Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

hapac
15.08.2018 4 z 5

Román o lásce, který se lehce čte a konec většina citlivějších povah obrečí (tedy i já). Kniha se mi líbila víc než filmová verze. Dávám tak 4,5 hvězdičky. Dívka, již jsi tu zanechal a Stříbrná zátoka se mi líbily víc.

Knihomolka10942
13.08.2018 5 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka, že je to boží a rozbrečela se u toho, tak byla zvědavá na mou reakci. A musím říct že je to OPRAVDU úžasná kniha!!! Já sice nejsem ten typ co u všeho brečí a toto nebylo výjimkou, ale tak nějak jsem se při čtení vcítila do role jak Lou, tak i Wila. Příběh byl krásně napsaný a i celkem vtipný. Za mě super!

puwan
12.08.2018

Krásné, čtivé ... silné téma k zamyšlení ... ráda se pustím do volného pokračování.

Janicga88
12.08.2018 5 z 5

Výborná knížka..

GeorgieAnne
10.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla během chvilky. Konec mě hodně dostal ale i tak jsem si ji naprosto užila a už se těším až si přečtu pokračování... :-)
P. S.: I když moc nemusím filmová zpracování tak tohle se mi líbilo! Doporučuji obě zpracování :-)

erika8450
10.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha :)

Páájinka
09.08.2018 5 z 5

Krásná knížka. Ještě lepší než film.

julka834
07.08.2018 5 z 5

nejkrasnejsi kniha co jsem kdy cetla. dojímala me do posledni stranky prvni jsem sice videla film ale i tak kniha byla lepsi vic se tam rozepisovaly vsechny udalosti a cele cteni jsem si to uzivala a jsem rada ze mi tuto knizku mama dala a cele jsem si top moc uzila urcite nejlepsi kniha od autorky doporucuju i knihu i film oboji fakt moc krasne trochu smutne ale i vesele a tuto knizku jsem si zamilovala tedka si objednavam knizku posledni dopis od tve lasky a doufam ze budu tak uzasna jako byla tato cetla jsem si na ni recenze a skoro vsechny byly pozitivni

KateiBookLover
07.08.2018 5 z 5

Poté co jsem dokoukala film jsem dostala strašnou chuť přečíst si knížku a vůbec jsem nelitovala. Bylo to strašně krásný. Konec jsem samozřejmě probrečela, ale stálo to za to. Doporučuji knihu i film. Obojí se moc povedlo.

Kizi
02.08.2018

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Četla jsem jich mnoho, ale tahle mě uchvátila už od samého začátku :). Přečetla jsem ji jedním dechem a ke konci knihy jsem potřebovala asi dva balíčky kapesníků :). Nádherný příběh o dvou rozdílných lidech, které spojila čirá náhoda. Tahle kniha je i hodně o zamyšlení... A asi proto je to moje srdcovka :)). Vřele doporučuji! :)

Jazz244
02.08.2018 5 z 5

Super kniha.

TimetoStyle
01.08.2018 4 z 5

Na knížku jsem narazila v jednom z mých oblíbených knihkupectví. Prohlížela jsem si hřbety knížek a zaujala mě právě tato s filmovou obálkou, moc se mi líbí.
Do děje nás autorka uvedla hezky plynule, v postavách jsem se vůbec neztrácela.
Bylo mi trochu líto Louisy Clarckové, protože byla vyhozená z její oblíbené práce, která byla v pekařství.
Musela si najít novou, protože její rodiče nepracují a sestra vychovává svého syna.
Potom na scénu přichází (spíš tedy příjíždí) Will Traymor na invalidním vozíku. Měl nehodu na motorce. On sám ji neřídil, jen byl obětí nehody - srazila ho. Od té doby je na vozíku, všechny svaly má ochrnuté, nic nemůže dělat sám, dokonce ho musí i krmit.
S takovým životem je těžké se smířit a přijmout ho, proto se rozhodl spáchat sebevraždu - chtěl si podřezat žíly na zápěstí. To se mu sice povedlo, ale naštěstí ho našli včas a díky tomu přežil. Rodičům slíbil ještě 6 měsíců života, kdy si nic neudělá a ještě popřemýšlí o tom, jestli bude dál žít.
Louisa zatím neúspěšně hledá práci, nabízí jí dost zvláštní pozice… potom jí zaujme pečovatelka o jednoho invalidu. Jde na pohovor a tam jí zaměstnají. Louisa je štěstím bez sebe do té chvíle, než uvidí Willa. Začne na ni dělat strašné zvuky, což Lou vyděsí. Postupem času si ti dva k sobě hledají cestu. Lou se snaží přimět Willa, aby se nevzdával a žil s ní dál. Bere ho na různé výlety, které se skoro vždy podařily.

