Není úniku

Není úniku
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1325 1325

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit, 2017

marcolka
18.05.2019 4 z 5

Na to, že se kniha odehrávala víceméně jen na jednom jediném místě, byla napínavá s mnoha zvraty. Ale ten konec mě opravdu rozsekal. Tam jsem při čtení neustále váhala, jestli mi to dojem z celé knihy zkazí nebo ne. Chvilkama mi to připomínalo takové ty typické americké masakrové horory se špatným koncem. Ale jo, můžu doporučit, bylo to zase jednou něco úplně jiného.

martina7199
16.05.2019

Knihu jsem přečetla za 2 dny, ale upřímně: Co to mělo být? Scény už mi po pár stránkách nepřipadaly akční, ale trochu jako Tom a Jerry.

Awča
13.05.2019 5 z 5

Svižná jízda, i když se vlastně většina děje odehrává na odpočívadle :-) Pár drobných nesrovnalostí by se našlo, ale bylo to tak napínavé! Neskutečně mě to bavilo.

Alethea_k
12.05.2019 3 z 5

Pane jo, tak divnou knihu jsem ještě nikdy nečetla. Za mě těžkej průměr - jak již napsala uživatelka Pefka.
Hl. hrdinku bych přirovnala ke Catwoman, u které zažijeme přerod v "anděla", Toho, kdo může za únos, vyprdelí autor na straně 50 cca... To jsem teda fakt nečekala, že se pak celou dobu budou snažit jen utéct. Navíc je celý průběh absolutně nereálný... Vlastně i ten mravní přerod.... Nemám ráda děti, jsem malířka, znám SPZ, vím, kdo to udělal, ale ne, musím ze sebe udělat superhrdinku a zvládnout to sama!? Jako vážně!? Konec je absolutně zmatený, do poslední věty jsem nepochopila, jak to dopadlo.
3* dávám za to, že se kniha skvěle četla a i přes veškeré nelogičnosti, které v průběhu děje nebyly objasněny (viz počet aut na parkovišti například...), všechno rychle odsýpalo. Ale znovu teda ne, ani náhodou...¨
Knihu bych doporučila lidem, kteří si chtějí za každou cenu něco přečíst, ale odmítnou přemýšlet, protože si to jinak asi neužijí.

Pefka
12.05.2019 3 z 5

Za mě je tahle kniha těžkým průměrem a jsem opravdu ráda, že jsem si ji nekoupila a jen jsem ji měla vypůjčenou z knihovny, kam ji zítra vrátím a ani toho nebudu litovat. Děj mi přišel o ničem, dějové zvraty mě nechávaly totálně chladnou a celou dobu mi tu chyběl nějaký pořádný moment překvapení. Bohužel jsem se nedokázala ani vcítit do Darby a Jay, takže mi v konečném důsledku bylo celkem i jedno, jak to s nimi dopadne.

Kitty
11.05.2019 4 z 5

Za mě dobrý. Napínavé čtení po celou dobu.

buldozer5
09.05.2019 5 z 5

Taylor Adams oplývá talentem udržet knihu zajímavou a čtivou, i když se děj v podstatě odehrává na stejném místě v průběhu celého děje. Takhle to je i v téhle knize, i v jeho novější Na dostřel, kterou jsem ale četl jako první.
Námět knihy je hrozně zajímavý, čtenáře to v nese ihned do akce, od začátku se tam prostě něco děje. Je to ten typ příběhu, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet a jen si ho prostě užívat a čekat, jak to celé dopadne.
Hlavní postavy byly bezva, každá se hodila do své role, žádná mě tam vyloženě neotravovala.
Jako, jo, občas tam bylo pár nadlidských výkonů, které předvedla zejména hlavní hrdinka, ale já jsem tomu rád uvěřil.
Jen ten konec mě na chvíli zmátl, ale jak jsem četl komentáře pode mnou, nejsem jedinej. :D

Mermaida
09.05.2019 5 z 5

Děj knihy se odehrává během jedné noci, ale vůbec to nevadilo.
Kniha byla sthující, se zvraty. Občas se našlo něco "přitažené za vlasy", ale celkový dojem z knihy byl pro mne bezesporu "wow"!

irefir
09.05.2019 4 z 5

Nenudila jsem se, kniha mě bavila, i když je pravda, že jsem ji brala trochu s nadhledem:)

Pitraska
08.05.2019 3 z 5

Některé pasáže zdlouhavé. Ke konci hodně akce. Jen je pravda, že hlavní hrdinka byla celkem neporazitelná.

