkrát za parných letních dní stalo, na to se zádumčivý detektiv Napoleon „Nap“ Dumas snaží nalézt odpověď už patnáct let. Proč skončil jeho bratr Leo pod koly vlaku a kam zmizela jeho láska Maura? Teď to konečně vypadá, že se aspoň přiblížil k odhalení pravdy – v souvislosti s vyšetřováním vraždy jsou objeveny Mauřiny otisky prstů. Díky nim hlavní hrdina postupně odhaluje nejen to, kdo mohl za tehdejší tragédií stát, ale zejména si uvědomí, že vůbec netuší, čeho všeho byli jeho nejbližší schopní Pomůžou detektivovi promluvy s mrtvým dvojčetem Leem, anebo bude zapotřebí obrátit se na osoby živé?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Don't Let Go , 2017

Interpreti: Gustav Hašek

Hella
16.08.2020 3 z 5

Nemůžu hodnotit jinak, než že pouhý průměr. Nějak mě nenadchl závěr, přišel mi slabý, neuspokojivý a divný.

Opatov
15.07.2020 5 z 5

Klasický Coben s překvapením na konci. Knížka se rozjede hned od prvních stránek a má spád. Konec byl opravdu překvapivý. Doporučuji.

lucakuca
06.07.2020 5 z 5

Uff, nemám slov. Na jeden zátah. Slova jsou u této knihy jako slepák. Naprosto zbytečná!

m_martina
21.05.2020 5 z 5

Mám to podobně jako většina čtenářů zde, Harlan Coben je sázka na jistotu. I tato kniha je napsaná jeho skvělým stylem a dobře se čte.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Coben je sázka na jistotu. Četla jsem už tolik jeho knížek a u žádné se mi nestalo, že by se mi nelíbila. Všem moc doporučuji, protože tahle konkrétní je asi ze všech nejlepší.

Prateri
08.04.2020 4 z 5

Napínavé, také dost zamotané. Rozkryté situace, které se staly kdysi dávno, mění názory na přátele i rodiny a do toho tajemství státního významu, které jaksi moc nepočítá s civilisty (to mě vždycky pěkně namíchne). Je to čtivý Coben, ale ne nejlepší. Chci říct, že mně se některé jeho knihy líbí víc.

romanka26
22.03.2020 3 z 5

Souhlasím s komentářem pode mnou. Toto mne moc nebavilo.

Janík511
22.03.2020 3 z 5

Moje třetí kniha od Cobena a tentokrát se mi nelíbila. Za druhou půlku dávám nakonec 3 hvězdičky, jinak jsem měla po prvních 100 stránkách chuť knihu odložit. Dám si na zlepšení chutě něco jiného. Tohle mě vůbec nebavilo.

viva71
15.03.2020 5 z 5

Napnutá jako struna až do konce. Cobenova kniha opět nezklamala. Začátek pozvolný a děj postupně graduje, takže v závěru už jsem se nemohla odtrhnout.

Dáduše
09.03.2020 4 z 5

Detektivky nečtu a moc mě nebaví, takže na detektivku super!! Líbila se mi a záhadu jsem předem neodhalila. Možná se mi příběh zalíbil, protože velice ráda čtu záhady a mystéria.

Jana8774
08.03.2020 5 z 5

Super, precteno za dva dny. Zvedavost me nutila cist i kdyz uz jsem mela davno spat.

Michnicka
25.02.2020 4 z 5

Kniha se čte sama. Nechybí napětí. Konec jsem opravdu netipovala a strašně mě překvapil, jak opravdu vše zapadlo do sebe.

Evelin2506
25.02.2020

Knihu jsem si pořídila jako audioknihu do auta. Začátek byl dost těžkopádný, s každou další kapitolou se děj zrychloval. Zcela jsem postrádala nějaké řešení smrti bývalého vedoucího základny - sice to byl padouch, ale mě to tam chybělo. Moc mi nesedělo měnění hlasu pro ženské postavy.

Poeta.kno
18.02.2020 4 z 5

Klasický Coben, s každou další přečtenou stránkou se děj mění směrem, který dopředu nedokážete odhadnout.

kofola33
26.01.2020 5 z 5

Ja jsem spokojena. Cetlo se mi dobre, melo to spad a konec jsem tak uplne necekala. Coben me opet nezklamal.

Lena79
25.01.2020 4 z 5

První třetinu knihy jsem četla téměř s nechutí, něco mě rušilo, nemohla jsem se začíst. Pak ale příběh dostal nějaký náboj a zbytek se už četl sám.

Pampelda
22.01.2020 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila .Čtivá ,napínavá .Do konce jsem netušila kdo vraždil .

soupik2012
27.11.2019 4 z 5

Takové hodnocení a tolik chvály, ale u mne to nějak nezabralo. Příčinou je především málo uvěřitelný příběh. Držet v sobě stále stejnou nenávist 15 let? No budiž, ale to samotné řešení situace? Mělo to šokovat, ale nemělo to v první řadě znít věrohodně? Bohužel, já v detektivkách prvky fantasy promíjet nemohu. Ale jinak je to napsané velice dobře. Jedna dějová linka, která odbočuje pouze do zasněných rozprav Napa se svým zesnulým bratrem. Hodnocení knihy mám 3,5 a ke 4 se přikláním díky vynikajícímu audio knižnímu zpracování. Pan Gustav Hašek opravdu umí.

veronika7536
22.11.2019 4 z 5

Přesně takhle to mám ráda. Takovýhle styl u detektivek prostě miluju. Zaujmout hned od prvních stránek, abych se nemohla odtrhnout a pak mi to pěkně nakonci nečekaně nandat. První kniha od Harlana a chci víc.

niknikita
16.11.2019 5 z 5

Příběh, který Harlan Coben postavil jako rozhovor se svým bratrem byl další z jeho úžasných spisovatelských nápadů. Vracel se v ději a ve vzpomínkách, aby nakonec svoje čtenáře nachytal nepřipravené na nečekaném rozuzlení...zase mne ten sympaťák dostal a já se těším, co mi naserviruje příště.❤️

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962