Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Jessie_
21.03.2019 5 z 5

I když jsem docela cíťa, nikdy jsem se u knihy nepřistihla, že bych měla byť jen skleněné oči.. Musím se přiznat, že pro tuhle jsem teda pár slz uronila. Knížka je prostě skvělá a klidně bych si ji přečetla znovu!

Mikky01
15.03.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka Louisa je normální holka, se stereotypním a usedlým životem. Zvrat nastane, když přijde o práci v bistru a musí si najít novou. Stane se ošetřovatelkou ochrnutého muže a zde se její život od počátku změní. Kniha popisuje příběh dvou lidí, jejichž životy jsou zcela odlišné, ale i přesto se stanou podobnými. Je to příběh o lásce, bezmoci, o životě. Romantický příběh, který nenechá oko čtenáře suché.

klara8886
15.03.2019 5 z 5

Bála jsem se knihy, když jsem jako první viděla film. Ale po přečtení jsem byla nadšená. Určitě si přečtu další knihy od této spisovatelky.

weu5082
12.03.2019 5 z 5

Musím říct,že jsem u konce brečela jak želva.Za mě krásné čtení :)

hanka8827
02.03.2019 5 z 5

úžasná knížka ….jedna z mala knížek, která mě rozbrečela :)

svitměsíce
01.03.2019 4 z 5

Kniha mne rozhodně překvapila v dobrém slova smyslu. Svazek měl podle mého názoru určité poselství a autorka měla co říct, což mi u mnoha románů podobného typu chybělo. Rozhodně doporučuji.

SleepyAllDay
28.02.2019 4 z 5

Z knihy jsem mírně v rozpacích. Ano, byla pěkná, poutavý příběh, knihu jsem odkládala až když jsem opravdu neviděla na oči, bylo velice těžké se od ní odtrhnout. Pořád jsme si říkala, jak to asi dopadne? Podaří se to? Nepodaří? Celou dobu jsem doufala... a ono se to nestalo. Pro Willa vysvobození, pro mne zklamání.

RozaD
26.02.2019 5 z 5

♥♥♥ není co dodat, v mé knihovně má čestné místo. Naprostou souhlasím se švýcarskou klinikou, sama bych toto legalizovala v každé zemi, protože je to volba jedině daného člověka. Nádherná, pravdivá, smutná a zábavná.

Pavlačinka
21.02.2019 5 z 5

Ze začátku mi knížka hodně připomínala film Nedotknutelní, ale nakonec šel děj svou cestou a já se nechala pohltit a do poslední stránky netušila, jak to dopadne. Četla se úžasně lehce a 100% splnila svoji úlohu - oddechové čtení na dovolenou.

Vlak7
21.02.2019 3 z 5

Krásně se četla.

hana1105
16.02.2019 5 z 5

Kniha je čtivá a čtenář do poslední chvíle neví, jak příběh dopadne.

smuma
14.02.2019 odpad!

DominaCZ mi mluví z duše.
Nemohla jsem se přenést přes nemakačenko krávu, které vše spadne do klína...
Další díla autorky nemám chuť zkoušet

Dominika13
13.02.2019 4 z 5

Čtení románů mám už sice za sebou.. Prvně jsem viděla film, ve kterém mě oslovil charakter Louisy. Čtení je milé a oddechové. Děj přirozeně plyne až na některá menší zaškobrtnutí. Vcelku dobrý román, ve kterém to autorka nepřehání s přepepřenými milostnými žvásty, za což jsem ráda! :-)

sasena
10.02.2019

Moc pěkně se to čte, ale v podstatě je to taková červená knihovna. Příběhem se sice jako červená nit proplétá téma eutanazie, ale myslím, že hodnotit to může jen ten, kdo se ocitl v podobné situaci jako Will. A ještě dodávám, že aniž bych byla otrlý cynik, slzy v mém případě opravdu netryskaly.

mamuš
06.02.2019 5 z 5

Smutná, ale naprosto skvělá. Slzy mi tekly proudem.

DominaCZ
06.02.2019 odpad!

Tušila jsem, že toto mi "nepůjde", protože co je chváleno horem dolem, to na mě většinou neplatí.
Tady to bylo to samé.

Počátek o zdravé, líné slepici, jež si "hledá" práci způsobem, že jí je vše zatěžko a že když se jí naskytne místo tak ho dělat nebude, protože to znamená UTÍRÁNÍ ZADKŮ, jak neustále opakuje, mě nas*al už v úvodu, takže zbytek mě nezajímal.
Ano život kvadruplegika je hrozný, ale konec mne nedojal, spíš tentokrát rozesmál.

OBSAHUJE DĚJOVÉ SPOILERY
Človíček dobrovolně odešel z tohoto světa a odkázal jí své bohatství, s čímž zcela v poho souhlasili i jeho rodiče, a ona má teď na bydleníčko, výletování apod.
A ač ho tolik milovala, jasněže neřekla ne a prachy shrábla , že?
KONEC

Takže prostě slátanina útočící na citečky dámiček celého světa, které skočí na vše, co se slziček a lásečky týče.
Přidejme k tomu slepici, reálnou hroznou nemoc a korunky a máme tuto knížku.
K poblití jak kydance Moyes, tak tady to rozplývání se.

Maspinka
01.02.2019 5 z 5

Ač to není úplně můj žánr,tak mě kniha úplně pohltila.

Sanmark
29.01.2019 5 z 5

Nejedná se o příručku "Jak žít s kvadruplegikem", ale o romantický příběh, který je moc pěkně napsaný, takže i přes zidealizovanou skutečnost tohoto strašného postižení hodnotím plným počtem.
Budu vzpomínat a určitě si přečtu další díly i ostatní knihy od paní Jojo.

Ejv
27.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh! :) Autorka všechno vystihla, použila správná slova. Jak jsem se do knihy začetla, tak jsem se neuměla odtrhnout od děje! Kniha mě přivedla k mnoha otázkám ohledně života a smrti..

1bublina
21.01.2019 5 z 5

Přečteno za dva dny v rámci čtenářské výzvy.
Silný a krásný příběh, i když už mockrát zpracovaný ve filmech nebo knihách. Běžně čtu detektivky, takže na city a zamyšlení nejsem úplně zvyklá a možná i proto mě příběh tak zasáhl. Bála jsem se, že na konci budu brečet, ale autorka knihu výborně zakončila a nejsem vůbec smutná, protože to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo. Moc se mi líbila část, kdy Lou slavila narozeniny.
ČV 2019 - Kniha, která má lichý počet stran.