Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426186/bmid_nez-jsem-te-poznala-XTc-426186.jpeg 5 8467 8467

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Le.nul.ka
11.01.2014 5 z 5

Dechberoucí zážitek plný vtipných situací, které střídá drsná realita. Člověku trochu běhá mráz po zádech, když Will ukazuje svět pohledem jeho očí, musíte se smát nahlas, když je Clarková prostě sama sebou, a do očí se derou slzy, když i přes počáteční přesvědčení zjistíte, že smrt je asi opravdu vysvobozením....

Melindaaaa
11.01.2014 5 z 5

Napsáno bezprostředně asi 10 minut po dočtení knížky. Názor může být lehce neobjektivní a obsahovat spoilery.
Wow. Zjistila jsem, že na to, jak moc miluju dystopie, mě žádná v poslední době nezaujala tím stylem, jako příběhy ze života. Naposledy Hvězdy nám nepřály jsem přečetla takřka jedním dechem. Než jsem tě poznala, jsem četla do čtvrt na čtyři do rána. Je to tak skvěle napsaný. Je to hrozně vtipný. Louisu si musíte oblíbit. Miluju sarkastické hrdinky. A s Willem jsou prostě úžasní. Na to jak to skončí jsem byla víceméně připravená. A jsem ráda, že spisovatelka odolala a neukončila to nějakým hrozným klišé. Ačkoli je kniha zcela očividně napsaná tak, aby vás emočně vysála, pro mě je to dobře. Mám hrozně ráda, když ve mně knížka vzbuzuje nějaké emoce. Ať už je to smutek, vztek, nebo radost. Je to pro mě známka dobrého příběhu. U Me before you jsem se smála. Hodně. A slzička mi ukápla u scény na pláži. Nevím, proč je život tak nespravedlivý.
A teď se seber Clarková a žij svůj život naplno.
Díky za tuhle knihu Jojo Moyes.

pama
10.01.2014 5 z 5

To je tak smutný až je to krásný! Vlastně pořád přemýšlím jestli to dopadlo správně a nebo by byla lepší ta druhá varianta.

Kelly Ruu
09.01.2014 5 z 5

Drtivě dojemný příběh... Poslední stránky mám zvlněné od slz, kterým se snad ani nedá ubránit. Nemyslela jsem, že mě ještě nějaká knížka dokáže rozplakat, ale stalo se. Nádherné čtení.

sloninka
08.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha, velmi silný příběh, čtivě psané. Přečetla jsem jedním dechem a i po dvou týdnech se mi stále vrací a musím nad ní přemýšlet. Už dlouho se mi nestalo, aby mně nějaká kniha takto zasáhla.

TTwigy
08.01.2014 5 z 5

pro mě velmi silný příběh...

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.

Moncza
06.01.2014 5 z 5

úžasná, velmi smutná knížka

bai.Cerna
05.01.2014 5 z 5

Nádherný příběh, kdy litujete, že kniha nemá dalších 400 stran...

chadulka
05.01.2014 5 z 5

Po dlouhé době,která mě tato kniha zasáhla.....je velmi krásná....přečetla sem jí jedním dechem,nedokázala se od ní odtrhnout.....konec knížky sem dočítala přes slzy,bylo mi líto,že to dopadlo tak jak to dopadlo.....a po přečtení sem na tu knihu musela stále myslet!!!!

AndreaP.
04.01.2014 5 z 5

Silný příběh, který zasáhne. Příběh, který ve vás probudí emoce, o kterých ani nevíte, že je máte. Příběh, u kterého se smějete, a vzápětí vás mrazí. Začtete se a už vás to nepustí. Do poslední chvíle člověk věří v jiný konec, i když podvědomě ví, že jiný prostě být nemůže. Knihu jsem přečetla jedním dechem, poslední strany této úžasné knihy jsem vnímala přes slzy, které se prostě kutálely z očí. Zasáhlo mě to, po dočtení jsem jen strnule hleděla před sebe a nebyla schopna mluvit. Famózní příběh famózní spisovatelky, který ve mě zanechal hlubokou stopu. Děkuji Vám, Jojo Moyes.

Styblice
04.01.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Úžasný a dojemný příběh, u kterého jsem brečela jak želva. Člověk aspoň vidí, jak malé jsou naše každodenní problémy, které řešíme. Stojí za to si ji přečíst! :)

lucull
04.01.2014 5 z 5

Knížku jsem už bohužel dočetla. "Bohužel" z toho důvodu, že to byla zatím jediná knížka, u které jsem se nechtěla dočkat konce. Nejspíš se budu opakovat, ale ještě teď mám ucpaný nos, kolem mě se válí kapesníky, a pod očima mám vaky jak mraky. Nádherný příběh, po celou dobu čtení se mi děj zobrazoval v hlavě jako film. Myslím, že nebudu jediná, která by to shrnula a řekla DOPORUČUJI!!!!!

Aquarii
02.01.2014 5 z 5

Famózní kniha, těším se na další.

Kathyss
02.01.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná! Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem jí jedním dechem. Naprosto mě uchvátila, vtáhla do sebe, cítila jsem všechny ty emoce co vyzařovala. Úžasně napsaná, nádherně popsaný děj, ale také hrozně smutný. Od začátku do konce je to prostě směs citů, krásných a nešťastných zároveň. Sice jsem doufala v jiný konec - naděje umírá poslední, ale autorka za alespoň zakončila docela jemně, tedy pro mě jako milovníka happyendů. :-) Knihu určitě všem doporučuji, je v ní nějaké to životní moudro a člověk přehodnotí v životě pár věcí, krásné!

KitaB
02.01.2014 5 z 5

Kniha mě uchvátila, po dlouhé době jsem nemohla přestat číst. Určitě každý věří v dobrý konec, a on na jednu stranu dobrý je. Líbilo se mi prostředí v knize a zžívala jsem se v některých chvílích i s Luisou!

amysa
31.12.2013 5 z 5

Přidávám se k řadě nadšených čtenářek, knížka se mi velmi líbila a nikdy na ní nezapomenu a to třeba i proto, že to byla moje úplně první knížka přečtená ve čtečce:-). Na autorčinu novinku Poslední dopis... jsem před vánoci netrpělivě čekala a moc se těším, až si jí co nejdříve přečtu...
A ještě k Než jsem tě poznala - je to opravdu moc hezká knížka a doporučuji ji přečíst všem a ještě jsem opravdu nenarazila na nikoho, komu by se nelíbila a nebo koho by nějakým způsobem nezasáhla... A i když víte, tušíte, jak to dopadne, stejně doufáte, že se to zvrátí... A i když se to nepodaří, stejně ve vás knížka nezanechá žádný pocit prázdnoty a zmaru, ale právě naopak, cítíte z ní životní sílu, odhodlání a optimismus... Je to prostě hodně silný a i velmi vtipný, hezký, milý příběh!!!
Dávám maximální počet hvězdiček a pevně doufám, že si autorka udrží stejnou úroveň i ve svých dalších dílech:-)

Stanidlo
30.12.2013 5 z 5

Opravdu silný příběh. Moje první kniha u které jsem brečela.

raty
30.12.2013 5 z 5

Kniha, která chytne a nepustí. Brečela jsem jako želva.

Enterem
29.12.2013 5 z 5

Jsem smutná a zároveň štastná. Hned po přečtení jsem šla vyhledat další knížky této autorky. Po přečtení jsem knihu ještě několikrát otevřela a vrátila se k některým pasážím... Příběh je krásný, smutný, citlivý prostě "všechno v 1".