Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426186/bmid_nez-jsem-te-poznala-XTc-426186.jpeg 5 8467 8467

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Han-nah
27.09.2021 5 z 5

Krásná kniha s příběhem, který se během okamžiku může přihodit každému z nás. I nezaviněná nehoda a ve vteřině se změní celý život. Tak, jako Willovi. Kvadruplegik, mozek vnímá, ale tělo neposlouchá. Nikdo zdravý to nemůže chápat, protože neví, ale může být fyzickou a hlavně psychickou oporou. Tak, jako trochu ukecaná a potrhlá Louisa Clarková. Ta se po ztrátě svého zaměstnání , tak trochu omylem , stane na půl roku jeho společnicí a ošetřovatelkou, aby trochu rozvířila jeho stereotyp.
Jestli se jí to povede, to už si přečtete. Ale při čtení epilogu jsem měla slzy v očích a věta
- Prostě jen dobře žij, prostě žij.
Tak tu si začnu říkat ráno po probuzení, abych se s chutí postavila na své , ještě zdravé nohy a přivítala nový den.

Lufiik
06.09.2021 5 z 5

Krásný příběh, který mě ke konci dohnal k slzám. Viděla jsem nejdříve film, čímž jsem si lépe celý příběh při čtení mohla připomenout snadněji, tudíž jsem se pak dokázala do příběhu celá "nacítit". Tolik se těším, až seženu pokračování v knižní podobě a budu moct příběh hlavní hrdinky prožívat dále.
Autorka díky této knize patří mezi mé nejoblíbenější autory.
Brzy již mi dorazí kniha Poslední dopis od tvé lásky, na kterou se taky moc těším. Pak hurá na Netflix, kde tato kniha bude určitě skvěle filmově ztvárněna.
Autorka, díky níž má chuť číst. Děkuji za ni.

Michelleee
30.08.2021 5 z 5

Dokonalost

janina66
24.08.2021 5 z 5

Hodně silný příběh, emočně nabitý. Poslouchala jsem audio a ani jsem nečetla anotaci, takže ke konci jsem si dost poplakala, no spíš jsem přímo bulela. Ale Willa jsem plně chápala, proč se tak rozhodl. Takovéto knihy mě dokáží totálně rozhodit.

lucie2169
19.08.2021 2 z 5

K nepřežití. Kdyby mi bylo dvanáct, tak možná aspoň podlehnu usilovnému citovému vydírání podpořeného výkonem Evy Josefíkové, která poměrně zdařile (vzhledem k pochybné kvalitě díla) knihu načetla a dodala jí jakýs takýs ksicht. Ovšem bohužel, v mém věku mě už novodobá verze stokrát omletého příběhu Lízy Doolitlové prostě nedojímá, možná jsem díky hodnocení ostatních měla přemrštěná očekávání, ale spíš si říkám, že jsem se do tohoto veledíla asi vůbec neměla pouštět. Za mě nekonečná nuda a promarněný potenciál zajímavého námětu.

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

No jo, brečela jsem jako u filmu:). Přečteno za víkend. Moc hezky se to četlo, rychle atd. Lou byla sympatická i Will. Jdu si pustit film:).

LenkaNovotna32
05.08.2021 5 z 5

Tuto knihu som si zamilovala,nedokázala som ju pustiť z rúk.Za mna je to jedna z najlepších kníh ake som kedy citala.Knihomol sa naviaže na príbeh a ťažko sa na konci luci s postavami,clovek si pri nej poplace,nasmeje sa,zamysli nad životom...vrelo odporúčam.

Kami33
03.08.2021 5 z 5

Knížka moc hezká. Jen mě mrzí, že jsem ji poslouchala jako audioknihu s naprosto strašidelným přednesem Evy Josefíkové. Jen se opět ukazuje, že hlasité čtení je velmi specifická disciplína a ne každý by se do toho měl pouštět.

Ešína
25.07.2021 5 z 5

Dokonalost sama. Okamžité vtáhnutí do děje. Konec smutný až mi ukápla slza. Opravdu jsem do poslední chvíle čekala, že dopadne jinak. O to víc se mi kniha líbila, že konec nebyl předvídatelný.