Mire
07.05.2019

Knížku jsem měla na doporučení kamarádky,. Sama bych si ji nikdy asi nevybrala. Ale knížka se četla sama. Od začátku až do konce jsem se opravdu nenudila. Doporučuji :)

Zuzana08
07.05.2019 5 z 5

Noooo......tak bez pochyby taková dokonalá americká hrdinka, která má devět životů jako kočka a mohla by konkurovat Chucku Norrisovi!
Ale..... mě to vážně bavilo. Od začátku, do poslední věty. Akce střídala další akci a nutilo mě to, dovědět se víc. Bez zbytečných odboček do minulosti, bez zabředávání do zbytečných úvah či myšlenek, co by kdyby.

souc
05.05.2019 5 z 5

Tohle byla jízda od začátku do konce..naprosto čtivý a napínavý.. nechápu jak to může mít tak malé hodnocení :/

TrueBookworm
04.05.2019 3 z 5

Kdo má rád napětí, opravdu hodně napětí, a houstnoucí atmosféru, přijde si rozhodně na své. Ačkoliv jsem fanouškem psychothrillerů, tohle není můj šálek čaje. Toho napětí je tam prostě hroooozně moc! Autor nenechá čtenáře ani na chvilinku vydechnout, což mi, upřímně řečeno, docela vadí. Jedna vyhrocená situace střídá druhou, třetí, desátou, padesátou a stále vyhrocenější. Abych to shrnula, asi nemám ráda romány, které se odehrávají v průběhu jedné noci, případně podobně krátkého časového úseku, viz např. Mrtvý muž přichází. Je tam na mě příliš mnoho napětí a událostí, které jsou podle mě zbytečně nahuštěné, což je sice ve prospěch čtivosti, ale ubírá na věrohodnosti a požitku ze čtení.

kikies
04.05.2019 4 z 5

Super téma, akční, krvavé a drsné. Jediné, ovšem nepřehlédnutelné mínus je v množství nepravděpodobných okamžiků, tolik štěstí na jedné straně a smůly na druhé straně; přesně jak se píše v komentáři pode mnou - "ale no tak" pocit. Nutno podotknout, že chladnokrevné a "zkušené" akční chování jinak průměrné mladinké studentky a její heroizace a nesmrtelnost mi dost pila krev, ale ne natolik, aby mě neuchvátila rychlost a napínavost děje. Ano, jasně si uvědomuji nedostatky, ale neuvěřitelně mě to chytlo. A výsledek? Hrozně se mi to líbilo! :-)

PetK
04.05.2019 2 z 5

Upřímně řečeno, tohle bylo docela velké zklamání. Takhle - když mě kniha zaujme jinými aspekty, docela ráda jí odpustím nějakou tu míru nepravděpodobnosti a takový ten "ale no tak" pocit. Ale tady ne, sorryjako. Tady to bylo přestřelené od začátku do konce. Studentka coby Terminátor... Naštěstí jsem viděla, že procenta docela rychle ubíhají, tak jsem to dočetla. Jinak ten námět je docela slibný, ale myslím, že hodně nevytěžený. Škoda.

petaSk
03.05.2019 4 z 5

Není úniku není nijak jedinečný ani převratný, ale mně sedl svým spádem a minimalismem. Veškerý děj se odehrává během jediné noci na odpočívadle s indiánských názvem. Na hlavní hrdince a dalších postavách mi záleželo dost na to, abych jim fandila, ale ani o fous víc.
Není úniku je povedený thriller, který má spád a zvraty, z nichž některé byly překvapivé, jiné vůbec, a některé byly jen trapné. Nepopírám, že kniha se mi líbila ze zcela subjektivních důvodů, které pro někoho jiného budou irelevantní. Knihu nemůžu označit žádnými superlativy, ale jsem jí vděčná za to, že mě prostě jen bavila.

Mandlevest
28.04.2019 3 z 5

Nemám co bych napsala jiného než moje oblíbená uživatelka ArwenAragorn, popsala to skvěle a já s ní, po přečtení této knihy, absolutně souhlasím. V tomto žánru je opravdu silná konkurence a v této knize nic překvapivého neobjevíte.

Fazolecek
28.04.2019 4 z 5

Prvních cca 100 stran jsem si říkala, že tahle kniha ode mne dostane nejhorší hodnocení jaké jsem kdy dala. Ale nakonec to zase až tak špatné nebylo.
Začátek pro mě byl nuda, konec překombinovaný, místy až moc drastický. Sečteno, podtrženo to docela ušlo =)

ArwenAragorn
27.04.2019 3 z 5

Já půjdu tentokrát proti davu. Na začátku jsem si říkala, že je to výborný thriller, napínavý, s dobrým námětem. Taky jsem se na něj moc těšila. Jenže, jak přibývalo stran, přibývalo i nereálných, nepravděpodobných,neuvěřitelných až skutečně pitomých situací a dialogů. Pro mě tedy zklamání. Přesto je jasné, proč se většině čtenářů kniha líbila a bude líbit a výše zmíněné nedokonalosti příběhu přejdou.
Za mě tedy průměr.