Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Zuzka12627
04.11.2018 5 z 5

Kniha, která chytne za srdce..četla jsem jí jedním dechem..

Lucianka23
28.10.2018 5 z 5

Tuhle knížku miluji. Nádherně se čte a je prostě boží. Stojí za to ????

Scheril89
26.10.2018 3 z 5

Hezky napsaná oddychovka.

svat388
24.10.2018

Líbil se mi styl psaní autorky, pokračování si určitě přečtu. Nevěděla jsem, že existuje i film, viděla jsem ukázky. Kniha je vždy lepší, o tom žádná :-)

Pavla79
23.10.2018 5 z 5

Čteno již dříve.., ale pamatuji si, že jsem byla víc než dojatá a celá kniha byla úžasná.. ???? Nedávno jsem viděla film, o kterém jsem nevěděla, že je to tato kniha.. Asi v půlce mi to došlo ???? a i filmové zpracování mi nepřišlo špatné..

Sasanka173
22.10.2018

Příběh pěkný, čtivý, ale s tím koncem nesouhlasím , se sebevraždou.

Lenka.Vílka
21.10.2018 4 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER

Já ke knize nemám komentář?! To chce napravit! Četla jsem už hodně zpátky a teď se chystám na druhý díl. Tak zanechám stopu i zde. Pamatuju si, že při čtení jsem tušila, jak to nakonec dopadne. Po dočtení jsem autorku proklínala, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale teď s odstupem času to prostě dává smysl. V životě potkáte lidi, kteří vás změní. Pomohou vám najít cestu a odejmou strach vydat se po ní. Protože tohle vlastně nebyl příběh o Louise a Willovi, ale o Louise a o její přeměně. Proto dává smysl ono Me Before You a After You víc, než český překlad.

A nakonec je možná dobře, že mi to tehdy vypadlo. Protože zrovna u tohohle titulu asi není ideální psát komentář hned po dočtení...

MíšaS.
19.10.2018 odpad!

Patetický škvár.

Micha-Él
16.10.2018 5 z 5

*Možné spoilery*

Právě jsem dočetla tuto knihu a k mému překvapení cítím vnitřní spokojenost s koncem! To, že jde o výjimečný tragický milostný příběh s bezvadnými dialogy a skvěle propracovanými postavami, nemusím znovu opakovat. Ale "Než jsem tě poznala" nabízí člověku podívat se na problém z více úhlů. Přiznám se, že zpočátku (po jeho rozhodnutí) jsem si o Willovi myslela, jak je neskutečně sobecký a zvyklý žít život podle svého plánu. Ano, to je částečně pravda, ale nezáleží na naší svobodné volbě? A o tom právě knížka je.

Isserley
15.10.2018 3 z 5

Zručně napsaná romance. Ano, lehkým perem se dá psát i o těžkých věcech života, bohužel zde mne to vůbec neoslovilo. Nabízí se srovnání s knihou 100 dní štěstí. Tam jsem dala dvě hvězdy, zde tedy musím dát tři, protože tato kniha je přece jen lepší, hlavní hrdinové jsou sympatičtější a o něco uvěřitelnější.

LaPetja
14.10.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mne chytila za srdce. Příběh pojednává o kvadruplegikovi Willovi, který k nevoli svých nejbližších pomýšlí na asistovanou sebevraždu. Matka už neví kudy kam, proto Willovi najme trošku bláznivou společnici Lou. Lou zjistí, že pravý důvod, proč ji matka najala je to, že doufá, že Lou přiměje Willa, aby si sebevraždu rozmyslel.

Kniha není žádné citové vydírání ani přeslazená romance. Je to velmi citlivě napsané dílo, o jehož tématu budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení.

nikola4060
14.10.2018 5 z 5

Tahle kniha je úžasná, jako začínající čtenář jsem si jako první knihu vybrala právě tuhle a pevně věřím, že nebyla poslední. Konec je opravdu smutný ačkoliv jsme čekala, že vše dobře dopadne. Rozhodně doporučuji!

