Není úniku

Není úniku
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1325 1325

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit, 2017

Lejdus
19.08.2019 4 z 5

Pribeh zajimavy. Taky bych si to dokazala predstavit jako film. Nektere casti mi prisly az prilis, neco mirne nedotazeno, ale celkovy dojem z knihy je pozitivni.

Ještě dodám, že kniha v podstatě popisuje příběh v rozsahu pouhých max. 12ti hodin :)

gordon13
16.08.2019 5 z 5

Není úniku si dovedu úplně jasně představit jako akční film, musím přiznat, že se mi kniha líbila mnohem více než druhý autorův počin, dokonce si myslím, že je daleko realističtější a člověk v ohrožení života skutečně dokáže věci až neuvěřitelné...líbilo se mi téma, líbilo se mi zpracování, akorát si myslím, že ten úplný koneček tam být neměl, mělo to zůstat tak jak to na konci vypadalo, mělo by to větší emociální dopad...

dencazrnu
13.08.2019 4 z 5

Musím říci, že celkem povedené dílo. Začátek byl tedy neskutečně naslapany, ale cca od poloviny knihy se mi to zacalo zdát až trošku moc. Ale ve finále bych to hodnotila jako fajnovy thriller a jsem zvědavá na knihu Na dostřel :)

Zuzvil
07.08.2019 3 z 5

Ajaj, tak tohle mě teda vůbec nedostalo, těžký průměr a to jsem měla docela velká očekávání a stále věřila v průběhu četby, že se ještě wow efekt objeví. Námět jako takový je velmi zajímavý, pár lidí, jedna mrazivá noc a unesená malá holčička...ale to je tak vše, někdy jsem se dokonce přistihla, že se usmívám, protože některé situace byly tak nereálné a hlavní postava by musela být Terminátor, aby vše zvládla. Ano, v knize jsou velké zvraty, ty jsou zajímavé, ale jinak je to hodně nereálné a tudíž mě to tolik neoslovilo.

Ivka14
07.08.2019 3 z 5

Že začátku to bylo Wow, ale časem to začalo opadat. Přišlo mi, že spisovatel přepálil start a u konce byli nepravděpodobné skutečnosti. Což je veliká škoda, protože z toho mohlo být něco lepšího. Takže to hodnotím jako lepší průměr.

Elishkad
07.08.2019 5 z 5

Mě to bavilo moc. Je to rozhodně lehčí četba, ale je to napínavé od začátku do konce. Vzala jsem si ji na dovolenou k moři a byla to ideální volba.

karol.cadex
31.07.2019 3 z 5

K odreagování dobrý, že by to byl úplně literární zážitek, to se říci nedá, ALE bavilo mě to.
Jen pokud v nejbližší době ještě uslyším nebo uvidím slovo Beretta, tak si jí opravdu pořídím a zastřelím se s ní.
Svým způsobem mi Darby jako hrdinka přišla sympatická, i s těmi nahoněnými superschopnostmi a Ashley mě přitahoval skrz svou porušenou psychiku. Místo pro děj bylo vybrané a popsané skvěle, to se musí nechat.
No a pak nastal konec a autor to takříkajíc prostě posral. Vůbec jsem ty manévry nepochopila, nelíbilo se mi to a vážně mě to otrávilo.
Psát k téhle knize víc je absolutně zbytečné.

Len2očka
28.07.2019 3 z 5

Kniha mě zpočátku přišla zajímavá,ovšem postupně moje nadšení ustupovalo kvůli přespříliš nepravděpodobným skutečnostem.

111moni
24.07.2019 5 z 5

Nåhoda,která vede k další a lidé,kteří nejsou těmi,za co se vydåvají,akce,napětí.Celou dobu držíme palce hlavní hranice.Čtení,které må napětí,spåd.Velmi dobře se četla.

Anchie
24.07.2019 5 z 5

Komorní scéna odpočívadla u dálnice, pět lidí uvězněných sněhem, nikdo není na první pohled tím kým je ve skutečnosti... Prostě parádně napínavá knížka, co vás nenechá ani na chvilku vydechnout. :-)

Pajosek
22.07.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavé, zajímavé a neočekávatelné. Konec zajímavý, úplně jsem si takový nepředstavovala, ale navadil mi.

Kerberos
21.07.2019 4 z 5

Napínavé čtení,velmi zapletené,ale na konci byli oba hlavní představitelé skoro nesmrtelní.Námět na hororový film,ale na ten bych se znovu nepodívala.

lubomir2914
18.07.2019 5 z 5

Skvělá, napínavá, rychle přečtená kniha. Kdo nepochopil závěr, přečtěte si ještě jednou a velmi pozorně epilog.

Knižníkritička
16.07.2019

Ano v této knize byly části, které už by autorovi nikdo nevěřil, ale kdyz si řeknete, že to je něco jako fantasy, nikdy se to nestane,tak je to skvělý. Napínavý a nic se tam zbytečně neprotahuje.

Clarabel
13.07.2019 4 z 5

Není úniku se mi celkem líbilo. Děj měl spád, přišlo pár nečekaných zvratů, tísnivá atmosféra byla vykreslená velmi dobře. Ideální knížka na dovolenou. Knížku jsem nemohla odložit a zkonzumovala jsem ji velmi rychle.

michalka S.
12.07.2019 3 z 5

Celkem zajímavý děj....padouch prezil skoro všechno

burbot
11.07.2019 3 z 5

Rychle přečtené, docela napínavé, ale na můj vkus už málo uvěřitelné.

Termina
09.07.2019 5 z 5

Neřekla bych že mě baví akční knížky ale tohle byla tedy jízda ! Otáčela jsem stránku za stránkou a hltala veškerý obsah. Že byla hlavní hrdinka nepřemožitelná super žena mi v tomto podání absolutně nevadilo. Možná bych více rozvedla hrdinky osobní život ale za mě za 1 ! Dík !

Leniii
06.07.2019 2 z 5

Nooo, námět asi zajímavý, ale...nějak mě to nezaujalo, mohlo se to pojmout asi trochu jinak...za sebe bych to teda "bestsellerem" nenazvala...

Lenka26
06.07.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Nešlo se odtrhnout. V těchto teplých dnech bylo to zimní počasí osvěžující. Kniha nepostrádala snad nic. Nebyla zdlouhavá, byla poutavá, nechyběly zvraty a překvapení, prostě největší počet hvězdiček. Aspoň pro mne.