Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Nomia
27.09.2018 3 z 5

Slaďárna, která si nehraje na nic ušlechtilejšího. Předvidatelné a přesto čtivé, pokud chcete trochu sladkobolnou romanci, tak je to trefa do černého.

Evina.Cetba
25.09.2018 3 z 5

Tento příběh jsem viděla v kině i ho četla v knižní podobě. I přes tragédii mladého muže upoutaného na invalidní vozík je sympatická snaha mladé ženy přimět ho žít normální život.

Sidonka3
25.09.2018 3 z 5

Hezky napsaný románek pro ženy, který na okamžik zazáří, ale může se stát, že na něj velice brzo zapomenete. Jako se to stalo mně.

Evišťátko
20.09.2018 5 z 5

Tolik jsem se bála , aby kniha nebyla plná balastu a romantických scén, které jsem za každou stránkou už už čekala a jsem vděčná autorce, že tomu tak nebylo! Až na pár odborných nesrovnalostí, nad kterými ráda přivřu oko, to byl příběh, který donutí k přemýšlení. Na konci jsem si říkala, aby to proboha někdo nechtěl natočit,což se ale bohužel nejspíš stalo. Protože dle mého, na plátně to už nemůže být ono!

suzziemusta
18.09.2018 5 z 5

Teda, já nejsem úplně románová, jen jsem potřebovala oddech od detektivek, ale tohle je fakt super kniha. Není to přeslazené, čtivé a opravdu je v tom víc než klasická cajdákovina. Kdybych mohla, tak dám těch hvězd 6. Ani jsem nevěděla, že je i film, neviděla jsem a pokud je to něčemu podobné, tak je mi to jedno. (:

DoDidDone
15.09.2018 5 z 5

Tak jo – přidávám se k většině, dávám pět hvězdiček a sdílím nadšení s ostatními. :D :) Během prvních padesáti stránek mi bylo jasné, že tohle je jiná Jojo Moyesová. Hlavní hrdinka Louisa byla osobitější, živější a originálnější. Její povahové vlastnosti a výstřední vkus z ní udělaly hrdinku, která vystupuje z řady, což jsem u autorčiných předchozích knih nenašel. (Poznámka: A na tom nevidím nic špatného, když autorka umí psát čtivě – jen její postavy často splývají dohromady.) Její rodina, vztah se sestrou, s Patrickem, příběh obohacovaly, protože onen nápad – a teď se nikdo nezlobte – není příliš originální a sám jsem před čtením Než jsem tě poznala, viděl několik filmů s podobnou tématikou. Jelikož je kniha takový bestseller a všichni ji milují a obdivují, od začátku jsem věděl, jak příběh dopadne, protože mi to už několik známých stačilo říct. To byl ostatně důvod, proč jsem četbu tak dlouho odkládal. Jenže – znepříjemnilo mi to nějak čtení? Vůbec ne. Kniha mě bavila od začátku do konce. Na druhou stranu, z knihy jsem nadšený, o tom žádná, ale pro mě tohle špička autorčiny tvorby není. Stříbrná zátoka a Krasojezdkyně mě bavily více. Mám docela strach pouštět se do pokračování série a to nejen proto, že hodnocení je v modré barvě, ale především proto, že příběh mi po dočtení připadá uzavřený a nějak nevím, o čem by autorka chtěla psát dál. Mám trochu pocit, že pokračování přišlo jen proto, jak moc se stal první díl oblíbený.

Příběh je těžký na strávení, protože je těžké představit si žít jako Will – jeho vidění světa plně chápu a nedivím se mu. Než jsem tě poznala není jen milostný román, nutí člověka přemýšlet a podívat se na situaci z různých úhlů pohledu a pochopit hlavní postavy. Je to jedna z knih, kde nemůžete úplně říct, kdo udělal něco špatně – všichni se totiž chovali lidsky. Ale právě tenhle způsob psaní, kdy nevíte, na čí stranu se postavit dřív, je to, za co autorku při psaní této knihy obdivuju a za co jí dávám pět hvězdiček.