Mi--LADA
11.10.2018 5 z 5

Když se vžijete do hlavní hrdinky, čte se tento román pro ženy hezky, i když nemá zcela veselé téma. Nicméně se zaměřujete na sympatickou Louisu a převažují samé klady. Má se radovat z toho, že má před sebou možnosti, je mladá, zdravá, může ještě studovat a udělat kariéru... Hezky napsané a ne zas tak naivní, v rámci žánru O.K.
Když se ovšem nepovrchně zaměříte na postiženého muže, cože se to román snaží handicapovaným vlastně vůbec říct? Když nemohoucnost nedává ani miliardář s řadou možností jako je mladá veselá společnice na rozptýlení chmur, k tomu nonstop službou ošetřovatele, milujícími rodiči, přepychovým sídlem, nadstandardy jako je drahé ošetřovatelské lůžko, vlastními pokoji, nádhernou zahradou, možnost vycestovat na luxusní dovolenou atd. a přesto se mu tak zhoršila kvalita života, že už nechce žít... Co má proboha dělat osamělej českej invalida, který z nízkého důchodu nezaplatí ani léky a jiné základní potřeby? To mají všichni spáchat sebevraždu, protože takhle se přece přežívat nedá? Opravdu nevím, co by si z knihy měl vzít za moudro invalida v ČR, který to čte na desetilůžkovém pokoji s často dosti neochotnýma zdravotníma sestrama...............
No jo, ale podobný příběh už by se tak hezky a hojně nečetl. Lidé chtějí slyšet jen o hezkých věcech. A že život je plný naděje, že stačí jen chtít a snažit se a možné je vše. Kdo by chtěl slyšet o bezmoci?

Emičkazknihy
08.10.2018

Znáte ten pocit, když sedíte nad knihou a víte co se stane, někdo vám to řekne a pořád si myslíte že to co přijde na konci vás neskolí, budete v pořádku a prostě knihu zavřete jako každou jinou a budete zase tam kde jste býval. Psychycky obeznámen s další dobrou knihou a potom sedíte nad posledními stránkami a snažíte se prohlédnout opar slz a světlo co se vám na slané vodě na tvářích odráží a dočíst knihu, která končí za dvěmi otočenými stránkami, ale nemůžete přetat a brečíte dál a dál. Dokud už nemáte co? Jestli ne tak musíte číst dál. Knihu jsem četla už mockrát a asi si budu muset koupit nový výtisk, abych mohla číst znovu. Barvivo je rozmazané a na stránkách zbývají už jen čmouhy nečitelné černé barvy. Už jsem došla tak daleko že už brečím nazačátku, protože si vzpomenu co bude následovat na konci. ME BEFORE YOU mi do života přineslo něco co ještě žádná jiná kniha ne, romantiku a oddanost milované polovičce našeho života. Knihu by šlo vystihnou snad jednou větou, no souvětím: Když vám někdo do života přinese světlo, ale je přesvědčen že ve tmě je vám líp, co budete dělat?

Plaknel
08.10.2018 4 z 5

Pěkná a smutná kniha.

Sambóši
03.10.2018 5 z 5

Rozhodně velmi čtivá kniha. Teď jsem zjistil, že jsem přečetl román pro ženy - asi mám nedostatek testosteronu.... Na začátku jsem viděl paralelu s filmem Nedotknutelní, ale postupem čtení, jsem text víc a víc hltal a trnul, přemítal jak to dopadne.... Moc se mě líbilo střídání úhlů pohledu jednotlivých postav. Těším se na další díly.

Hasko
02.10.2018 4 z 5

Když jsem začala knížku číst, došlo mi , že jsem viděla i filmové zpracování. ... Říkám si: přeci nebudu číst něco,co jsem už viděla, vím,jak to dopadne...atd. Přečetla jsem ji , nešlo odejít, něco přeskočit.... posledních 10 stran s kapesnikem v ruce....

veronika8042
29.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha, u čtení nepopsatelny zážitek.

pecinka21
28.09.2018 5 z 5

Moc pěkně napsané, čtivé, kniha člověka úplně pohltí opravdu doporučuji přečíst

kajus3954
27.09.2018 5 z 5

Kniha, která vám ukáže, jak život, který teď žijete se může za vteřinu změnit. Jak se z něčeho může stát nic a z ničeho něco. Prostě stojí za to...