Monolit0713
19.07.2021 5 z 5

Fakt dobrý

Dizzy3
17.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Zkrátka doják..a to jsem si ze začátku ani nemyslela, ze mne to tak pohltí..ja bych tedy raději brala ten happy end, ale chápu, že jednak je to takto zajímavější a jednak bych i chápala rozhodnutí hlavního hrdiny, i když, alespoň to s Lou mohl nějaký čas zkusit být jako pár..třeba by se nakonec rozhodl jinak.. Nicméně tam mohlo být popsaných víc společných zážitků - narozeniny a svatba byly dokonaly, takhle tam bylo zbytecně moc omáčky :)

7Lů7
09.07.2021 5 z 5

K tomu není třeba psát nic. Prostě dokonalost.

lenkaBajza
06.07.2021 4 z 5

Příjemná letní četba. Příběh se mi líbil, byl propracovaný, postavy sympatické a jejich charaktery se krásně vyvíjely.
Možná to bylo trošku natáhlé. 3/4 knihy Lou řeší, že čas běží a ona musí něco udělat… bohužel na činy dojde až v posledních několika stranách.
Ale jo,bylo to super, těším se na film:)

Jita160
05.07.2021 2 z 5

Chtěla jsem si zpříjemnit dovolenou knížkou,kterou mě půjčila kamarádka.
Ty potvoro co jsi mě to provedla!!!!!
Emoční masakr,jsem moc smutná...nemám ráda knížky s takovým koncem i když vím,že to prostě k životu patří.
Bulim do spacáku a rukav mám úplně promáčený vím ,že tento příběh ve mě zanechá nevratnou vzpomínku na Willa a Louise.
To byla dvojka,která by se za normálních okolností nikdy nepoznala.
Louise je úžasná bytost s obrovským srdcem a Will...?může poděkovat všem svatým,že zrovna ona mu zkřížila cestu,když ta jeho byla u konce.
Krása,láska,bolest a smrt...prostě život.

Kjersti
03.07.2021 3 z 5

Já nevím, viděla jsem nejdřív film, který podle toho vznikl a prostě si myslím, že film předvedl potenciál té knihy, líbil se mi, docela dost mě dostal, hlavně to, že opravdu nedošlo ke kýčovitému happy-endu, ale opravdu to skončilo tak, jak si přál Will. Kniha za mě prostě není úplně bravurně napsaná, styl je takový nějaký nijaký, když autorka něco popisovala, moc se do toho nepustila, mohla víc ty situace vykreslovat, zbytečné pro mě byly některé pasáže, vůbec bych tam nezahrnovala těch pár kapitol z pohledu ostatních postav, myslím, že to tomu nic nepřidalo. Za mě průměrně napsané, zbytečně moc - fakt moc - motivů, myslím, že větší hodnotu to má kvůli tomu, že z toho vznikl pěkný film, ve kterém zůstalo to hlavní. A už vůbec nechápu, proč vznikala ta pokračování, jestli se autorka nechtěla vzdát své hrdinky, nebo dala na nátlak čtenářek, které křičely, že chtějí vědět, co bude s Lou dál (tomu teď podléhá jaksi víc autorů a neměli by), podle mého při tak dobrém a silném tématu vůbec pokračování vznikat nemělo, takhle to mělo skončit a dál to nerozmazávat. :-)

Sabča817
24.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf! Tato kniha je hotový emotivní masakr!!!Poslední stránky mám uplně nažmach!
Je to krásná kniha a pěkně se čte. Wila jsem si bohužel oblíbila, o to víc mě konec bolel. Louisa je sympatická a fakt mi jí je líto.
Téma bylo zajímavé a neobvyklé. Upřímně, byla jsem na autorku naštvaná, že Willa aspon částečně neuzdravila a nenechala ho žít.
Teď ještě emočně přežít film, který jsem nikdy schválně neviděla... Vždy raději nejdříve čtu knihy.

manelka
23.06.2021

Opravdu nádherná kniha na konci jsem si tedy pobrečela. Docela bych chtěla teď vidět film.

Takyumímčíst
22.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejprve jsem viděla knížku a pak film který je mimochodem fakt boží.
Hlavní hrdinka je skvěle střeštěná a hrdina suprově sarkastický (až opustí svojí neustálou nerudnost). Přečtená velmi lehce, slza ukápla (čtěte: bulela jsem jako želva :D). I přesto, že jsem tušila jak to skončí, stejně jsem do poslední stránky doufala v opak.

Tebby
16.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem viděla film, který fakt miluju. Vzhledem k pokračování jsem se rozhodla přečíst i knihu, i když toto pořadí (film-kniha) moc nemusím. Pokud jsem u konce filmu brečela, tak u konce knihy jsem bulela jak želva. A i když děj znám, tak jsem až do konce doufala, že se to nakonec nestane. 5*

koki.veru
15.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Po dlouhé době mi u knížky ukápla slza. Opravdu silný, romantický a dojemný příběh.