Marci70
12.09.2018 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Radik74
11.09.2018 4 z 5

Láska na první knihu....

ksander33
11.09.2018

Taky moc nejsem na tragické romanťárny, ale tuto knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho. Viděla jsem film, do kterého jsem se zamilovala hlavně díky mé oblíbené herečce. Ale knihy bývají lepší než filmy, takže budeme se mi knížka líbit? ANO! Nebudu komentovat, možná trochu předvídatelnou, lásku mezi Willem a Lou. Ale víte co? I tak jim to budete přát, fandit, doufat a nakonec si pobrečíte. Obě postavy nejsou plytké a s radostí se prokousáváte jejich osobnostmi a snažíte se pochopit, proč jednají tak, jak jednají. Mimo jiné kniha otevírá diskutovaná témata, která se více či méně dotýkají každého — kromě asistované sebevraždy také znásilnění, předsudky, finanční závislost rodiny na jednom vydělávajícím členu... Mě se knížka moc líbila a chystám se na pokračování.

reniva22
05.09.2018 2 z 5

Tato kniha mě bohužel moc nenadchla, nejspíš proto že to prostě není můj styl.

jes09
02.09.2018 4 z 5

Za mě ano!

Bustedka
02.09.2018 4 z 5

Nemám ráda napodobeniny a když někdo vydělává na nápadu někoho jiného. A tady to tak na mě prostě působí. Vydat totiž 2 roky po mega úspěšném filmu Nedotknutelní knihu, která je postavená na stejném případu kvadruplegika, který přes úřad práce najme pomocnou sílu, kterou nemocný vlastně zprvu absolutně odmítá, je až do očí bijící.

A film Nedotknutelní je pro mě srdcovka, takže v tomhle případě jsem moc objektivní už nebyla. To přiznávám. Proto se taky odmítám podívat na filmové zpracování téhle knihy.

Ale tak abych nebyla negativní. Je to čtivé. Dokonce velmi. Dokonce až moc. Až tak, že jsem musela chtě nechtě ponocovat. A to nejsem milovník červené knihovny a v mém repertoáru se spíš krom thrillerů pohybuje odborná literatura.

Ale jedno prvenství tahle kniha má... Poprvé v životě jsem u knížky brečela. Osobně to tedy přičítám probíhajícímu těhotenství a hormonům co lítají nahoru a dolů, ale i tak. Pár dialogů mi přišlo už moc stupidních, ale jinak to bylo zprvu úsměvné, ke konci dojemné a obrovský palec nahoru za to, že POZOR SPOILER příběh nekončí jako každá jiná telenovela, nebo příběh od Rosamunde Pilcher.

WexxAr-ka
30.08.2018 4 z 5

Hezký, čtivý, předvídatelný příběh

blonďatá.luc
28.08.2018 5 z 5

Tato knížka si mě dostala, je ne tím způsobem, který jsem očekávala. Čekala jsem větší odlišnosti od filmu, ale příběh je skutečně velmi podobný - takže celou dobu při čtení se mi v hlavě přehrával film. Každopádně to nebylo úplně na škodu, protože tento film mám vážně moc ráda a tak je takové milé mít ho v knižní podobě - navíc se dnes tak běžně nevidí, že by se tvůrci filmu tolik drželi knižní předlohy. Ale jsem ráda, že jsem napřed viděla film, myslím si, že by na mě kniha bez něj tolik nezapůsobila. Na konci samosebou nezůstaly mé oči suché a já vřele doporučuji, například jako čtení na některý z podzimních večerů, které se teď rychle blíží.

bookfan
23.08.2018 4 z 5

Dobrá knížka pro ženy, hezky se čte, není hloupoučká a vybízí k zamyšlení. Kupodivu mě nedojala a jsem tomu ráda. Myslím, že konec byl vlastně dobrý. Nečekala jsem, že bude kniha tak vtipná. Příjemná oddychová četba - neberte to prosím jako výraz cynismu.

LenulKne
21.08.2018

Zpočátku pro mě bylo těžší se začíst, ale postupně byl děj zajímavější a zajímavější, až jsem se nemohla odtrhnout. Už asi od poloviny knihy jsem tušila, že Moyesová překvapí (moje první kniha od ní), a bylo to tak. Doporučuji všem.

Matysek79
20.08.2018 3 z 5

Četla se příjemně.

NikiC
17.08.2018 5 z 5

Kniha krásná, zajímavý příběh i ze zdravotnického hlediska. Slzička klasicky též ukápla. Moc doporučuji :-).

Adele123
17.08.2018 5 z 5

Kniha mě vážně zaujala, akorát mě mrzí, že jsem první viděla film, takže jsem znala celou pointu příběhu. Ale jinak se krásně četla, takže určitě doporučuji.

Katana83
16.08.2018 5 z 5

Od Jojo nejlepsi kniha...