Přesvědčí ho nakonec? Bude s ní chtít Will žít dál? To už si musíte zjistit sami :-)

Konec knížky jsem trochu obrečela, to je pravda, no… ale takhle jsem to i čekala.
Knížku vřele doporučuji, protože při čtení vás donutí zamyslet se nad věcmi, které nejsou až tak důležité.

samoska
01.08.2018 2 z 5

Knížka mě zklamala,čekala jsem víc.V průběhu čtení jsem videla i film,ten byl trochu lepší ale i tak to žádná sláva nebyla,vlastně ani nevím proč jsem ji četla,běžně tyhle žánry nečtu,holky v práci mi to líčili jak je to krásný ale vůbec mě ta knížka nebavila,do čtení jsem se musela nutit,už teď vím,že o čtení druhého dílu se nebudu ani pokoušet.Občas jsem měla z knížky pocit,že jí psala pecovatelka která měla potřebu sepsat manuál jak manipulovat s invalidním vozíkem,jako bych četla chvilemi chorobopis klienta,jako by psala o své práci pečovatelky.Možná proto,že jsem z oboru pečovatelstvi mě to nebavilo.Na druhou stranu abych nebyla jen kritik tak ke konci to bylo i o něčem ale na druhou stranu co je pěkného na tom,že nekdo nechce žít, chápala jsem i Willa,ze nechtěl dál žít život ktery vlastně nebyl jeho,s invalidnimi lidmi jsem pracovala a nikdo z nás si neumí ani představit jaké to musí být takhle přežívat...Luisa mi vadila,byla sobecká a vadilo mi i to jak se strašně snažila aby zmenil svůj názor když už on sám byl rozhodnuty dal tahle nezit.Podtrženo sečteno,byla to první knížka od tehle spisovately a také poslední.Dávám 1 hvezdicku a to ze soucitu k postave Willa.

Barbora216
31.07.2018 5 z 5

Moc hezké počtení. Dlouho jsem se této autorce vyhýbala, myslela jsem si, že nemám ráda červenou knihovnu. Ale po přečtení této knihy, která mě tak moc bavila, jsem věděla, že to rozhodně není poslední kniha od této autorky. Příběh byl čtivý, krásně napsaný, konec srdcervoucí. I když jsem před přečtením viděla film, který se mi moc líbil, kniha je ještě o moc lepší. Navíc romantické knihy nemám ráda, kvůli často předvídatelným koncům, ale tady mě konec naprosto ohromil.

GanjaL
30.07.2018 5 z 5

Moje srdcovka. Nečetla jsem krásnější a zároveň tak dojemný příběh.

pavčape
26.07.2018 4 z 5

Příjemně plynulé čtení. Romantika jak vyšitá, ale o to v téhle knize přece šlo.

Maevie
25.07.2018 3 z 5

Nenáročný román, který se lehce čte a asi jen málokterá se ubrání na konci slzám. Musím ale říct, že zfilmovaná verze s Emilií Clarke v hlavní roli pro mě byla mnohem větší zážitek.

MirkaProk
25.07.2018 5 z 5

Knihy o lásce nepatří mezi oblíbené a do čtení této knihy jsem pustila po doporučení a nelituji. Není to sice kniha, kterou bych chtěla číst někdy znovu, ale líbila se mi a ke konci knihy jsem bulila jak želva

jengibre
21.07.2018 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a ačkoliv nejsem a nejspíš ze mě ani nikdy nebude fanoušek červené knihovny, musím se přiznat, že jsem na konci nemohla zastavit potoky slz, které se mi řinuly z očí. A to i přes to, že jsem knihu nečetla úplně poctivě a místy (poměrně často :-) jsem přeskakovala.

misule8812
17.07.2018 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a až pak jsem četla knihu. Nicméně mě bavila jakým stylem byla napsaná. Ačkoliv jsem věděla jak příběh dopadne, tak jsem hltala každou stránku velice bedlivě. Doporučuji,velmi příjemné čtení.